iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 4. 12. 2021 00:19

Mr.Bombastic píše:kto prvy napise SZ / zareaguje na prispevok, moze si v Brne v Campuse vyzdvihnut 13 Pro Sierra Blue 256GB za 30 703 Kc


zabudol som spomenut, ze sa jedna o DATART :D

malo by to tam byt k dispozicii do pondelka

-- 6. 12. 2021 17:07 --

Dnes je posledna sanca, kedy si moze nejaky stastlivec v DATART v Brne v Campuse vyzdvihnut 13 Pro 256GB Sierra Blue za 30 703 Kc … potom sa to stornuje

piste SZ / reagujte na prispevok
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 20. 5. 2022 22:06

Sory za OT: viewtopic.php?f=1970&t=1323851

-- 23. 5. 2022 11:46 --

Jak jsem zde hodil výše, prodávám, resp. zbavuji se S22 a chtěl jsem pořídit iP13 Pro. Ještě mě ale při výběru napadlo, že bych mohl klidně sáhnout i po 13 Mini.
Abych to vysvětlil... mám a používám už asi 3/4 roku iPad 9. generace 10.1. Takže nepotřebuji nutně pořád mít v ruce velký telefon s velkým displejem.
Chci špičkový foťák s videem a to si myslím mi splní i ono Mini. Jen by mě zajímalo, pokud by mi někdo mohl zodpovědět...
Vlastnili jste někdo jak Mini, tak i Pro, aby jste dokázali porovnat jejich používání v praxi, ať už s ohledem na velikost displeje, výdrže a foťáků? Zda vás něco u Mini neomezovalo, něco vám nescházelo?
Přeci jen to je už 3/4 roku od vydání, tak by mohly nějaké zkušenosti již být.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Sateza 23. 5. 2022 11:32

Já měl teda jen PRO verzi, tak nemůžu říct názor srovnávací, ale myslím si, že co se týče fotek a videa, tak tam nebude takový šílený rozdíl.
Největší rozdíl bude samozřejmě ve výdrži baterie a pak při konzumaci obsahu s ohledem na ten malý displej u Miniho.
Ale třeba se pletu. Třeba zde někdo napíše více postřehů.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 23. 5. 2022 12:05

Ja jsem vlastnil iP12 mini a mel jsem moznost mit vedle sebe na par dnu i 12Pro a zaroven jsem mel s tim i S21Ultra kterou jsem si pak nechal.

Nejhorsi za mne bylo to srovnani velikosti ale ne co se tyce rozmeru ale proste jen pocitu ze ten vetsi je zakonite proste lepsi a mas pocit ze dostanes vic(coz dostanes).

Pokud bych mel srovnat jen Mini a Pro(u 12) tak tam bude rozdil stejne jako u 13 jen maj o neco lepsi fotaky/vydrz a samozrejme ma 13Pro 120hz
U 12mini jsi se musel spokojit s tim ze je malej moc nevydrzi a ten fotak nebyl strasnej ale proste Pro/Max fotily lip.

13mini i kdyz se nezda je celkem velky vylepseni. Ma hlavni fotak z 12Pro a silnejsi baterku ktera kupodivu docela pomuze.
"Bohuzel" se ale i o to vic vylepsila 13Pro ktera ma jeste lepsi hlavni fotak(uz stejne s Pro Max) ale ma i vyuzitelnej zoom a sirokac kteraj zvlada makro. Vydrz je samozrejme lepsi a display uz ma taky 120Hz...i kdyz u iPhonu tech 60hz neni tak znat jako u Androidu.
Za mne je teda uz trochu moc tezkej zvlast kdyz si vezmu ze rozmery jsou celkem kompaktni a ono to vazi jen o cca 25g min nez S22Ultra ktera je velka jako krava.

Musis si sam rict co na tom telefonu chces a budes delat.
13Mini je uzasnej malej telefon kterej ti natoci to nej(druhy...Pro verze ma prece jen to video jeste o neco hezci) video a fotky budou taky paradni.

V realnym pouziti je to pak o tom jestli ti nevadi o neco vetsi/tezsi telefon s tim ze ale dostanes vetsi display "vetsi" fotaky a vetsi "vsechno".

Ja osobne kdybych si nezvyknul na zoom kamery a vyuziti vice kamer(S22 Ultra) tak bych sel do 13mini protoze ten pocit mit neco mensiho ale zaroven tak dobryho je super :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 23. 5. 2022 18:23

Skočil jsem dneska do istoru se mrknout a srovnat si velikostně mini a Pro. Jako Mini je fakt mini :D Zkoušel jsem si třeba napsat zprávu nebo kus textu, protože se sem tam objevily v recenzích info, že se na Minim blbe nebo hůř píše a často jsou překlepy. Mám větší ruce a neměl jsem a tím nějaký zásadní problém.
Pořád je tady ale onen "strašák" v podobě baterie. Na to se ještě musím podívat na recenze.
A taky by mě zajímalo, jak třeba zvládá Mini noční fotky a třeba i bokeh efekt.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 5. 2022 00:32

Miniho 13 mám, nabíjím za 1,5 až 2 dny (dle využití), je to kompaktní všeuměl, kterého lze nosit v náprsní kapse. Moc nefotím, ale foťák je více než slušný. Výhodou miniho je jeho unikátnost, kdy v kompaktních rozměrech máš silný čip. Škoda, že Apple udajně s Mini nadále nepočítá, pro mne to je zázrak a ideální přistroj, pokud člověk na doma používá primárně tablet.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 5. 2022 07:27

Tak baterka byla u 12mini problem kdy telefon nevydrzel vlastne ani den a to jsi ho nemusel ani moc pouzivat.
13mini je na tom podstatne lip a je to slusnej jednodenni telefon s tim ze ho ale samozrejme muzes vyzdimat za par hodin.
Zase pokud si takovej telefon kupujes asi na nem nebudes hrat CoDcko :-D

Fotak za vecera je proste to co najdes u 12Pro Max. Uz ten fotil moc hezky ale samozrejme nejnovejsi androidy(S22) a iPhony 13Pro/Max foti o neco lip.
Bokeh efekt je myslim slusnej na to jak malej ten telefon je :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 24. 5. 2022 07:43

Hry nehraju a nikdy jsem je nehrál, na mobilu ani nesleduju žádné filmy.
Moje priority jsou foto/video v poměru 80:20. Fotím ale vcelku hodně, nicméně potřebuji a chci opravdu kompaktnost na hory. Například s S21 Ultra to bylo na horách peklo! Ne kvůli jeho schopnostem, ty má prvotřídní, ale kvůli jeho rozměrům a váze! Dokonce ani snad ta váha není pro mě tak obtěžující, jako ty rozměry! Mobil nejde pomalu nikam schovat, držet ho nějakou dobu jednou rukou je problematické a ovládat už vůbec.
Další využití mobilu zejména procházení webu, emaily (žádné sáhodlouhé texty), nějaké to YouTube a běžné socky (WhatsApp, instáč).

Teď mám S22, mobil je to fajn, ale nebaví mě ty kompromisy za cenu telefonu... Vypadávání dat (to stále trvá), občas se mi někdo nedovolal (tohle už naštěstí vyřešeno).
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 5. 2022 08:40

Tak 13/Pro jsou vlastne stejne velky jako S22...jen jsou teda tezsi(Pro podstatne vic)
Takze pokud ti vyhovujou rozmery S22 a nevadi ti vetsi vaha tak 13Pro...necekane je proste ve vsem lepsi jak mini...a ten mini by jsi bral fakt jen kvuli tomu ze je mensi pokud by to pro tebe byla priorita.

Hele ja mam S22U a ty problemy tam mam taky takze te chapu :-D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 24. 5. 2022 09:19

Jak vyšly 12-ky, tak jsem na zkoušku koupil 12 Pro, ze začátku jsem byl unešen kompaktností, ale po cca týdnu mě začala malá velikost štvát, ať už při psaní, konzumaci multimediálního obsahu atd, takže jsem to stejně vyměnil za Maxe.
Kolega si koupil Mini a když jsem si s tím chvíli hrál, nedokázal bych s tím žít, je to fakt už prťavý a blbě se na tom píše.

Jestli mohu za sebe doporučit, kup si na zkoušku třeba nějaký rozbalený kousek na Alze a případně vrať do 14 dnů, abys měl čisté svědomí :)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 24. 5. 2022 09:59

Tuhle zkušenost samozřejmě chápu. Zase naopak jsem v některých diskuzích četl, že lidé, kteří nějakou dobu používají Mini, tak když venku do ruky něco většího, jako Maxe nebo Ultru, mají pocit, že drží tablet.
A jak jsem psal, už skoro 3/4 roku používám iPad 10.1. S ním jsem nadmíru spokojen.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 5. 2022 10:20

S tou velikosti je to o zvyku. Blby je kdyz mas doma vedle sebe velkej a malej telefon tak se pak tezko rozhoduje pac jak jsem psal...ten vetsi bude vzdycky lepsi...hlavne pocitove ze dostanes vic.

Mne se napr 13/Pro zda bejt celkem velka a neni to tak velkej rozdil k S22U ktera je sice velka ale neni to tak strasny. Vetsi rozdil mi prijde mezi 13/Pro a mini kdy to mini je fakt mensi a kompaktni ze i lidi s malou packou to zvladnou ovladat.

Proste je to o pocitu kazdyho zvlast...nekomu se bude zdat mala nekomu velka atd :-)
Pak uz se musis rozhodnout co vymenis za velikost a co za kompaktnost.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 24. 5. 2022 11:13

Tak nakonec si budu muset vybrat sám, to je mi jasný. Myslel jsem ale, že by se zde objevil někdo, kdo vlastnil oba a trošku by popsal svoje zkušenosti a u čeho nakonec zůstal a proč. Je mi jasné, že každý jsme jiný, každý používáme telefon jinak a každý má jiné priority a potřeby, nicméně jsem doufal, že se zde obejví pár méně známých argumentů PRO a PROTI, které by mi mohly v rozhodování pomoci.

-- 24. 5. 2022 12:21 --

orgasmic píše:
Jestli mohu za sebe doporučit, kup si na zkoušku třeba nějaký rozbalený kousek na Alze a případně vrať do 14 dnů, abys měl čisté svědomí :)


Žádný tam teď nemají.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod hurec 24. 5. 2022 13:50

To si musis fakt vyresit sam. Pro me je treba optimal max.
Je to individualni.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod partykiller 24. 5. 2022 14:47

Na tohle není odpověď. Vím o čem mluvím, používám současně iP13PRO a S22 Ultra.
Předtím iP11Pro a S21U. Vždy a všude bych nejraději používal větší telefon velikostí Ultry, tedy u tebe volba iP MAX. Konzumace obsahu o řád příjemnější, ani na malém iphonu nepíšu jednoruč, takže u toho mi velikost nevadí.

Jenže pak přijde to ale, a to když pak pár dní tahám velký telefon u sebe, nedejbože po nějakém výletu atd. Telefon větší než iP PRO, už mě ta velikost pak opravdu nas***/ obtěžuje. Do kalhot to je fakt peklo, v džínech a třeba chodit po schodech fakt lahůdka. Nebo v kraťasech apod. Zde je menší telefon ideál.

Shrnul bych to asi takhle, pokud jsi hodně na cestách, chození, běhání, sport nebo prostě trávíš hodně času venku tak kdykoli jsi v někde v pohybu a používáš telefon, tak menší je lepší.

Ve chvíli kdy se zastavíš nebo nemáš moc čas blbnout okolo apod. a program je jen do práce/ z práce, větší displej ti začne chybět, protože to reálně u sebe moc nenosíš a telefon se někde válí (auto, kancelář, doma)

Kup si obojí a budeš spokojenej :D Pokud jeden tak vybrat podle stylu života.
Naposledy upravil partykiller dne 24. 5. 2022 14:47, celkově upraveno 1
partykiller
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků