iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 24. 5. 2022 14:47

Domin7 píše:Tak nakonec si budu muset vybrat sám, to je mi jasný. Myslel jsem ale, že by se zde objevil někdo, kdo vlastnil oba a trošku by popsal svoje zkušenosti a u čeho nakonec zůstal a proč. Je mi jasné, že každý jsme jiný, každý používáme telefon jinak a každý má jiné priority a potřeby, nicméně jsem doufal, že se zde obejví pár méně známých argumentů PRO a PROTI, které by mi mohly v rozhodování pomoci.

-- 24. 5. 2022 12:21 --

orgasmic píše:
Jestli mohu za sebe doporučit, kup si na zkoušku třeba nějaký rozbalený kousek na Alze a případně vrať do 14 dnů, abys měl čisté svědomí :)


Žádný tam teď nemají.


Já tam teda jeden vidím https://www.alza.cz/iphone-13-mini-512g ... 803763.htm
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 24. 5. 2022 15:13

Jo partykiller to rekl presne.

Mam S22U a takhle velkej telefon je fakt super "protoze" velkej display atd.
Fotaky a vsechno super...
Jenze jakmile ho das do kalhot tak je to proste velka bida a ten telefon cejtis...zvlast pokud jdes dyl a pamatuju ze byly chvilky kdy mne S22U vylozene obtezovala...
Jenze pak to "vytahnes" a zjistis zase jak moc super to je(pokud ho nutne nepotrebujes ovladat jednou rukou)
To je rekl bych ale vyhoda Androidu.
iOS ac s podivem neni vubec prizpusobenej vetsimu display a vubec ti nepomaha.
U mini super OS...u vetsich je najednou vsechno daleko a hlavne vysoko(nechapu proc u YT je tlacitko zpet nahore atd)
To same listy atd...ja napr u S22U nahoru vubec nemusim a vsechno se obslouzim +- z poloviny displaye.

To neber jako ze iPhone je na H**** a Android/Samsung je super...spis to co mne osobne na vetsim iPhonu vadilo.

Ja sel dneska taky kolem Datartu tak kdyz se tady bavime ze se mrknu.
Za mne je obyc iPhone celkem velkej a kdyz ho dam vedle S22U tak jo...je mensi ale ne uplne o moc a urcite bych ho taky neobslouzil jednou rukou ani nahodou.
Mini mi sedne krasne do ruky a i kdyz mam vedle v ruce tu obri kravu tak jen display neni zase tak extra malej...,male pusobilo to SE vedle.

Proste jak uz tady kazdej rikal...nekdo holky nekdo vdolky.
Ja si nezvyknout na ty kamery a taky to ze na Androidu pouzivam co na iOS neni(to bych asi ozelel) tak jdu do 13mini
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 24. 5. 2022 16:30

tvl, tohle je fakt síla. "Jako je menší, ale ne úplně o moc"

146.7 x 71.5 x 7.7 mm
vs
163.3 x 77.9 x 8.9 mm

...ne úplně o moc :-D
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 24. 5. 2022 18:14

Orgasmic: 512 je pro me naprosto zbytečná. Teď mám 128Gb a zaplněno 80Gb. Navíc nejvetsi misto mi zabírají fotky a videa. Vše zalohuji go Google fotek, takže to ani nepotrebuji v telefonu, takže mi stačí 128.

-- 24. 5. 2022 19:27 --

Kapr: jojo, je to dilema. Asi bych už chtěl až moc, kdyby byla velikost neco mezi Mino a klasickou 13 :D Kdyz jsem dneska zase měl v ruce oba, tak velikost neco mezi by byla TOP!!!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod REY89 24. 5. 2022 19:50

Domin7: Úplně ti rozumím, já bych si přál mobil o velikosti něco mezi iP13mini a S22 a aby to byl Android. I bych celkem zkusil tu 13mini, ale celý život jedu na androidu a bojím se hlavně toho iOS, prostě se mi nechce zvykat na něco jinyho :-|
REY89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kapr99 27. 5. 2022 16:43

Chci se zeptat a to vubec neberte jako "hate" na iPhony nebo tak ale zajima mne to.

Jak je na tom iPhone 13Pro/Max s priblizenim pri nataceni ale i foceni?
Ja jsem byl dneska v alzakovi neco vyrizovat tak ze se mrknu na telefony a zkousel jsem si s nim chvilku hrat(iP13Pro) a za boha mi pri nataceni telefon nechtel prepnout na 3x zoom...slo to jen digitalne.
Videl jsem par videi kde si lidi...ne stezovali ale rikali ze se iPhone proste neprepne a zvoli radeji digitalni zoom.
Nedalo mi to a zeptal jsem se typka co byl od Applu. Rikal ze pry iPhone voli to lepsi(digitalni zoom rozhodne lepsi nebyl) a pak ze za horsich podminek(zrovna v alzakovi je svetla ranec) se mu proste nechce. Ale na hodne videich na YT je videt ze telefonu se kolikrat nechce ani kdyz je venku dost svetla.

Napr: https://youtu.be/CrHAoAXFnWs?t=384
Nejde vubec o S22U ale o to ze iPhone proste neprene na zoom ale zustane digital.

Vi nekdo proc? Je to "chyba" nebo vlastnost iPhonu?
Samsung tohle umi prave bezvadne a na digital prepne opravdu az ve tme a to hlavne az u 10x...ale neumi prepinat pri 4K@60FPS...pouze 30FPS.

Diky za postrehy :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 5. 2022 18:09

Je to vlastnost, zoom kamera má horší světelnost, takže se obvykle telefon drží digital zoomu. Ale když je hezky a slunečné počasí, tak se použije zoom kamera.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 27. 5. 2022 18:27

Jo to jsem si trochu myslel ale ma to f2.8 coz neni tak velkej rozdil jako f2.4 u S22U a tam to funguje bez problemu.
Navic jak jsem posilal video... stava se to i za slunecnyho dne (muze byt chyba nebo tak neco...nechci hodnotit podle jednoho videa)
Napr https://www.youtube.com/watch?v=j2ixij_RWZs tady to funguje ok.
Jen tak mimo S22U ma na 10x f4.9 a v alzakovi nemel problem ani tenhle zoom.

Takze (a fakt to neberte jako co je lepsi...jen pro porovnani s tim co mam) se iPhonu tak casto nechce?
Lakalo mne prave to ze "umi" priblizovat i pri 4K@60FPS...ale pokud to je takhle nekonzistetni i pri celkem dobrem svetle tak to je takovy na nic :-(
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 27. 5. 2022 18:31

Já to zkoušel zatím jen jednou za dobrého světla venku a také se to drželo výhradně na digitálním zoomu. Světelné podmínky dobré, takže přepnout by se to klidně bez problému mohlo. Tohle moc nechápu. Ale věřím, že třeba v jiných foto app to půjde bez problému, v nativní prostě bohužel :grr:
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 27. 5. 2022 21:13

Jako ja byl taky prekvapenej.
Zkousel jsem to i pred par dny v Datartu a to jsem si rikal ze jsem treba neco blbe nastavil/zmacknul...ale ono ne...a pritom v obou obchodech bylo svetla az az.

Na YT jsou videa kde to jde ale i kdy to nejde...zase tak moc jich ale neni.
Zase podle komentu tady a i na YT/a co jsem dohledal na to opravdu neni moc spoleh a spis to nefunguje nez funguje.

Proste si clovek nevybere :-D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 29. 5. 2022 09:04

Takze jsem to rozsekl. Sehnal jsem a koupil iP 13 Mini. 4 mesice stary, spickovy stav, 128Gb za 13K. Zatim jsem spokojeny, mam ho tri dny. Kdyby byl displej o ždibec vetsi, treba 5,8”, tak by to bylo dokonale, ale to neni zadny mobil. I kdyz jsem mel i obe posledni Ultry, tak jsem (k memu udivu) nakonec spokojeny s tim drobeckem.

Kazdopadne bych chtel poradit…

Jaky koupit kryt s podporou MagSave, nejlepe pruhledny. Pak jaky koupit drzak do auta, aby na nem drzel mobil, ale bez bezdratoveho nabijeni, to nechci, budu urcite nabijet kabelem. A aby byl do mrizky vetraku (VW Passat).
No a pak jeste SW dotazy… pouzivate tu iP klavesnici nebo treba Google board? Protoze ta od Applu mi moc nesedi. A jeste vec, to nejde nastavit zvlast hlasitost na syatemove zvuky, zvlast na hovory a zvlast na zpravy??? Dikes.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod orgasmic 29. 5. 2022 10:15

Držák je top od Belkin s Magsafe a kryt si snad umíš vybrat, pokud nechceš originál, máš tuny čínských.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 29. 5. 2022 15:20

Diky. Kryt si umim vybrat, akorat jsem zapomel pripsat, ze bych chtel, aby ten pruhledny kryt casem nezežloutnul. Což z obrazku nepoznam.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod DirtyKing 29. 5. 2022 16:11

Taky mám ten průhledný, ale žloutnou asi všechny. Měl jsem i ty co deklarují že nežloutnou a možná je to žloutnutí o fous pomalejší, ale zežloutne stejně. A to nekupuju žádné levné kryty, ale Spigen, Panzerglass ...
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 29. 5. 2022 20:08

A k mym dalsim dotazum…?
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků