iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 6. 2022 06:55

Kapr99 píše:Ja mam S22U a s tim co tam rikali souhlasim.
Jasne hodne veci by slo rict jinak a defakto cely video je o pocitech typka nalevo a jeho pouzivani.
Ale ano Apple dotahnul svoje veci k dokonalosti(temer) a dal je do telefonu tak dobre ze je lidi pouzivaj.

Ale rovnou hodim otazku.
Mam ted vedle sebe iP12 Pro a iP13 Pro.
Venku je svetla ranec a oba telefony nechtej prepnout na zoom pri nataceni...
Jakto? :-/ jak 4k60 tak 40k30..


Koukni do menu, jestli nemas polozku lock camera zapnutou. To brani prepinani mezi fotaky.

-- 18. 6. 2022 07:59 --

metyn píše:
Domin7 píše:Nadšení stále trvá. Byl jsem teď 4 dny na takové menší dovolené a tak jsem měl možnost si ho více otestovat. Ať už foto, video, tak i výdrž. A musím říct, že zatím úplně super. Trošku jsem se bál výdrže, ale ta je ukázková! Jel jsem na kole asi 70km (něco přes 3 hodiny), přitom jsem měl zapnuté mapy.cz, i když jsem měl telefon v ramenním popruhu batůžku, ale navi pořád hlásila a dost často jsem ho musel i vytáhnout a podívat se. Pak spoustu focení, pak internet ve vlaku atd a stejně jsem končil třeba ve 2h ráno s 20%. Tohle bych s S22 nedal ani náhodou!!!
Systém funguje na 1.000%, žádný zásek, žádné výpadky signálu a podobné potíže jako u řady S22. Takže prozatím spokojenost.

to s tou výdrží ti vůbec nevěřím, já ráno sundám z nabíječky, sedím 5 hodin v autě jako spolujezdec čili nenaviguji, udělám 5 hovorů, prohlednu lehce net, celková činnost tak půl hodiny a mám tam 60 procent, nato, že nic na něm nedělám je to tragédie, jindy sem byl na oslavě a sundal foun z nabíječky v 11 dopo, fotil sem, trochu netu, asik hodina a půl hotspotu a v 17 hodin 30 procent, nebo večer nabiju a ráno mám 88 procent, děs, u mne je to obrovská tragédie, asik jsem 1 z mála ale vracím se k androidu jen k vůli výdrži, při takovéto činnost android s přehledem 2 dny v kuse, dědek

Co mas za telefon? To neni normalni. Reklamoval bych.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 18. 6. 2022 07:20

S tou lock kamerou me nenapadlo.
Je to zapnute "automaticky"?
Btw kdyz by to bylo zapnute tak by ale asi neslo prehodit na ultra wide nebo?(to pri nataceni slo)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 6. 2022 07:54

Nn. Na 4K60 nejde prepnout na UW kameru. Ale s tim lockem neprepina nikdy.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 18. 6. 2022 08:21

Tak to jsem idiot ale prisahal bych ze kdyz jsem natacel na 4k60 tak tam byla moznost 0.5x 1x 3x :-D
Btw takze ani iPhony neumi menit za behu pri 4k60?
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 6. 2022 10:37

Nez zacnes natacet, tak ano. Ale za behu mezi vsema trema fotakama pouze u 4K30.
Ale na 4k60 uprimne netocim. Protoze na bezne rodinne alce a nataceni z dovolene je imo 4k24/30 lepsi. Mensi velikost a rozdil nepoznam. Plus muzu prepinat mezi kamerama. :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 18. 6. 2022 11:58

tak mám 13 mini, dnes ráno jsem měl v 8 hod 58 proc a po 4 hodinách co ležel na stole je tam 44 procent, tel je origo od O2, můžu mít něco špatně nastaveno? dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 6. 2022 12:05

No jasne ze jo. Nekde je chyba.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 18. 6. 2022 12:08

Jo tak jsem to ted zkousel na 13Pro a mas pravdu. Ono to sice ukazuje vsechny 3 ale na 0.5 to nejde(cerne) a 1x a dal je vsechno digitalne.
Na 4k30 uz to jde ale stejne. Jsme u vody svetla 3 pr.... a stejne trvalo nez se prepnul na 3x tele.
Asi se mu proste nechce no :-D

@metyn: urcite mas neco spatne...mini neni zadnej etalon vydrze ale takhle spatny to fakt normalne neni :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod marts 18. 6. 2022 15:09

U toho 13 mini bych se podíval do Nastavení, Baterie co to tam žere. Pokud je ten mobil čerstvý, tak bych mu dal pár dnů čas, jestli jsou tam např. přetažené fotky z předchozího telefonu tak se dělá jejich analýza apod.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domin7 20. 6. 2022 16:21

metyn: tak to musíš mít vážně něco špatně u sebe. Já byl s mini naprosto totálně spokojený, co se výdrže na baterii týče! Musím říct, že poté, co jsem ho měl 4 dny na cyklo toulkách na vyzkoušení, tak jsem ještě zkusmo dál simku do S22 a tu pak zase používal asi 3 dny. Mobil používám pořád stejně. A musím říct, že výdrž byla u Miniho skutečně o 30% lepší. Nakonec jsem ale stejně vzal, Miniho prodal a koupil Procko. Ne kvůli velikosti, tak byla úžasná!!! Ale kvůli té vydrži, abych ji mel proste st nejdelsi. Navic jsem ziskal 3x zoom a Lidar. A samozřejmě i větší displej, ale to nebyla pro mě priorita, spíše možná naopak.
Žlutá projít své nastavení, podívej se do spotreby, co ti nejvíce žere. A třeba mrkni i na polohové služby, já tam snad úplně vše vypl až na: najít iPhone.

Co ale je trošku na prd, na sluníčku mi přijde světelnost o dost horší, než u Samsungu.

-- 20. 6. 2022 20:14 --

Tak kdyz uz se zde trosku debata rozjela, jeste bych se trosku poleptal.

Jsem teď mimo EU, má někdo zkušenost s jinou IP než zdejší, tedy použitím nějaké app pro iPhone a iPad s VPN, kde se dá jednoduše nastavit česká IP?

Druhá věc by mě zajímala...mám sice nainstalovanou gboard, a i když mám vybranou právě tuto klávesnici, tak se mi často vrací a v některých app přepíná zpět ta Applovska a já to pak musím pořád přepínat zpět.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Libb 21. 6. 2022 11:29

igormagoric píše:
Libb píše:Experiment ukončuju :) Zdá se, že ty soubory se fakt s Windowsema nedají rozumně synchronizovat :/
A S22 bude mít opravu v dalším releasu

Ahoj. Vrátil si IPHONE a prešiel si na S22? Ja mám dilemu či z S20 prejsť na S22 alebo Iphone 13mini. Ide mi hlavne o kvalitné video. Ale neviem či skúsit aple systém keď som mal doteraz len android.

Vrátil jsem iPhone a zůstat u S22 Ultra, kterou jsem ještě neprodal.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 1. 7. 2022 07:22

Ahoj,

Chci se zeptat.
Mam ted na "hrani" 13 mini.

Kdyz mam hudbu v PC tak ji dostanu do PC(Windows) jen pres iTunes?
Pokud si stahnu offline hudbu napr ze Spotify ukaze se v defaultnim prehravaci?

Napr budu mit hudbu z PC pak Spotify nebo klidne i toho Apple music..budou vsechny skladby v iPhone prehravaci nebo ma kazdy svuj?

Diky moc.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 1. 7. 2022 08:56

Tak, co ti brání to vyzkoušet? :) Hudba se přenáší klasicky:
https://support.apple.com/en-gb/guide/i ... 30/windows

Tzn. najdeš kde ji máš uloženou a pak klasicky copy/paste do nového PC.

A teď nechci nijak znevažovat ten dotaz se Spotify, ale.. to z principu prostě nemůže fungovat (klidně mne opravte), ale offline hudba ve Spotify zůstane přístupná pouze ze Spotify, když budeš offline. Co se týče Apple Music a tvé hudby, tak ano, obojí se objeví v defaultním přehrávači.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 8. 7. 2022 10:03

Pardon za pozdejsi reakci byl jsem pryc a skoro bez internetu :-D

Jinak diky vyzkousel jsem Apple music a je to fajn. Proste to co chci(hudbu ze sveho PC a zaroven i stazenou z ty apky)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod matthew7745 22. 7. 2022 14:12

fungují vám v automatizaci domáctnosti scény jako příchod/odchod?musel jsem dělat přes zkratky automatizaci pro Homepody,Apple TV 4K,Hue..polohový služby zapnutý,Iphone 13 PRO 15.6
matthew7745
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků