Přímý přenos fotek mezi iPhone a Android tel

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Carlos789 18. 2. 2022 22:27

ahoj, lze přenést PŘÍMO data (fotky, media) mezi iPhonem a Android (Samsung) telefonem? Zkoušel jsem Bluethoth, ale můj iPhone nedokázal rozpoznat Samsung. Nevím, jestli to je chyba nebo záměr. Lze to vubec? Vím, mužu to udělat přes počítač nebo to poslat přes messenger, ale chtěl jsem soubory přenest z telefonu na telefon. díky
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 19. 2. 2022 13:43

Bez Jailbreaku nelze. APPLE soudí, že není důvod snižovat bezpečnost systému přidáváním podobných exotických funkcí.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carlos789 19. 2. 2022 14:00

To je jak ve středoveku. Ještě že to nemusím přenášet po disketách....-(
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 19. 2. 2022 14:11

To je kvůli bezpečnosti. APPLE moc dobře ví, proč některé funkce do IOS nedávat a tohle by byla obrovská bezpečnostní trhlina. Ono je snadné něco kritizovat, když o tom vím kulový...
Naposledy upravil Mike-biker dne 19. 2. 2022 14:35, celkově upraveno 1
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carlos789 19. 2. 2022 16:00

Možná, že o tom něco vím, proto si to mohu dovolit.;-) Není to problém jen BT. Kvůli bezpečnosti byste se nesměl vůbec k ničemu připojovat a používat síťové technologie...
Carlos789
Junior

Odeslat příspěvekod marts 20. 2. 2022 19:21

Jestli to není spíš tím, že přenos fotek přes BT byl použitelný v době kdy fotka měla velikost pár kilobajtů.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 20. 2. 2022 19:30

Hodit na iCloud a z iCloudu normálně stáhnout. Nebo jiná cloud služba či file server. Nejsme už v době kamenné, aby se něco posílalo přes bluetooth.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 2. 2022 14:21

Zprovoznit na androidu hotspot a ftp server. K němu pak připojit iphone, přes wifi toho hotspotu, tam by snad nějaký ftp klient mohl být.
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 23. 2. 2022 19:21

Napadlo mi jestli iOS systémová aplikace Soubory neumí nějaké připojení. Vyzkoušel jsem, že má normálně podporu SMB (přes 3 tečky v pravém horním rohu, Připojit k serveru), takže se dá připojit třeba k Windows sdílené složce a pak ve Fotkách dát Uložit do Souborů a nabídne se i ta připojená složka (resp. server a jeho sdílené složky).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 12. 6. 2022 10:29

Já je přenes přes aplikaci Přechod na iOS, která po pár aktualizacích se ukázala jako konečně použitelná, a to mám zakoupené jak Backuptrans Android iPhone Data Transfer+, tak i Wondershare MobileTrans, bohužel ani jedna nefunguje na 100%.

Jenom mě štve, že jak v iPhone, tak v iCloudu mají všechny fotky datum přenosu, takže v nich nemohu hledat podle data vytvoření. Není na to nějaká aplikace, která by to přepsala na datum vytvoření z Exifu?

-- 12. 6. 2022 20:51 --

Tak jsem zopakoval přenos fotek přes Wondershare MobileTrans a najednou jsem jsem zjistil, že v Galerii lze nastavit třídění po rocích, měsících a dnech, ale nevím, jestli to šlo i před tím, anebo to začalo fungovat až po přenosu přes Wondershare MobileTrans. :hm

Nevím proč, ale ani v jednom z programů nefunguje přenos Historie hovorů .... >:-(

-- 15. 6. 2022 00:25 --

Tak přenos hovorů přes Backuptrans Android iPhone Data Transfer+ funguje, ale nejdříve se musí v iTunes nastavit zálohování do PC se šifrováním a zadat heslo. Pak to přenese historii hovoru do iPhone a spojí je se stávající historii, ale nesmí jich být spolu víc než 1.000, takže u mých 28.000 na Androidu je to o ničem. Navíc viditelných je z nich stejně jenom 100, což je u mě cca 10 dní. Historie hovorů je u iOS fakt o ničem, na světelné roky vzdálená od pohodlí Androidu a je zbytečné se o nějaký přenos pokoušet, když za pár dní to již nebude aktuální. >:-(
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanes1 3. 8. 2022 23:03

DirtyKing píše:Hodit na iCloud a z iCloudu normálně stáhnout. Nebo jiná cloud služba či file server. Nejsme už v době kamenné, aby se něco posílalo přes bluetooth.


Čo je na tom doba kamenná? .. Pri Androide sa to z Bluetooth automatický prepne na WiFi Direct a odošle sa to extrémne rýchlo (teda aspoň medzi Samsung-ami to mám odskúšané), že niekoľko GB 4K 60FPS video poslalo za pár sekúnd.

Prečo nemôže existovať WiFi Direct aj na iOS? Alebo nejako "otvoriť" Airdrop aj pre Android.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod drive18 22. 1. 2023 19:54

No trosku pozdejsi prispevok ale mozna niekomu pomoze.
@jege Ak chces zachovat datum vytvorenia fotky/ videa, ktore chces preniest na iCloud nebo Google disk, musis dane fotky pred poslanim skomprimovat do archivu zip. Velkost archivu bude rovnaka ako velkost danych fotiek, o to nejde, ale pouze archiv ti zachova spravny - original datum vytvorenia fotky.
Pri zipe treba ale mysliet na omedzenie max.velkosti suboru pre dany FS napr. ak to robis na Androidu na SD karte, kt. ma FAT32, hoci ak mas SD kartu, tak si ju vies z mobilu vybrat i s fotkama.
Druha moznost je si fotky stiahnut na Win10 a tam pomocou cmd line aplikace exiftool.exe jim opravit datum vytvorenia nebo nasetovat jiny tag.
Tretia moznost je opat na Windowse aplikace FreeCommander ma setovanie casu fotky uz zakomponovane v sebe, takze nepotrebujes exiftool.exe, ktorym ale vies opravit datum i pre video (mov,mp4) , co FreeCmd nevie.
drive18
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků