iPhone 5 - Obecná diskuse

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod aacid 17. 1. 2013 16:39

bitpowers:
haha, ze odpovedal na otazku :D
otazka bola kde kupit 32gb iphone 5.
tvoja odpoved bola ze nema byt co nadseny ze ios je zastaraly a ze by si mal radsej kupit nokiu n9...

proste si sem len prisiel vyvolavat flame a uz zrazu zase odchadzas... nic poriadne si nenapisal, opytal som sa v com je ios zastaraly a ty si akurat dookola opakoval aky je meego super a ios nie, nic k veci.
ze je ios od zaciatku rovnaky? to akoze robi operacny system zastaraly? ze vyrobca nepride kazdeho pol roka s komplet novym ui? ios je stale rovnaky, pretoze ludom asi vyhovuje, keby nevyhoval, asi by si ho prestali kupovat a asi by s tym apple nieco robil...
naopak nerozumiem ako je mozne ze o tak dokonale prepracovany system ako je meego nema ziadny vyrobca zaujem a postupne upada do zabudnutia.

k tym aplikaciam, aj keby si z appstoru ozaj vytriedil vsetok odpad a ostala by ti iba 1/100 tak by to bolo viac nez na meego a to je ten zakladny problem.
zena ma iphone, ideme vecer do mesta, jedna aplikacia zisti ako sa najlepsie dostat tam kam ideme (nemyslim navigaciu, ale mhd), druha zisti kde je najblizsi bankomat mojej banky a ma tam odnaviguje, tretou si cestou spat objednam taxi, bez toho aby som tam musel volat.
toto je ta sila smartphonov, jasne ze 90% z tych informacii by som cez prehliadac zistil na akomkolvek mobile, ale nebolo by to take rychle a pohodlne...

proste asi by si mal ist radsej do diskusie o meego, za predpokladu ze na mobilmanii taka je...
aacid
Junior

Odeslat příspěvekod bitpowers 17. 1. 2013 18:35

Citace alda2: " pročetl jsem celé fórum a jsem z i5 nadšený"

aacid: Nic jsi nepochopil a nikomu jsem nic nenabízel a hlavně jsem nikoho nepřesvědčoval.
Byl to pouze můj názor z praxe a pokud se Ti to nelíbí, tak aspoň nenapadej.
Jsem rovněž uživatelem IPhone5 a proto takový názor, mohu ale porovnávat, a prosím Tě, uklidni se, buď rád, že jsi ....
Nokia N9 64GB PR1.3, IPhone5 16GB OS 6.0.2
bitpowers
Junior

Odeslat příspěvekod vlkovec 18. 1. 2013 07:02

Vážení mám pár dotazů, koupil jsem iPhone 5 a zjistil, že pokud je slabý wi-fi signál, tak ho tel. ani neukáže. Tudíž bych potřeboval doporučit aplikaci, která by dokázala zobrazit i slabé signály v okolí a připojit se.

Potom bych potřeboval nějakou aplikaci, která umí počítat hovory a SMS a data.

Jsem u iOS nový, tudíž neznám názvy těch správných aplikací a strejda google moc nepomohl.

Vše bez jailbreaku.

Děkuji.
vlkovec
Junior

Odeslat příspěvekod Nika.meil 18. 1. 2013 09:55

Jsem rád, že jsem poradil. Značka Klipsch není v ČR příliš známá, což je jenom škoda. Už jsem je doporučil spoustě lidí a všichni z nich byli nadšení. Hlavně jsou na špunty miniaturní, což zásadně ovlivňuje pohodlí při poslouchání. A headsety pro iPhone fungují špičkově.

Tak mám sluchátka doma, právě dorazila a paráda! Jsem spokojená a že jsem celkem vybíravá. Díky :-)
Nika.meil
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 18. 1. 2013 10:47

vlkovec:
Pokud je signál slabý, nic s tím neuděláš.
Hovory a data se ti počítají v Nastavení – Využití – Využití mobilní sítě.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlkovec 18. 1. 2013 12:25

Četl jsem, že pokud je signál slabý, tak jej iOS automaticky nezobrazí a odpojí se. SGS II mi ten signál normálně brala, ale iPhone nic. Četl jsem, že existuje app, která ukáže všechny dostupné wifi v okolí, i ty slabé. Jen nemohu najít název.

Jinak o tom využíti dat vím, ale člověk to musí ručně mazat, a hovory a SMS nikde. Takže hledám app, která to umí vše v jednom.
vlkovec
Junior

Odeslat příspěvekod Nika.meil 19. 1. 2013 05:57

Co se týká toho signálu wifi, mám zvláštní zkušenost. Měla jsem Iphone 4, 4S a teď 5 a u všech tří mi cca první tři dny od nákupu nešlo wifi chytit. Pak se najednou chytlo a šlape jak hodinky. Fakt divný. Když jsem si koupila 5, tak uź jsem s tím automaticky počítala, že zkrátka první dny budou bez wifi. Mezitím jsem zkoušela i Samsung S3 a ta signál chytla hned. Hald nějaká zvláštnost Iphonů či co :-) . Alespoň u mě ano.
Nika.meil
Junior

Odeslat příspěvekod vlkovec 19. 1. 2013 10:03

Dík za tip. V pondělí to bude 5 dní, vyzkouším.
vlkovec
Junior

Odeslat příspěvekod domunug 19. 1. 2013 23:38

Po dlouhých peripetiích jsem zahodil windows a pořídil si Mac. V očekávání nevídaného jsem se pokoušel spárovat Mac a iP5 přes bluetooth. K mému úžasu na Macu spárovaní proběhlo dobře, no iP5 vyhodil hlášku, že zařízení není podporováno... Na Macu mám nastavenu viditelnost všem, na iPhonu sem podobné nastavení nenašel. Nevěděl by někdo z vás kde dělám chybu? Děkuji.
domunug
Junior

Odeslat příspěvekod HaNnan 19. 1. 2013 23:48

Nic nedelas spatne, proste to nejde.

Viz:
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1469429
HaNnan
Junior

Odeslat příspěvekod LucassX 20. 1. 2013 20:38

domunug: záleží, co chceš dělat. Z předchozího příspěvku vyčteš, že tethering funguje, ale to je asi tak všechno.
LucassX
Junior

Odeslat příspěvekod domunug 21. 1. 2013 00:07

No chtěl jsem poslat nějaká data přes blue...
Nerozumím co tím Apple sleduje. Přijde mi logické, že by iVěci alespoň tedy Mac vs. iPhone, měly mezi sebou kooperovat...
domunug
Junior

Odeslat příspěvekod kadliwt 21. 1. 2013 01:47

Apple tohle holt nepodporuje, ios nema centralni uloziste, ale vsechny applikace sou sandboxovany a ukladaj data k sobe, ma to svoje vyhody i nevyhody... Nicmene bych si dovolil navrhnout trochu lepsi reseni nez presnos pres BT a to pres aplikaci Air Transfer, kdyz pres adresu v prohlizeci nahrajes data primo do iphonu po wifi. Pripadne Dropbox, pokud este nepouzivas ;-)
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod vlkovec 21. 1. 2013 06:25

Nika.meil píše:Co se týká toho signálu wifi, mám zvláštní zkušenost...

Tak nepomohlo :-|, kolegovi se na SGS II signál chytne hned, iPhone nic, to jsem teda nečekal.
vlkovec
Junior

Odeslat příspěvekod domunug 22. 1. 2013 21:20

@kadliwt:
To je sice fajn metoda, ale co když nejsi (anebo z nějakého důvodu nemůžeš být) online? Pak může být i BT transfer dobrý...
iPhone 5_64GB_White
MacBook Pro_15"_Retina_8GB RAM_SSD 256GB
domunug
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka