iPhone XR - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 31. 7. 2019 21:52

2 vteřiny na Google si to zjistit.. :(
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amateer 1. 8. 2019 01:00

Tak bohužel jsem to nenašel. Nějak se mi to nedařilo ani v praxi, když jsem to zkoušel. Tak mi tu teď nejspíš stačí jedna odpověď a ne milion. :D Ale díky všem, funguje.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod bennybull 1. 8. 2019 08:59

Proto tu diskuze je.. pokud někdo chce hledat ať hledá na Google..nebo se muže zeptat a mi odpovime
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 1. 8. 2019 09:43

Amateer píše:Tak bohužel jsem to nenašel. Nějak se mi to nedařilo ani v praxi, když jsem to zkoušel. Tak mi tu teď nejspíš stačí jedna odpověď a ne milion. :D Ale díky všem, funguje.


Divne, na dotaz ios screenshot vypadne asi 684 milionu odpovedi, z nichz se reseni dozvite hned z prvniho odkazu a v češtině.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Amateer 2. 8. 2019 15:04

Přestože už vím jak dělat screeny obrazovky, nemohu zaznamenávat dění na displeji. Na Androidu jsem používal pár aplikací, ale na iOS jsem ani jednu nenašel. Jediné co jsem objevil je pár aplikací, které sice slibují snímání obrazovky ale ve výsledku jsem nenašel ani jednu která by spolehlivě fungovala. Můžete nějakou aplikaci doporučit?

A ještě mám dotaz ryze praktický. Nevím zda jde o stejné sklo GorillaGlass jaké používá Samsung, ale jak se na iPhonu XR podepisuje běžný denní provoz? Po uvedení se objevily informace že zadní strana není GorillaGlass ale jen odolné sklo a značně měkké, takže se sice jen tak nerozbije ale velmi snadno poškrábe. Vím že je to problém obecně u nové generace těchto skel, ale je tomu zde opravdu tak?

Poslední věc, všude se píše o možnosti dokoupit rychlonabíječku Apple. Dá se ale použít originální kabel od standartní nabíječky s lightning konektorem a připojit k němu prostě jen adaptér od jiného výrobce s rychlonabíjením? Bude to fungovat? Nebo je i kabel s lightning konekotrem nějak pro rychlonabíjení speciálně upravený? Vzhledem k tomu že je všude řeč jen o originální rychlonabíječce Apple, tak buď to nefunguje anebo to právě funguje a proto se o tom nemluví, aby Apple nebyl škodný. :D

Všem moc díky za info.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 2. 8. 2019 15:14

1) Screen recording umí iOS nativně.
https://support.apple.com/cs-cz/HT207935
2) Corning je partner Applu, takže iPhone XR bude mít určitě nějaké "Gorilla Glass". Pravděpodobně se bude škrábat podobně jako androidí alternativa, ale to je hodně subjektivní věc.
3) Ano, bude to fungovat, sám to tak občas používám :)

Napájecí adaptér dodávaný k iPhonům je neskutečný sh*t.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Amateer 15. 8. 2019 15:22

Zdravím. Už jsem tu položil pár dotazů a děkuju za odpovědi.

Teď jsem ale narazil na oříšek. Proboha jak připojím bluetooth sluchátka Sony k XR??? Telefon hledá a hledá a hledá a jediné co najde je pravděpodobně sousedův mobil. Zkoušel jsem restartovat a nic, žádná změna. Doporučte mi prosím nějakou metodu nebo alespoň správný úchop při hodu mobilu z okna. :D

Další otázka se týká wifi a mobilních dat. Když večer vypnu telefon nebo zvolím režim letadlo, ráno po návratu nebo zapnutí se mi aktivuje současně wifi i mobilní data. Proboha proč? Taky když večer vypnu wifi, naskočí mi hláška že wifi je po zbytek dne vypnuto, ovšem po půlnoci se wifi opět spustí a marně se snaží hledat síť. Totéž platí i u dat, kdy lze vypnout jen pro „zbytek dne“. Já chci ale rozhodovat sám jestli budu na wifi nebo na datech nebo jestli přežiju nějaký omezený čas bez internetu. V nastavení jsem nic nenašel.

Díky za řešení.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 15. 8. 2019 18:35

No aspon ze jsi zvolil spravnou prezdivku, problem totiz neni v telefonu ale v tobe jako uzivateli... :-)

Sluchatka zapni do parovaciho modu a nasledne v BT menu vyber a pripoj... hotovo, sam pouzivam Xr a BT sluchatka Sony WH-1000XM2 bez jakychkoliv potizi.

Vypinani telefonu/rezim letadlo.... a nestaci rezim nerusit? Kdy krom vybranych kontaktu se nedovola nikdo jiny? A zapinat jej dle casoveho rozvrhu?
Vypinani wifi, bt, dat... neporadim, neresim, nechavam zapnute trvale
calebcox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ptichopad90 15. 8. 2019 18:36

Vypínat wifi a data musíš v nastavení a ne v ovládacím centru. U sluchátek zapni režim párování.
ptichopad90
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 15. 8. 2019 19:50

Amateer píše:Poslední věc, všude se píše o možnosti dokoupit rychlonabíječku Apple. Dá se ale použít originální kabel od standartní nabíječky s lightning konektorem a připojit k němu prostě jen adaptér od jiného výrobce s rychlonabíjením? Bude to fungovat? Nebo je i kabel s lightning konekotrem nějak pro rychlonabíjení speciálně upravený? Vzhledem k tomu že je všude řeč jen o originální rychlonabíječce Apple, tak buď to nefunguje anebo to právě funguje a proto se o tom nemluví, aby Apple nebyl škodný. :D

Všem moc díky za info.


Ne. Nestaci. Pro rychlonabijeni je potreba kabel, co ma na jedne strane USB-C a na druhe strane Lighting. Stoji kolem 750 Kc. Neoriginalni nefunguji (alespon, co jsem zkousel). Pro nabijeni rychlejsi nabijeckou 5V/2A, ktera je standardem u Androidu, ti staci kabel k telefonu. Ale to samozrejme nema s rychlonabijenim v pravem slova smyslu nic spolecneho. Samozrejme, v porovnani s tim smejdem 5V/1A, co pribaluje Apple k telefonum, to rychlonabijeni je :-D
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 16. 8. 2019 08:34

Jasně, že neoriginální nefungují, musí být MFi certifikované a podporovat USB PD. Jako například ten od Alzy, který stojí polovinu:
https://www.alza.cz/alzapower-alucore-u ... 592075&o=1

I po takové době se stále divím, co za neskutečně špatný napájecí adaptér Apple přibaluje k iPhonům. To je prostě neuvěřitelný.

(Ono i ta přibalená sluchátka nejsou žádná výhra..)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 16. 8. 2019 12:35

Co je spatne na origo adaptery ? Iphone nabijam vacsinou cez noc ale ak potrebujem, pripojim a nabijem. Vykonovo je slaby v porovnani s rychlonabijackami ale preco by bol špatny ? Necitim potrebu ineho adapteru, ani zena. Na Apple watch je rovnaky adapter a bez problemov nabijame za cca 90 min.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Amateer 16. 8. 2019 15:14

Co je na něm špatného? No funkčně nic, pokud to bereš takto. Ovšem když chci dobít telefon odpoledne z 30% na alespoň 60%, budu nabíjet hodinu. Nabití XR z minima nebo téměř nuly na 100% trvá kolem 3 (slovy TŘÍ) hodin a to je prostě průser.

No a sluchátka pořád nic, Prostě nic. iPhone se asi proletí z okna. :D
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 16. 8. 2019 17:31

Picos píše:Co je spatne na origo adaptery ? Iphone nabijam vacsinou cez noc ale ak potrebujem, pripojim a nabijem.

Ano, přes noc to nikoho nemusí mrzet, ale pro všechny ostatní případy:

9to5mac píše:The built-in charger can take up to 4 hours to fully charge an iPhone XR or XS Max. With the 12W charger, that time is cut in half. The 12W charger lets you get to 50% battery charge in 44 minutes.

Zdroj: https://9to5mac.com/2018/12/29/iphone-x ... ng-slowly/

U těch USB-C nabíječek je to 50 % kapacity za 30 minut.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 19. 8. 2019 16:45

Mam XS a este sa mi nestalo, aby mi nevydrzal do vecera a to dostava zabrat naozaj dost.
Od kedy mam AW, tak uz vobec nie je problem. Mam doba rychlonabijacku ( z ineho mobilu ) ale este som ju nepotreboval. V pripade nutnosti mi staci dobit o 20% co netrva dlho a vecer ide na nabijacku tak ci tak.
To je moja skusenost.
Picos
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků