iPhone 11/Pro/Pro Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ferokulda 7. 3. 2021 12:25

Mám nově iPhone 11. Měl bych dotazy ke klasickým SMSkám.
1) Při úvodním nastavování iPhonu jsem si přenesl ze stávajícího Androidu SMS (přes WiFi). U všech SMS se mi ale nastavil stejný datum a čas, ne od nejnovějších po nestarší (stejně jako to mám v tom Androidu). Pomůže ty SMS přenést přes PC iTunes?

2) Zjistil jsem, že časy odeslání/přijetí u jednotlivých SMS se ukáží po přejetí prtem doleva. Jak ale zjistím datumy přijetí/odeslání jednotlivých SMS?

3) Když otevřu zprávy a překlopím telefon naležato, obraz se otočí. Když ale začnu psát novou SMS (objeví se klávesnice) a překlopím telefon, obraz se už neotočí. Má to tak být? Překlápění obrazu mám zapnuté.
Díky.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 7. 3. 2021 13:09

2) Časy a data odeslání nebo přijetí jsou vidět vždy přímo nad konkrétní zprávou, není potřeba nikam přejíždět prstem.

3) Nemá. Normálně se obraz otočí.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 7. 3. 2021 19:29

masOn:
2) Myslím klasické SMS, ne iMessage. Já nad zprávami nic nemám (iOS 14.4), viz tento návod.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 8. 3. 2021 05:45

Běžně bývají počáteční datum a čas zobrazeny mezi konverzacemi:

Obrázek

U textovek, které byly importované v jediném čase, to samozřejmě moc dobře vidět nebude, ale nové konverzace už budou časovou značkou uvozeny. Platí to jak pro iMessage, tak pro klasické SMS.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 8. 3. 2021 17:18

Díky Majkle. Počítal jsem, že při importu těch SMS z Androidu v nich bude zaimplementován i jejich datum a čas. Dále dotaz, jak se provádí záloha SMS na iOS? počítám, že na iCloud se nezálohují (alespoň jsem tam nenašel záložku SMS). Přes PC v iTunes je zálohovat asi lze, ale provede se záloha celého telefonu (nemohu vybrat jen SMS). Díky.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 8. 3. 2021 18:25

Vse jede do cloudu. Nemusis se obavat.
Jen tam musis mit zaskrtle messages.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 8. 3. 2021 20:28

Je to tak; iCloudí záloha probíhá pro všechny zprávy; SMS i iMessage.
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 9. 3. 2021 11:32

Stačí mít zapnuté toto a celý obsah zpráv (iMessage+SMS) se ti bude zálohovat na iCloud
Přílohy
messages.jpg
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferokulda 12. 3. 2021 17:21

Přátelé, ještě dotaz k oznamování SMS. Lze nastavit, aby na zamykací obrazovce u oznámení nové SMS se nezobrazovalo od koho je (tedy aby bylo skryté jméno)?
Přílohy
Zprávy.jpg
Zprávy.jpg (32.33 ) Zobrazeno 1740 krát
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 12. 3. 2021 18:41

Ano, samozrejme ze jde. I my s iPhonem mame nemanzelsky sex :D
Nastaveni:notifikace: zpravy a tam uz si to natukej.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 12. 3. 2021 20:52

SerifJohn: Tam jsem na to koukal, ale nenašel jsem kde se nastavuje, aby odesílatel nebyl vidět.
Přílohy
SMS.jpg
SMS.jpg (45.81 ) Zobrazeno 1660 krát
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 13. 3. 2021 07:37

Víc úrovní skrytí už není, jméno je bohužel u textovek vidět pořád. U kontaktů, kde by to mohlo vadit, doporučuju buď přejmenovat (jak za starých časů), nebo používat jiný komunikační kanál: u messaging aplikací třetích stran se v zamknutém stavu neobjeví nic víc než výmluvné "Notification".
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 3. 2021 10:12

Lze jednoduse nastavit, ze nebude viditelna na lockscreenu. To je asi nejlepsi reseni.

A nebo vypni proste show previews ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Majkl 13. 3. 2021 13:20

I když se vypne "Show Previews", jméno odesílatele zprávy je vidět — proto to tu řešíme.

Pokud to nebylo jasné už z tohoto screenshotu, tady snad bude:

IMG_7274.JPG
Majkl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 13. 3. 2021 14:35

Pisu toto.
Viz:

https://www.leawo.org/tutorial/how-to-n ... -1387.html

Step 2 Turn off "Show on Lock Screen" to disable name displaying on lock screen.

Pak se ukaze jen ze prisla sms a ne od koho a co.
SerifJohn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků