iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Kapr99 30. 1. 2021 18:26

Tak jeste aby ne kdyz ma uplne stejnej fotak jako 12/Pro(krom zoomu)

Ten telefon je idealni proste vytahnout a vyfotit.
Bohuzel to je tak vsechno co "umi" a diky malemu formatu a slabe baterii je opravdu jen na to malicko vyfotit/napsat/zavolat a to je vse...
Sam jsem o nem premyslel a porad po nem malicko pokukuju protoze se mi vazne libi...ale tenhle telefon uz chce proste zmenit styl a uvazovani jak telefon pouzivate...
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 31. 1. 2021 19:53

Borci, mám dotaz k videu. Třeba když jsem dnes zkoušel dělat testovací video, tak obraz furt blikal a na videu jsou furt vidět nějaké odlesky, většinou taková čára přes polovinu videa.

Tady odkaz na Rajče, bohužel skrz degradaci obrazu to není tolik viditelné, ale snad bude jasné co myslím.

https://www.rajce.idnes.cz/f1477163472
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 31. 1. 2021 20:01

Ze strany ti tam sviti slunko a jsou tam vetve - tedy prime slunko ze strany (dle stinu jednoznacne) a stiny vetvi.
Takze to je normalni.

Tady na tom videu je videt to co mas ty... akorat je to nahrane tak ma byt.. pomalu a slunko ne z boku :D
https://youtu.be/R2tdKNRinNg

Edit: cas 1:34:xx
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 31. 1. 2021 20:30

Super, diky moc. Tak nejak jsem si to myslel, jen mi to prislo, ze tech odlesku je nejak moc treba ve srovnani s predchozim telefonem. Nemuze to byt způsobeno i safirovym sklickem na fotacich?
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 31. 1. 2021 21:05

Tak safirovy sklicko maji dneska snad vsechny mobily.. :hm To asi ne. Spis to byl hodne blbej uhel zaberu.

-- 31. 1. 2021 20:54 --

Edi: Zapomnel jsem dat slovo “dobry”.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 1. 2. 2021 19:11

Pouzivate u nastaveni displeje True tone nebo to mate vypnute?
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 1. 2. 2021 19:15

Já True Tone nepoužívám - displej má divné barvy.
Tuto funkci jsem nepochopil.
Nočnímu režimu rozumím (stáhnutí modrého světla), ale toto nechápu.
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 1. 2. 2021 19:18

Sateza píše:Pouzivate u nastaveni displeje True tone nebo to mate vypnute?

Ja teda pouzivam True tone.
:hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 1. 2. 2021 19:47

Taky pouzivam. I kdyz ze zacatku jsem si rikal, ze mam spatnej displej, ze neumi vubec bilou. Az pak jsem zjistil, ze je zapnuty TrueTone.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 1. 2. 2021 20:22

A ještě jedna věc...před nějakou dobou zde někdo odpovídal xzeitovi, že ho ios nijak neomezuje a mmj. zmínil i to, jakým způsobem přenáší soubory mezi iP a PC. Jenže už nemůžu najít, jakým způsobem to bylo...
Vím, že existuje Documets, ale tohle byla ještě jiná možnost...nevzpomene si ten dotyčný nebo i někdo další?
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 1. 2. 2021 20:26

Jailbreak? Ja pouzivam ty Documents.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 1. 2. 2021 20:39

Delaval jsem to kdysi v iTunes. Drag and drop do dane aplikace. (Me to prijde strasne jednoduche uprimne).

Jinak na iPhonu bud files, nebo nejaka apka typu documents.
A do ni lze pretahnout z PC.

Na Macu to delam jinak, ale to te asi nezajima :)

Ale tady mas navod jak to udelat bez programu.

https://youtu.be/3Wnx5FD2yK4
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 1. 2. 2021 21:52

super, díky, už to tahám přes documents + na videa jsem to udělal přes vlc a wifi

-- 1. 2. 2021 21:33 --

A ještě trošku z jiného soudku. iP má tzv. chytré nabíjení, tzn. že zpomalí nabíjení do doby probuzení. Mě by ale zajímalo, jak mobil pozná, v kolik budu vstávat, když se budím hodinkami na ruce a na iP budík zapnutý nemám.

Je to tak, že se to nějak naučí? Co když ale vstávám pokžadé jinak? A co když budu nabíjet třeba odpo v práci? Jde o to, že už minule mi iP12 Pro vydržel cca den a půl, takže pokaždé jsme jej nabíjel v jinou denní dobu. Řešíte to nějak? Nebo to prostě dáte na nabíječku večer i v když máte ještě 40 nebo 50% baterie? Chci, aby baterie vydržela dlouho, takže asi bude lepší, když nebude třeba za měsíc 30 nabíjecích cyklů, ale jen třeba 20.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 1. 2. 2021 22:55

Upřímně bych to nehrotil, protože větší rozdíl udělá stejně nabíjecí proud => vyhnout se rychlonabíječkám. Baterka v pohodě vyměnitelná - pro zajímavost jsem kouknul a cena do 2000, což se dejme tomu za nějaké 2-3 roky v pohodě vydržet dá a ani ekologicky to snad není taková katastrofa. Mobil se má fungovat podle života majitele, ne naopak.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 2. 2. 2021 05:47

Taky tohle neřeším a prostě až bude baterka KO, tak ji nechám vyměnit. Jinak já nabíjím tak, že každý večer dávám na nabíječku a ráno sundávám. A první dny nic a teď už mi tam vybíhá informace, že do plna bude dobito mezi 3-4h ranní, takže potvrzuji, že se to učí. Protože se budím taky pomocí hodinek a jablečné nemám :-)
DirtyKing
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka