iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Sateza 4. 2. 2021 20:58

Co me ale štve, tak to je zobrazeni stranek na internetu, kdyz mobil otocite a pak jej vratite a nebo kdyz omylem stisknete dvakrat na displej a dojde ke zvetseni/zmenseni a pak zustane text bud moc velky a nebo maly tak, ze na prave strane zustane bily pruh. A nepomuze ani obnovit stranku :-(.
Co me sice nestve, ale mrzi u iP je chybejici AOD. Nekomu to neschazi a i kdyz mi Garminy udalosti notifikuji, tak obcas behem dne se clovek vzdali od mobilu nebo hodinky sunda a pak musi na displej tuknout, aby videl, jestli neco nezmeskal. Je to malickost, ale schazi mi to.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 4. 2. 2021 22:04

Já než AOD bych uvítal notifikační diodu.
To je tak geniální a levná záležitost, že nechápu, proč to nedávají do všech telefonů.
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sateza 4. 2. 2021 22:26

Dioda sice muze byt levna, ale zabirala by zase misto v pristroji. AOD je pro oled idealni. A klidne by to mohli povolit, at si kazdy zvoli, zda to chce zapnout nebo ne.

A ci treba neco takoveho, nezkousel to nekdo?

https://apps.apple.com/cz/app/always-on ... 35762?l=cs
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Rival1 4. 2. 2021 23:01

Ake iPhony 12 vlastnite Pro alebo klasicke? A ake su najcastejsie chyby pri iPhone 12? Lebo rozmyslam o jeho kupe, kedze vratim Galaxy S21.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 5. 2. 2021 06:06

Ja klasickou 12. Krome problemu se synchronizaci aplikace zpravy mezi iPhonem a iPadem, coz zrejme neni globalni problem, ale jen nestastna nahoda u meho uctu (ted uz to funguje) jsem jinak na zadny problem nenarazil narozdil od vsech predchozich telefonu, kde jsem mel nejake drobne problemy vzdy.
DirtyKing
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 5. 2. 2021 09:23

Rival1: Hele to se asi neptej nas. Jde o tvoje priority.
Pokud chces telefon normalni velikosti a u foceni ti nechybi 2x zoom, pak nevidim duvod kupovat 12 Pro, ale staci 12.
Jasne, jsou tam rozdily ve vzhledu, trochu vice RAM, ale nic dramatickeho.
No a pokud chces hodne fotit, nevadi ti velky telefon a chces maximalni vydrz, pak 12 Pro Max.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 5. 2. 2021 09:24

Rival1: mel jsem ip12 Pro, pak jsem jeste vyzkousel S21 a vratil se zpet k iP12 Pro. Krome problemu s prohlizenim webu, jak jsem psal vyse, tak nemam defakto s nicim problem. Ale to jsem nemel ani s S21, pouze mi nesedel uplne fotak. Jinak je S21 taky nadherny kus zeleza.
A jeste doplnim, ze 12 Pro jsem bral kvuli LiDaru a nechtel jsem uz tak velkou cihlu 12Pro Max.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 5. 2. 2021 09:36

Jo, to jsem zapomnel. Lidar :)
Ale ja ho nepouzivam, ani apku na nej nemam. Jen u toho foceni asi pomaha. ;)
Jinak 12 Pro Max je uz fakt velkej telefon a pred kouoi doporucuju osahat. Nemusi sedet kazdemu.
Nicmene ty nocni fotky jsou super.
A ta vydrz je neskutecna.
Mam za vcerejsi den screen on time 5h 24min a 49% baterie.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 5. 2. 2021 10:25

Tak osobne bych do Pro Maxe šel, hlavne kvuli baterii, ale i kvuli stabilizovanemu čipu. Sice to neni udajne zase az takovy rozdil, oproti 12Pro, ale castecne asi ano. Dokonce jsem zvazoval, ze ho vazne koupim, ale ta velikost a vaha je pro me neorekonatelna. Ani ne tak kvuli drzeni, protoze mam velke dlane, ale kvuli noseni...hlavne pak v lete. Clovek pak nevi, kam ho strcit, jak ho prenaset, kdyz jdete jen v triku a kratasech. Vzdy je to proste o prioritach a kompromisech.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 5. 2. 2021 10:41

Já jsem předvčírem přešel z 11 Pro na 12 Mini a musím zaklepat, zatím maximální spokojenost. Hlavně ten rozdíl hmotnosti a rozměru. Mám malé ruce a komfort používání je prostě lepší. Bál jsem se výdrže, ale žádný problém. Večer jsem většinou 11 Pro ukládal do nabíječky s cca 60%, s tímto jsem lehce přes 30%, takže žádný extrémní rozdíl. A to si samozřejmě hraju více. Jinak nějaké rozdíly ve výkonu nepozoruji. Spíše mi maličko chybí zoom fotoaparát. Uvítal bych ho více, než šíro, to jsem i na 11 Pro použil snad 10x za celý rok. Zoom jsem používal výrazně častěji. Ale jinak vše Ok.
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kapr99 5. 2. 2021 11:33

Sateza píše:Co me ale štve, tak to je zobrazeni stranek na internetu, kdyz mobil otocite a pak jej vratite a nebo kdyz omylem stisknete dvakrat na displej a dojde ke zvetseni/zmenseni a pak zustane text bud moc velky a nebo maly tak, ze na prave strane zustane bily pruh. A nepomuze ani obnovit stranku :-(.

A pouzivas Safari nebo neco jineho? Ja mel google chrome a tohle mne stvalo docela dost a nechapu proc to delalo. I kdyz u chromu stacilo obnovit stranku ale i tak...kdo to chce porad delat.
Navic i mini je to 100x horsi protoze se z nej najednou nestava telefon do jedny ruky kdyz musis porad "upravovat" stranku podle toho jak se telefon zrovna rozhodne :-/

@dj.kure: hele ja mam ted S21U(predtim jsem mel Note20U a iP12 mini na tyden) a hrozne mne stve ze jsem zkusil ten Note :-D
iP12 mini se mi strasne libi a porad po nem koukam ale jakmile jsem zkusil zoom(a jeste k tomu u S21U) hrozne by mi chybel.
Jasne i ostatni snimace jsou nekde jinde hlavne vecer ale beru to tak ze iP12 mini foti i tak naprosto paradne na to jak je malej.

Obcas mam chut tu S21U vratit a vzit si iP12 mini :-D
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 5. 2. 2021 11:42

Jj. Vsechno je o kompromisech.
Bude to i u iP 13, Samsungu S22..
Ale zase kdyby ty telefony byly stejny, tak se tu ani pohadat nemuzeme :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Sateza 5. 2. 2021 12:31

Kapr: pouzivam chrome. Safari jsem zkousel a nesedl mi. Asi uz chrome pouzivam strasne dlouho na to, aby byl pro me prechod snazsi :-(

Ja osobne zoom pouzivam minimalne, podstatne vic fotim na horach na širo. Kazdy to mame jinak.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 5. 2. 2021 12:56

Jo tak je mozny ze na Safari to pujde ale chapu te...Chrome bylo to prvni co jsem si na iPhonu stahnul :-D Taky jsem na nej zvyklej.

No ja prave zoom ne ze pouzivam porad ale kdyz ho clovek ma tak najednou vidi daleko vic co muze vyfotit.
Siro taky obcas pouziju jenze u iPhonu neni tak dobry...a to "nocni" je za mne nepouzitelny protoze je tam az moc velkej rozdil oproti hlavnimu...i kdyz jasne nocni siro ma dobry az "nova" S21/U takze se to neda moc srovnavat ale kdyz uz tak... za mne bych pak u iPhonu vyuzil jen ten hlavni snimac.

Jenze jak rikam tohle vsechno bych asi klidne i nechal bejt pac se mi ten mini vazne libi :-D
Za mne je proste blby ze jsem vyzkousel velkej telefon se vsema vecma co velkej a nejlepsi android umi a ted mam dilema jestli si vzit to co jsem ze zacatku chtel(mensi telefon) nebo se zzit s celkem tezkym a velkym S21U ale mit zase TOP co vesmes mezi telefonama je.

Jinak iOS/Android u mne nehraju moc roli. Jsou veci ktery by mi chybeli atd ale neni to nic kvuli cemu bych se rozhodoval co se tyce SW.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod feliciama 5. 2. 2021 14:50

Teď používám Apple 7. Používám ho 4 roky. Výdrž baterie je velmi špatná a telefon běží velmi pomalu. Chci přejít na Apple 12pro. Doufám, že Apple dokáže problém s baterií vyřešit.
feliciama
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka