iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DirtyKing 15. 1. 2021 22:12

Super, urcite to neni posledni dotaz. A jeste jednou vrele dekuji :-)
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 16. 1. 2021 08:26

Pánové někde jsem slyšel že už se dá na nových iphonech nahrávat na youtube video / videa a už můžete mít u toho už zhasnutý display... Mohl by jste to někdo vyzkoušet a říct mi zdali je to pravda? :D

Kdysi to nešlo, když jste video nahrávali na youtube tak jste museli mít na iphonu furt zapnutý display což je docela na kokos.. :[

Děkuji!
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 16. 1. 2021 08:38

Mam ho placeny a slo mi vsechno uz drive. :hm Ale je mozne, ze u free verze toto nejde/neslo.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 16. 1. 2021 08:43

Jde to. Ale mam taky placene, tak nemuzu potvrdit funkcnost u free verze.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 1. 2021 09:03

Potvrzuji, že u neplacené verze YT audio na pozadí stále nefunguje a imho to tak bude i do budoucna. Google tím dává najevo, že je to prémiová funkce pro předplatitele.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 16. 1. 2021 09:57

Tohle by pro me asi bylo nebylo tak hrozny. Ale Youtube bez reklam - za to proste platit budu.
To je takova pohoda :)
Vlastne jsem uz dneska zvyklej, ze na telefonu nevidim jedinou reklamu. Platim si i adblock. :-)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 16. 1. 2021 11:09

zumzumzum píše:Existuje nějaká apka něco jako: Total Commander na iphony? Ď.


Špatny dotaz plynoucí z neznalosti architektury iOS a z předpokladu existence hierarchické struktury filesystemu napříč celým úložištěm známé z destkopových OS (Windows, *nix)
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 1. 2021 08:15

Nejde přece o strukturu filesystemu, ale o ovládací schopnosti aplikace na správu souborů, složek, adresářů, úložišť.
https://support.apple.com/cs-cz/HT206481
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 1. 2021 09:52

Tak musím říct, že po pár dnech už jsem si celkem zvyknul a není to tak strašné jak jsem si myslel. Prostě logika a používání je úplně jiná než u Androidu a člověk se to musí naučit a zvyknout si na to. Je fakt, že v první den jsem z toho měl neskutečné nervy a myslel jsem že to rozmlátím. Zatím jsem trošku rozmlsanej foťakem, kterej je proti 1+ 8 PRO úplně jiná liga a ty noční fotky prostě bomba, tam si OnePlus ani neškrtne. Bál jsem se i baterky a výdrž taky pecka na papírově slabou kapacitu, rozhodně vydrží déle jak OnePlus, který má 4510 mAh. Se spoustou věcí zatím bojuju, ale je to jen o zvyku. Každopádně musím uznat, že ten telefon šlape fakt úžasně, ta optimalizace a vše je fakt skvělá. Ale co mi nikdo nevymluví, tak absence 120 Hz displeje je fakt citelně znát.

Docela musím říct, že jsem si zvyknul i na FaceID, je to paráda vždy zvednout telefon, který je už odemčený. Nevěřil jsem tomu, ale skutečně je to daleko pohodlnější a funkčnější než poddisplejová čtečka.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 17. 1. 2021 10:09

Nevím, co myslíš přesně těmi 'ovládacími schopnostmi' (odhaduji, že UI/UX), ale abychom si rozuměli, je potřeba se zamyslet nad tím co je TC a k čemu slouží - předesílám, že je to debata do jiné diskuse.

TC je správce souborů celého nebo celých úložišť napříč lokálními a síťovými disky, externím úložištěm atd. Předpokladem je viditelnost celé hierarchické struktury FS a všech souborů a adresářů takto řazených na úrovni OS, jinak tato aplikace postrádá smysl.

Architektura iOS tuto vlastnost nemá. Celou velikost úložiště může využít každá aplikace, ale soubory si ukládá pouze v rámci svého sandboxu, kde si následně může (dle návrhu vývojáře) vytvářet vlastní hierarchickou strukturu, ale tzv. kořenový adresář není na systémové úrovni, ale jenom na úrovni toho kterého sandboxu dané aplikace. Například, když si v Safari stáhneš z webu .mp3 audio, tento soubor najdeš v defaultní aplikaci Files v adresáři Downloads odkud ho můžeš přehrát defaultním přehrávačem, anebo ho "nasdílet" jiné aplikaci přes system extension. Anebo ho můžeš překopírovat do sandboxu (úložiště) aplikace, která s ním umí pracovat, např. do nPlayeru. Ve Files máš přístup do jednotlivých sandboxů ("úložišť") aplikací (opět, pokud developer dané aplikace tuto možnost zpřístupní) a v hodně přeneseném významu by TC mohl fungovat jako náhrada Files - pokud by toto Apple pro developery odemknul. A tady je kámen úrazu - na iOS je toto zamčené. Nikdo neví jak to bude do budoucna, ale osobně neočekávám nějakou dramatickou změnu, protože aktuální stav jde ruku v ruce s designem architektury iOS. Pro Apple existuje jasně daná demarkační linie mezi desktop-class a mobile-class OS - ani fork iPadOS v tomto ohledu zatím nic dramaticky nezměnil.

Shrnuto, podtrženo - aplikace typu TC nedává na iOS (iPadOS) smysl nezávisle na jejím UI/UX z výše popsaných důvodů.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 1. 2021 10:13

On tam Apple tu poddisplejovou ctecku da. Ale chapu ze tam nechteli dat to, co bylo k dispozici, protoze Note jsem mel chut vzdycky rozmlatit, jak to blbe fungovalo.
A baterka je prave duvod absence 120Hz. Ty taky nekdy budou. Ale ze by to bylo neco, co mi vadi. Fakt to je poznat jen pri rychlem scrolovani... A z hlediska funkcnosti je prinos 0.
Co mi vadi na iPhonu nejvic, ze tam je stale port. Zrusil bych lightning nejradeji. Uz se tesim na telefon bez portu.
Ja vlastne nabijim v 90% v aute bezdratem. A dneska uz snad neni auto, ktere nema z vyroby bezdrat ( pokud se nebavime asi o nejake Dacii apod.).
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 17. 1. 2021 10:26

Jako jo, souhlas. Stačí mokré nebo zmrzlé prsty a už ta čtečka blbne. V tomhle je Face ID naprosto super. Akorát to ověřování FaceID při platbě přes Apple PAY mě štve teď v době roušek. Naštěstí používám Garmin PAY, tak mě to netrápí. Taky mi vadí, že klávesnice nepodporuje swype, páč na iOS mi teda ta Google klávesnice moc nevyhovuje.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 17. 1. 2021 10:34

S tím portem je to ošemetné. Na podzim jsem koupil nové auto s Carplay, ale bohužel jenom s wired verzí, takže až odprásknou konektor úplně, už ho nepřipojím. Uvažuju nad tímhle wireless modulem, nemáte s tím někdo zkušenosti? https://cplay2air.com/
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sateza 17. 1. 2021 10:55

Tak já dneska iP12 pro zabalil a budu ho vracet.

Telefon sám o sobě skvělý, za mě super design, úžasná výdrž na baterii, fotky a video skvělé.

Co mi ale vadí je, že i když je to iOS, tak občasný zásek, občas je potřeba na displeji několikrát ťukat, protože nereaguje, při příchodu zpráv na whatsapp se občas stává, že přije jedna druhá a třetí zpráva a už u druhé nebo třetí telefon nepípne, jen se rozsvítí displej. Pak co se mi stalo, doma jsem fotil ženu kvůli oblečení na net a rozostření se nechtělo chytit, udělal jsem deset fotek a jedna měla jakože náznak rozostření, ale nijak valné to nebylo. Displej mi skutečně při ťukání přijde spíše plastový, než skleněný (to stejné je patrné u synova iP11), rovněž mi schází usb-c a pak ještě pár drobností, které jsou u Androidu běžné již řadu let. Stejně tak widgety, ty mi prostě chybí a to, co iPhone vydává jakože za widgety, tak to spíše připomíná pravěk.

Ale aby jste mě nebrali tak, že chci iPhone nějak hejtit, to v žádném případě, já respektuji jakýkoli systém, jen PRO MĚ asi není.

A aby jste neřekli, že nevyzdvihnu více jeho klady, tak baterie je naprostá pecka. Na to, že má mobil 2.800 mah, tak výdrž den a půl až skoro 2 dny, což je pro mě dokonalé, zvuk z repro je asi nejlepší, který jsem u mobilu slyšel, hloubka je na takové zařízení neskutečná a dokonalá. Face ID je prostě pecka, návykové, rychlé a že to funguje i po tmě je pro mě záhadou :D. S tím se může samsung a všichni ostatní s otiskem zahrabat, protože otisk je u samsungu tragédie. Letošní design nemá konkurenci, mě osobně se šíleně líbí.

Takže věřte, že kdo má iP a je zvyklý na jeho systém, tak bude rozhodně spokojen. Kdo jede řadu let na androidu, tak s tím může mít problém.

Takže dneska tovární nastavení, otření otisků na mobilu a zabalení a zítra jej budu vracet a objednal jsem S21, který bude (pro mě) asi lepší volbou, protože (opět podle mě) fotit bude určitě srovnatelně, design se mi taky líbí a pro mě bude uživatelsky přívětivější. A co není zanedbatelné, tak mě vyjde o 10.000 Kč levněji! A to už není litr nebo dva.
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 1. 2021 12:41

S tema zasekama me to prekvapuje. Nic takoveho jsem nikdy s iPhonem nezazil a ani stara 8ka. Ta jede i na novem iOS v pohode.
A to rozostreni - taky divne chovani. Lze nastavit umely bokeh, ale musis fotit na portrait a ne pouze klasickou fotografii.
Na portrait tam rozostreni byt musi a na kazde fotce.
Jinak oboji pokud se tak nechovalo, tak bych reklamoval.
SerifJohn
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků