iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 1. 2021 11:13

S21 Ultra docela zklamání teda...
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 1. 2021 11:37

Podle me meli jeste mesic dva pockat, poladit soft a pak na trh.
Jenze to by neprisli jako “prvni”, coz mnozi uzivatele povazuji za znamku technologicke nadvlady.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 23. 1. 2021 15:44

I S21 veliky zklamani. Byl pro partnerku - nemuze mit iOS. Ma pracovni appky co jsou jen pro Android. Jinak bych ji ted po svych zkusenostech vnutí cerveny iP12 :-D

Ale mam dotaz. Da se zbavit nejak te sede listy dole? Jak ke tsm ta “zemekoule” a mikrofon? Docela me to stve, jak to posunulo klavesnici vyse.
Přílohy
32401CB5-ED58-4D57-B477-01B56EEC2963.jpeg
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 23. 1. 2021 16:00

To vlevo je přepínač klávesnic a vpravo je diktování - to jde vypnout (settings-general-keyboard-dictation). Ten přepínač podle mě ne, nechce se mi odebrat klávesnice, jestli to při jedné klávesnici zmizí :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 23. 1. 2021 16:12

Diky. Zkusil jsem odstranit ostatni klavesnice a nechat jen Swiftkey, tak mikrofon a zemekoule zmiznou, ale ta seda obri lista tam zustane furt.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 1. 2021 09:58

DK: To tam bude porad, protoze ergonomicky by to bylo fakt blby. Zkousel jsem si predstavit, ze mezernik je dole a fakt bych nic nenapsal.

Jinak iOS 14.4 na ceste a zaujalo me tohle. :hm
A je tam toho vic. :)

This release also fixes the following issues:

Image artifacts could appear in HDR photos taken with iPhone 12 Pro
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 24. 1. 2021 10:44

Diky za info. Nejak jsem to nezkoumal, ale ted kdyz na to koukam, tam mas s tou ergonimii pravdu. Fakt na psani je to lepsi, kdyz je to posunute vyse.

Jinak premyslim o objednani tabletu. Vylozene spis na konzumaci webu, sledovani videii a nebo treba prohlizeni fotek z telefonu na vetsi plose. Akorat nevim jaky vzit. Prakticky by mi na me ukony stacil ten zakladni 10.2 s 128GB ulozistem. Ale nelibi se mi tam ty velke ramecky, tak mozna spis vezmu Aira. Tam me akorat stve, ze to nema 128GB uloziste, ale je na vyber pouze 64GB A 256GB. Protoze 64GB je malo a tech 256GB zase zbytecne moc.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 1. 2021 11:16

Byt tebou vezmu tu 256GB verzi. Pri naslednem prodeji to bude plus. Ale ten cenovej rozdil tam je velkej no.
A nebo to poresit 200GB cloudovym ulozistem.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 24. 1. 2021 12:01

Super, diky. Prave, ze je ten priplatek docela velkej, jinak bych to neresil. Ale mas pravdu s tim cloudem. Vezmu ten 200GB tarif a bude. Ten vyuziju jak na Macu, tak na iP i iPadu.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 24. 1. 2021 13:02

Vzal bych 256 GB verzi pokud by sis z toho chtěl udělat nějaké herní zařízení, protože třeba GRID Motorsport má 4GB (bez DLC). Další AAA tituly jsou na tom podobně.

Pokud si neukládáš offline hudbu a videa (a nesyslíš si stažené filmy), postačí base model + iCloud storage. Nutno podotknout, že ten "cloud mindset" se lépe dělá když máš rychlou Wifi a hodně velké množství mobilních dat :)

A samozřejmě, když to všechno sypeš do iCloudu, jakékoliv iDevice to má přístupné mrknutím oka :-))
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 24. 1. 2021 17:04

red98 píše:
orgasmic píše:Ano, když budeš mít dvě sady Airpods a dva iPhony.
Pustíš ve stejný čas stejnou muziku a z jedné sady vezmeš levé sluchátko a z druhé sady pravé.
Hlasitost si pak šteluješ podle sebe z obou mobilů pro každé sluchátko zvlášť. :D


- Pytal som sa normalne, preco mi odpovedas ako hlupak?


Ano, v Settings/Accessibility je sekce Hearing kde si můžeš posunout L/R Balance. iOS má obecně vynikající úpravy pro handicapované.

Můžeš mi vysvětlit jednu věc - co tě motivuje pokládat neustále otázky tohoto typu? iPhone si z mnoha důvodů nekoupíš, ale dokola kladeš poměrně primitivní dotazy, na které ti umí odpovědět Google. To je nějaká úchylka?
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 24. 1. 2021 17:51

Díky Loadere. Na hry to fakt nechci, spíš jen na projetí www, youtube. Na filmy možná občas Netflix a to tak 2-3x do roka. Data mám neomezená a doma 300 Mb/s optiku, takže za mě bude ten cloud ideální ve všech ohledech.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 24. 1. 2021 18:12

Tak na takové potřeby klidně stačí 64 GB.

Ona ta 256 GB varianta je často volena čistě jen z obavy "co kdybych to jednou někdy potřeboval". :-)
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 24. 1. 2021 20:35

DK: Nedávno jsem řešil nákup iPadu do rodiny. Základní má zastaralý design, nelaminovaný displej a lightning port. Air má v základu hraničních 64GB a 256GB varianta je dražší než 128GB Pro. Naštěstí v době rozhodování běžel Black Friday, takže jsem nakonec vzal 2020 Pro za nějakých 18k, což byl asi nejrozumnější kompromis (120Hz displej, paměť akorát, usb-c, podpora do budoucna).

Nicméně rozmýšlet se dnes, tak bych klidně počkal pár měsíců. Základní model má totiž konečně projít design refreshem a pročko dostane lepší procesor + se spekuluje o micro LED.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod DirtyKing 24. 1. 2021 20:46

Diky. Cekat se mi nechce. Tak holt pak v budoucnu udelam upgrade :-)

Diky vsem
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků