iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sateza 17. 1. 2021 14:02

To je právě to, že u iP jsem ze softwarových věcí nechtěl slevit, jelikož hlavně proto jsem na něj chtěl přejít. Protože se říkalo, že iOS je naprosto stabilní a bez jediné chyby. Skutečně už ale mám pocit, že i tohle už je minulost a iOS už taky není, co býval snad ještě před dvěmi nebo třemi lety (viz problémy s nočním vybíjením, které byly popsány i na mnou vloženém článku a skutečně to nebylo jen o nějakém indexování).
Sateza
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 17. 1. 2021 14:27

"Protože se říkalo, že iOS je naprosto stabilní a bez jediné chyby."

iOS je jeden z nejstabilnějších operačních systémů, se kterýma jsem měl kdy tu čest. Bez jediné chyby? To je trochu naivní předpoklad - na světě není komerční software bez chyb, jde o to jak zásadní chyby to jsou. Při pohledu do histore měl iOS dva výrazně slabší momenty - verze 11 a 13. Aktuální iOS 14 je naopak jedna z nejlepších co pamatuji. Upřímně netuším jak v praxi vypadají problémy, které popisujete, v rodině máme 5 iOS/iPadOS zařízení, všechny na posledních verzích systémů a ani jeden z vámi popsaných problémů se na nich nikdy neprojevil.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 17. 1. 2021 18:32

Presne tak. Bez chyby neni nic. Ale
Kdyz to srovnam s Androidem 11, tak u iOS fakt nejsou zadne zasadni problemy.
A jestli cekas, ze u S21 nebudou sw problemy, tak panbuh s tebou :)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Kapr99 17. 1. 2021 21:43

Sateza píše: Displej mi skutečně při ťukání přijde spíše plastový, než skleněný (to stejné je patrné u synova iP11),


Tohle mne dost nemile prekvapilo kdyz jsem vyndal iPhone 12 mini :-D Pusobi to strasne lacine at to chrani jak chce.
Navic je to spis proti padu nez poskrabani coz by v mem pripade bylo docela "blby" jelikoz zadny kryty na telefon nedavam a beru to tak ze kdyz spadne tak se proste muze rozbit...ale poskrabani se proste nevyhnes...takze cim vyssi kryti tim lip.(Mam Galaxy S8 od doby vydani celou dobu bez krytu a po tech skoro 4 letech zadnej skrabanec) :-)
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 18. 1. 2021 10:09

iOS byl v porovnání s Androidem dobrý tak před 8 lety. Možná ještě před 5. Momentálně je Android vyspělý OS. Nebudu tady psát o Samsungu, že vím - ale předpokládám, že od galaxy S10 vše poladili a vše šlape jak má. Za sebe mohu momentálně psát akorát o Androidu na Huawei, kde vše šlape naprosto skvěle.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 18. 1. 2021 11:58

OT: tvl, oni snad maji tady nekde hnizdo. Jeden zmizi, a misto nej se hned nacpe druhy.
Jestli zase spusti kolovratek haac, xenon a af na ultrawide (to je novinka), tak se mame na co tesit...
A nebo jeste hur, mohl by zacit "poucovat".
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 1. 2021 12:01

Tenhle tu prudi uz dlouho. Anticky stroj s Androidem je top. :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 18. 1. 2021 12:20

mas0n píše:OT: tvl, oni snad maji tady nekde hnizdo. Jeden zmizi, a misto nej se hned nacpe druhy.
Jestli zase spusti kolovratek haac, xenon a af na ultrawide (to je novinka), tak se mame na co tesit...
A nebo jeste hur, mohl by zacit "poucovat".


No tebe občas poučit, není na škodu. Vzpomínám si, že poslední zmínka o HAAC a xenonovém blesku byla od tebe. A jestli jsi tak blbý a tupý, rád ti připomenu, že tady byla řeč o iOS vs Android.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 1. 2021 16:27

Běž si psát ty své srajdy do Huawei tématu a tady už neotravuj, nikdo na tebe a tvé mindráky není zvědavý.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 18. 1. 2021 18:22

Orgasmic, ty se už vzpamatuj a smiř se s tim, že nějaká spolehlivost už není výsada Applu. Výrobců android zařízení je na trhu hafo a vlajkové modely pracuji krásně už několik let a dneska už také střední třída za 1/3 ceny ajfonu.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 1. 2021 18:55

Nějak to extra nesleduji, ale připadá mi, že nějak brzo začala "padat" cena, minimálně na Mini verzi: https://mobilni-telefony.heureka.cz/app ... ini-128gb/

O 2.000 Kč pár měsíců po uvedení je dle mého celkem dost, viz. cena u Mironetu ....
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 1. 2021 19:00

xzeit píše:Orgasmic, ty se už vzpamatuj a smiř se s tim, že nějaká spolehlivost už není výsada Applu. Výrobců android zařízení je na trhu hafo a vlajkové modely pracuji krásně už několik let a dneska už také střední třída za 1/3 ceny ajfonu.


Nějak nechápu, proč to píšeš mě.

jege: opět srovnáváš jabka a hrušky...jde o telefony ne z CZ distribuce :mrgreen:
Naposledy upravil orgasmic dne 18. 1. 2021 19:01, celkově upraveno 1
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 18. 1. 2021 19:00

xzeite, buď té lásky a opusť tohle vlákno. O tvé mystifikace, fabulace a lži tady nikdo nestojí. Stabilita, optimalizace a výkon iPhonů je bezprecedentní a bezkonkurenční. To, kam se dostaly telefony s Androidem je úplne šumák, protože NIKDY nebudou schopny dosáhnout úrovně telefonu s vlastním SOC a OS, kde jsou obě tyto součásti od prvotního návrhu designovány jedna pro druhou. A to nemluvím o podpoře, životnosti, bezpečnosti a data privacy. Utíkej Číňanům odevzdat dnešní porci dat a hlavně se prosím tě nevracej. Díky.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 18. 1. 2021 19:03

je to marný...

xzeite, už jsem to tu několikrát psal, za poslední rok jsem měl Note 10+, Folda 1 i Folda 2, iPhone 11 Pro Max.
Mě je úplně buřt tahle žabomyší válka mezi looserama bez zkušeností, co plácají hovínka jako ty.

Oba systémy mají své mouchy, ale zrovna co se stability a kvality mobilního OS týče, tak iOS nemá konkurenci, ať se ti to líbí nebo ne.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 18. 1. 2021 19:29

Rewolwer a orgasmus: jak říkám, jste úplně mimo. Totální ovce co nejsou schopny pobrat že Android je stabilitou a spolehlivostí na stejné úrovni, jako iOS ať chcete, nebo nechcete. Doposud jsem neměl potřebu nic dalšího rozebírat. Orgasmic, takže jsi měl jen Samsung. Fajn. Jenomže android není jen Sasmung, ja měl taky Samsung a ještě mam S7 v šuplíku. Je fakt, že to bude asi možná taky značce..... A ty čínské to válcují solidně. Hlavně nepsat nesmysly, že iOS nemá ve spolehlivosti a stabilitě konkurenci a smířit se s, že není potřeba vlastního SoC a OS k tomu, aby něco skvěle šlapalo. Už to dávno neplatí. Jedu na čínském telefonu 2 a čtvrt roku s absolutní stabilitou.
xzeit
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků