Historie volání na iPhone

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 13:22

Už konečně dodělali historii volání na iPhone tak, aby to bylo použitelné i pro podnikání? Potřebuji mít přehled, kdo a kdy mi volal, třeba i několik let zpátky, jelikož si všechny zákazníky a zájemce o zboží neukládám, ovšem, když mi někdo volá opakovaně v průběhu času, dokáži si jej na stávajícím Androidu okamžitě ztotožnit podle historie hovorů.

Kvůli velikosti a fotoaparátu bych rád přešel na iPhone 12 Mini, který splňuje vše, co potřebuji, ovšem tahle nedotaženost mi neskutečně vadí a stíží jeho případné využití v podnikání. Vím, že v poslední době vyšlo několik velkých aktualizací iOS, tak jestli to již třeba nedotáhli do použitelného stavu ... Pokud ne, existuje nějaká šikovná finta nebo externí program (klidně i placený) z Apple obchodu, který by to tohle vyřešil?

Občas se prostě potřebuji rychle podívat, jestli mi třeba číslo ze zmeškaného hovoru již v minulosti volalo, nebo kdy jsem se zákazníkem mluvil naposledy a tudíž kdy třeba zakoupil nějaké zboží.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod rumukrad 18. 12. 2020 14:05

Myslím, že to neumí, taky jsem to hledal na služebním protože by mi to ulehčilo život a nenašel. Ale jestli někdo bude vědět nějakou app sem s ní.. Jen pro pobavení, když jsem se na to ptal sestry (fanoušek Applu) kde to tam je a proč to neumí, tak mi bylo řečeno, že to nepotřebuju a nikdo to nepoužívá tak ať nehledám chyby �
rumukrad
Junior

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 18. 12. 2020 14:14

Ano, tohle mě strašné rozčiluje. Odbavim, klidně 200 hovorů za měsíc a pořádná historie u čísla nikde. Není to hardwarový problém, myslím, že vývojovému týmu by to trvalo pár hodin a historie hovoru by byla na světě. Nevěřím, že to nikomu nechybí a to nikomu, znamená pár milionů lidí. Těžko říct, proč tomu Apple odolává...
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 14:17

To je klasika - co iPhone nemá, to nikdo nepoužívá a nepotřebuje. Pravěký člověk také nepotřeboval a nepoužíval auto, jelikož si neuměl ani představit, že něco takového může někdy existovat.

Já tohle mám jako součást vestavěného dialeru na Xiaomi, včetně možnosti nahrávání hovoru zapnutím tlačítka, manželka na Nubii to má ještě vymakanější. Velice užitečná funkce a u pracovního mobilu by měla patřit k základu výbavy! Nebo je iPhone fakt jenom drahá stylovka a na podnikání se moc nehodí? 8-S

Edit: Fakt neexistuje způsob, jak to obejít? Kdysi jsem viděl nějaké zahraniční návody, jak na to lze použít nějaké externí služby, ale nepochopil jsem, jestli tam nemusí být podpora operátora.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 14:30

Vsechny hovory, treba x let zpatky, jsou ulozene v Cloudu a iPhone si je take pamatuje, jen zobrazi poslednich 100. Coz je asi logicke, protoze kdo by soupal prstem treba dalsich 1000radku zpet. Ale pro ty, co to potrebuji, lze nacist z cloudu, nebo pouzivat treba PhoneSlate appku. Je jich vic. Ale osobne to nepotrebuji, tak to musite sami vyzkouset.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 15:58

I kdyby tohle fungovalo, tak to není to, co potřebuji, jelikož hledat v 1.000 záznamech debilně uschovaných po dnech, je naprosto k ničemu. Potřebuji je mít podle konkrétního čísla a následně zjistit dny, kdy mi volalo, a ne opačně, ale třeba to nějaká appka dokáže vyfiltrovat.

Ovšem současná historie hovorů u iPhone je natolik dementní, že to musel vymyslet programátor z pomocné školy. Když si z manželkou každý den zavoláme a jednou se dovoláme, podruhé je obsazeno, potřetí odmítnuto, počtvrté zmeškáno a to všechno z její i z mé iniciativy, tak mám za každý den 8 záznamů, takže ze 100 záznamu jsou necelé 2 týdny historie. A pokud má někdo milenku, tak mu historie hovorů v iPhone nevystačí ani na týden! :mrgreen:

Edit: Já vím, že majitelé iPhonů přehrabují prachy lopatou, ale že by až tak, že klidně zaplatí za standardní funkci běžných telefonů na Androidu 10 USD měsíčně u PhoneSlate? :shock:

If you like it, pay only $10/month—there’s no catch
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 21:16

Tak kdyz resis tyto konkretni veci, pak si kup Android :D Easy.. ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2020 22:11

Když poradíš vhodný dualSIM Android do 135 mm výšky a 65 mm šířky, s podobně kvalitním foťákem, tak po iPhone ani neštěknu. iOS pořád nemohu přijít na chuť, byť některé věci řeší přímo geniálně, ale když v něm něco nejde, tak přes to nejede vlak. U Androidu to vždy jde nějak udělat, u iOS je to konečná, viz. třeba tady řešena historie hovorů. :grr:
jege
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 18. 12. 2020 22:34

No to napadají snad jen malé Sony Xperie. Malé Samsungy už mají víc kompromisů.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 19. 12. 2020 00:30

jege píše:... Já vím, že majitelé iPhonů přehrabují prachy lopatou, ale že by až tak, že klidně zaplatí za standardní funkci běžných telefonů na Androidu 10 USD měsíčně u PhoneSlate? :shock:

If you like it, pay only $10/month—there’s no catch

Ano, oni platí za plno jiných věcí, které jsou na androidu zdarma, začíná to appkami, končí nabíječkou. Jsou tak naučeni, připadá jim to normální. A nemá cenu se s nimi o tom bavit, věří, že to tak je správně.
;-)
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 12. 2020 08:43

Ano, platime za hudbu, za aplikace, za nabijecku teda ne.
Ale prijde mi to normalni, platit za aplikaci. Prijde mi normalni zaplatit za film. Nekomu zase prijde normalni vykrast obchod, predjizdet na plne care.. kazdy jsme jiny.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 12. 2020 11:55

No vidíš, na Androidu to normální není, tam se většina věcí zaplatí reklamou, jenom prémiové funkce nebo vypnutí reklamy si můžeš zaplatit. Podle mě WIN-WIN situace, komu stačí bezplatná verze, tak platit nemusí, ale musí strpět pár reklam, komu nestačí, nebo mu reklamy vadí, tak si to zaplatí.

Ovšem platit 10 USD měsíčně za věc, která je u konkurenční platformy samozřejmostí i u nejlevnějších telefonu a součástí hromady bezplatných appek, mi přijde úplně na hlavu a připomíná mi vtip o milionářích, kde jeden lituje druhého, že koupil kravatu za 500 dolarů, když ve vedlejším obchodě ji mohl koupit za 700!
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 12. 2020 12:14

Co to je 10USD mesicne. Navic jsem dal jen priklad jedne appky. Je jich vice.
Musite jen pohledat.
A poplatky mi prijdou normalni za kvalitni aplikace. Platim i za Youtube, abych to mel bez reklam.
Zkus si spocitat, kolik stoji rocne treba predplatne Adobe sw.
To platim tolik, ze 10USD je mi zadniho otvoru.
Apple ma zase vyhodu, ze zarizeni podporuje velmi dlouho. Cili ve finale, kdyz to clovek pocita, je to vlastne levnejsi.
A zivot s reklamama v telefonu - sorry, mam se rad. I na Androidu jsem platil. Nechapu, jak nekdo s tim muze fungovat.

A jinak, pokud si myslis, ze to lidem na iOS tolik chybi, tak udelej appku. Treba prorazis. Me jen nenapada duvod,
Proc bych mel chtit vedet, ze mi nejake neulozene cislo volalo pred mesicem apod. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 12. 2020 12:27

Právě, že jsem hledal, ale nic, co by vyhovovalo požadavkům, jsem nenašel. A to mi iPhone SE již 2 roky leží v šuplíku a nyní pokukují po iPhone 12 Mini. Prostě velikost je pro mě hlavní (dosud mám Xiaomi Redmi 2E), ale chtěl bych k tomu i kvalitní foťák, ovšem bez pořádné historie hovorů se neobejdu, resp. obejít nechci, jelikož mi hodně ulehčuje podnikání. Podobně malý Android s dobrým foťákem se bohužel nedělá, jinak bych ho již dávno měl.

Appka se na to (asi) udělat nedá, když to Apple nepovolí, a i takový iLOG se musel kdysi instalovat jenom do iPhonů s Jailbreakem.

PS: Historii kontaktů si iPhone pamatuje? Mohu se podívat, kdy přesně před rokem mi volal Franta Vomáčka?
jege
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 19. 12. 2020 12:50

Apple tohle prostě neumí a tak to je. Pravděpodobně je to pro většinu lidí nepodstatné, i když třeba pro vás je to velice důležité. Zkusil jste vymyslet jiný způsob? Vytvořit si na to nějakou vlastní databázi apod? Jasně, není to tak pohodlné a jednoduché, ale může to fungovat.

Pokud chcete iPhone, budete muset přijmout jistá omezení a přizpůsobit se a vyřešit to po svém.
Pokud ne, můžete mít Android, kde budou zase jiná omezení. Tak to prostě na světě je. :-)

Žádný výrobce zatím neudělal dokonalý telefon.

Já používám iPhone od verze 5 a když jsem před pár lety začal pokukovat po Androidu a přemýšlel jsem, že bych ho zkusil, tak jsem u každého výrobce našel nějaký nedostatek, který byl pro mě natolik zásadní, že jsem zůstal u iPhonu a jak tak sleduji trh s mobily, je to pořád stejné a vždycky si říkám - safra, vždyť by stačilo u telefonu XYZ udělat jen tohle trochu jinak a byl by výtečný. :-)

Mně třeba u Applu chybí podpora LDAC kodeku nebo AptX HD a vím, že se s tím musím nějak vypořádat nebo prostě změnit platformu a mobil, ale za to mi to nestojí. Nojo život je někdy o kompromisech a to někdy bolí, ale musíme to přijmout jako fakt.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod jege 19. 12. 2020 14:26

Bohužel jsem zatím nepřišel, jak tohle vyřešit nebo obejít. Běžně mi zavolá zákazník, že chce řešit nějakou závadu a dokud nezjistím, jestli má zařízení ještě v záruce nebo nemá, tak mu nemohu dát relevantní odpověď. Přes historii hovorů to často zjistím velice rychle a i bez pátraní ve fakturačním programu, nemluvě o tom, že často zákazník nezná ani termín nákupu a odběratele, takže historie hovorů s daným číslem je jediným a často naprosto dostatečným vodítkem.

A nemyslím si, že je to nepodstatná maličkost, jelikož při hledání řešení (iPhone bych rád vyzkoušel už kvůli velikosti a foťáku) jsem na podobné dotazy a stížnosti narazil velice často:

https://www.zive.cz/poradna/hostorie-ho ... tanswers=1
https://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=69&t=70164
https://macforum.cz/viewtopic.php?t=14808
https://discussions.apple.com/thread/7647776

https://www.google.com/search?ei=7PTdX6 ... ent=psy-ab

https://www.youtube.com/watch?v=TzlJY_aDiUk - všichni nadšení z toho, že zjistili, jak lze najít 101 hovor v historii! Fakt, jak kdyby přeskočili z tlačítkového telefonu přímo na smartfone. :hmm:
jege
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 19. 12. 2020 15:24

Tady bych se spíš zamyslel nad samostatnou byznys logikou. Jestli by nestálo vést si nějaký systém s identifikátory, kdy zákazník řekne XYZ a Vy hned vidíte někde v Excelu nebo nějakém mobile-friendly CRM o co jde, kdy, kde, proč a nějakou hodnotu záruky.

Ano, iPhone to neumí (uchovává sice záznamy 4 měsíce zpětně, ale musíte smazat těch X čerstvých, abyste viděl ty staré), ale je opravdu moudré se spoléhat na historii hovorů? :hm

Snažil bych se o nějaké řešení -> akce (číslo volá) -> export do Google Sheets -> akce (hovor skončil) -> poznámka k číslu (plus klasická časová značka). Tady bych to viděl na Android, Zappier a nějaký 3rd party dialer.

PS: Elegantní řešení by bylo přes Siri Shortcuts, bohužel jsem nenašel, jak získat export z historie volání. Zbytek už by šlo.

PS2: Protože se jedná o téma s konečným řešením (že to nejde) a začíná se to tu proměňovat na nějaké Android vs. iOS, asi to přesunu někam jinam.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod jege 19. 12. 2020 15:51

Ale proč všechno tak složitě, když to jde jednoduše a dialery to zvládají již desítky let. CRM do mobilu nedostanu a bylo bylo to i kontraproduktivní, když to lze jednoduše a rychle s pomocí dialeru. Nevěřím, že na iPhone neexistuje nějaké řešení daného problému, když po něj uživatelé volají již tolik let, viz. odkazy na různé diskuze.

PS: Proč by se to mělo někam přesouvat, když je to v sekci o Apple a zatím nikdo žádné ověřené řešení nenavrhl? Ať přispívají jenom ti, co znají nějaké řešení daného problému, pokud nikdo nic v dohledném čase nenavrhne, tak bude jasné, že to fakt nejde. Aspoň budou ti, pro které je toto zásadní a najdou tuto diskuzi hned vědět, že je to slepá ulička a ušetří si zbytečné zklamání ....

PSS: U Viberu a WhatsAppu také všichni tvrdili, že historii chatu z Androidu na iOS a opačně přenést nelze, a přece jsem na to našel appky za dostupnou cenu, které si s tím poradí ....
jege
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 19. 12. 2020 16:13

Tak se zkuste zeptat ve fóru na Macrumors, zavolejte do Applu na podporu, zajděte do Apple store nebo obvolejte servisy a dejte vědět, jak jste dopadl.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 10:26

Tak různé špehovací aplikace to prý za drahý měsíční paušál umí: https://infinigeek.com/5-best-iphone-ca ... s-in-2020/, https://thinkcomputers.org/5-best-iphon ... s-in-2020/. Že by se nenašel jednoúčelový program. který dovede jenom tu historii a za jednorázovou platbu? Nepotřebuji, a dokonce nechci mít v telefonu různé špehovací programy a keyloggery, postačí jenom tá historie.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 11:27

Zeptam se ale.. to opravdu ridite byznys tak, ze dle toho,kdy dane nejake cislo volalo, overite zaruku a tak podobne? :hm
To bych asi neresil historii hovoru, ale optimalizaci podnikani. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod marts 21. 12. 2020 12:15

Díval jsem se jaká rozhraní mají iOS aplikace přístupná v návaznosti na telefonní hovory. Historie volání mezi nimi samozřejmě není.
Pokud by si člověk ukládal zákazníky do kontaktů, tak by se dala data a časy volání s nimi ukládat do poznámky u kontaktu - na to by šla udělat aplikace - otázka je, jestli by šel najít postup který by to spíš nezkomplikoval.
Pak je tady ještě rozhraní určené pro identifikaci nevyžádaných hovorů - do něj se telefonní číslo dostane v případě že není mezi kontakty - jestli by ovšem toto šlo nějak naroubovat na výše popsaný proces ověřování záruky - toť též otázka.

-- 21. 12. 2020 11:20 --

Ovšem jak psal přispěvatel nade mnou - pokud je záznam o telefonním hovoru používán jako jediná identifikace záruky, vidím tady jistá rizika - třeba při ztrátě telefonu (může být vyřešeno zálohováním). Rozhodně ale takový business model nejde dost dobře rozšiřovat (vzhledem k tomu, že nevíme o co jde to taky nemusí vadit).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 13:10

Takhle. On si iOS, pamatuje vsechny hovory a jdou bez problemu prohlizet pres appku v pocitaci.
Zalohuje se to do Cloudu. Ale ja jen nevidim proste ten duvod, proc u cisla, ktere mi volalo pred rokem a neco objednavalo, by me to melo nejak zajimat, ze vola podruhe... Za 1. nevim kdo to je, takze nevim za jakym ucelem volal treba pred tim rokem a za 2. proste vzdycky sakra vsechno overim v databazi na telefonu, ci PC. A aplikaci
Uprimne mi tahle funkce a tak jak to tazatel potrebuje - prijde ulitle.
No pak jedine tedy placeny call logger - ale tim, ze to vlastne moc lidi asi nepotrebuje, tak apek je malo a musi si poradit sam. Treba nejakou s jednorazovym poplatkem najde.

Nebo proste klientskou databazi. https://apps.apple.com/us/app/clients-y ... 1188807211

Ulehcis si hodne zivot. Budes tam mit o klientovi vse a rovnou si vse overis. Nechapu, ze to delas, jak to delas. Takovy model bych nepouzil ani pres 10 lety. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 13:29

Tak ono to není jenom o záruku, ale celkově o možnost zkontrolovat starší volání a přijmout relevantní rozhodnutí. Třeba volá zákazník, že má zájem o zboží a staví se příští úterý, ale nemám čas a v podstatě ani potřebu si to zaznamenávat, jelikož zájem vypadá přesvědčivě a domluva je na 99% jasná. Ovšem příští úterý se nic neděje, nikdo nevolá, tak si dohledám číslo, které mi volalo ve středu odpoledne a zákazníkovi zavolám. V dost případech takové připomenutí pomůže a zákazník se staví nebo zboží objedná. U iOS bych jej po týdnu již nemusel dohledat a neměl bych možnost mu to připomenout.

Nebo volá B2B zákazník a požaduje určité technické informace. Jsem slušný a poskytnu mu je. Jenže za měsíc se opakuje podobný případ a už je mi to podezřelé, tak si z historie vytáhnu, že je to stejné číslo, najdu si podle něho na Internetu firmu a zjistím, že žádné zboží dosud neodebrali, takže pro ně fungují jenom jako informační zdroj. Poznamenám si to, a buďto jím zavolám nazpátek, co to má znamenat, nebo si je uložím do kontaktů a potřetí jim informace neposkytnu.

Další možností jsou různé blacklisty a pod., kdy na základě historie hovorů rozhodnu, jestli daný kontakt z blacklistu smažu (volal před rokem, od té doby klid, číslo může v budoucnu získat potenciální zákazník) nebo jej tam ponechám (opakované pokusy o dovolání se).

A takových případů a možností je kvantum, takže nějaká složitě vedená DB nebo CRM to nevyřeší nebo to bude s kanónem na vrabce.

-- 21. 12. 2020 12:31 --

Tak jsem se schválně ptal manželky, jestli někdy používá historii hovorů a jestli by ji mohla postrádat v současné podobě, a prý ji používá často a telefon bez ní by nechtěla, a přitom operační systém je ji buřt, dokonce je na iOS zvyklá z iPadu.

Navíc mi ukázala, že u své Nubie má u kontaktů kromě historie volání i historii SMS, takže je nemusí složitě hledat v aplikaci pro SMS! Takže konkrétní komunikaci může hledat jak podle kontaktu, pokud jej zná, tak podle času. iOS je vedle toho se svou historii volání a SMS O 20 let nazpátek!

-- 21. 12. 2020 12:33 --

SerifJohn píše:Takhle. On si iOS, pamatuje vsechny hovory a jdou bez problemu prohlizet pres appku v pocitaci.

A nějaké podrobnosti by nebyly? Třeba odkaz na článek, obrázky nebo přímo odkaz na danou appku? To by mi nouzově možná stačilo!
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 15:32

jege píše:Třeba volá zákazník, že má zájem o zboží a staví se příští úterý, ale nemám čas a v podstatě ani potřebu si to zaznamenávat, jelikož zájem vypadá přesvědčivě a domluva je na 99% jasná. Ovšem příští úterý se nic neděje, nikdo nevolá, tak si dohledám číslo, které mi volalo ve středu odpoledne a zákazníkovi zavolám.

Tak jestli to pouzivas takhle, tak si ven notysek. Jako osobne si nepamatuju, kdo volal dva dny zpatky. Natoz si to takhle dohledavat. A sms si iphone pamatuje vsechny a jdou vyhledat bez lezeni do sms aplikace.
Zkus google, tak si vse dohledas.
Ja fakt nerozumim tomu, proc bych mel mit historii hovoru 3roky nazpet.
Ty pripady, co jsi uvedl, jsou nesmyslny. Ja vse resim aplikaci. Okamzite vim, kdo za tim cislem je (pokud jsem s nim mel hovor - snadno dohledam a zjistim) a pokud to je cocot, ktery me otravoval, dam ho na blacklist. A rozhodne si nepamatuju, ze 14D zpet volalo nejake cislo (asi tak s triceti dalsima) - ji a byl to zrovna ten, co otravoval... fakt produktivita prace jak remen.

Jinak tech appek na client management je bambilion...
Namatkou https://www.practicalecommerce.com/17-M ... Management

Ja fakt nechapu, jak bych si mel pamatovat, kdy mi ktere cislo volalo a co chtelo. Kdyz ti vola podruhe a vis, ze volal pred mesicem, jak sakra zjistis, jestli je to zakaznik, co neco koupil, nebo jen informaci.. tohle fakt nechapu :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 18:03

Ale pořád jsi mi nevysvětlil, jak bys vyřešil nastíněné případy ...

Zápisník a zapisovat každý hovor? A tomu říkáš vyšší produktivita?

Když máš 20 hovorů denně, tak si zapamatuješ každý hovor a budeš si jej pamatovat i za měsíc? A pokud ne, budeš si jej zapisovat? A pokud ne, jak poznáš, že daný člověk již jednou "vyzvídal", když podobných hovorů máš několik týdně a volají skuteční zákazníci?

Takhle mi daný hovor přijde podezřelý (Ostravák, Slovák + specifické otázky), zkontrolují v historii, že se nemýlím a je to opravdu on a podle toho postupuji dál. U iPhone bych musel zůstat jenom u podezření.

Stejně tak blacklist ... Sám jsem byl nedávno zabanován podle IP, která byl před pár lety přidělena trollovi a nyní ji mobilní operátor náhodně přidělil mně. Také mě již několikrát kontaktovala policie a chtěla mluvit s nějakou paní, který již dávno na dávném čísle není a používám jej jenom na Internet, naštěstí má daný tablet i klasické GSM funkce.

Ráno mi třeba volal zákazník, že prodal zboží, které bral v minulosti a chce něco lepšího. Jediné, co na něj mám, je telefonní číslo, jelikož každého zákazníka, co u mě nakoupí třeba 1x za uherský rok, si nezapisuji. Podle předchozích hovorů jsem jej ve fakturačním programu rychle dohledal a až zítra dorazí, už budu vědět, co měl, kdy to kupoval a pod. Bez historie hovorů bych to zjistil, až když by dorazil a neměl bych dostatek času na promyšlení vhodné strategie, nebo bych jej ráno musel podrobně zpovídat, kdo, kdy, co a jak, abych jej mohl správně identifikovat.

Edit: Pokud někdo tohle nikdy nepoužíval a vždy měl iPhone, tak to těžko může pochopit, jak je to rychlé, jednoduché a praktické. A fakt nejsem sám, co tohle potřebuje a který lepší historii volání u iOS postrádá, napr.: https://macforum.cz/viewtopic.php?t=14808!
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 18:51

No tak to mas super pamet :)

Jinak ty aplikace to umi. Hodis dane cislo po zavolani rovnou do preddefinovane skupiny:
Zakaznik / otrava / milenky... a pokud zavola prste, vis. Nemusis preci vedet, kdy volal a mit ho v protokolu hovoru. A pokud jsi linej, nemusis k tomu cislu davat jmeno a jen ho hodit do te skupiny.
Protoze pokud to neudelas, ja osobne nechapu, jak ty poznas, ze ti podruhe vola otrava/zakaznik, pokud s tim cislem neco neudelas - tzn. nehodis ho na blacklist, atd. A k tomu mas na iOS nespocet aplikaci.
Sam to tak pouzivam - je to jednuche a hlavne presne vis. Ja si nepamatuju, kdo mi kdy volal. Kdyz vyridis 50 hovoru denne, ver mi, ze si fakt nepamatujes.

-- 21. 12. 2020 17:55 --

jege píše:Takhle mi daný hovor přijde podezřelý (Ostravák, Slovák + specifické otázky), zkontrolují v historii, že se nemýlím a je to opravdu on a podle toho postupuji dál. U iPhone bych musel zůstat jenom u podezření.

Tohle nechapu. V cem ti pomuze, ze zjistis, ze ti cislo jiz voalo :hm To si teda musis pamatovat. Asi mas tak malo hovoru, ze to udrzis.
U Iphonu v appce priradim cislo do skupiny troll a vim hned, kdo to je a co chce, pokud to vola podruhe.
Ja tu fakt nevidim problem. Spis mi prijde seznam hovoru citajici x tisic polozek k prdu (v telefonu). V pocitaci si pak opet pres appku muzes vest kompletni call log na iOS bez potizi. :hm

Zkus treba toto:
Jen doufam, ze jako podnikatel nebudes resit par USD poplatku jako neresitelny problem.
https://capsulecrm.com/features/mobile-app/
Vyhodou je, ze to klidne sdili cely tym a vsichni ve firme maji informace o tom, kdo to je a co s nim bylo za deal.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 19:13

Jenže já dopředu nevím, že je to troll a že bude ještě volat. Ovšem když zavolá podruhé, mluví slovensky a vyptává se na stejný produkt z hlediska prodejce, tak mě to trkne a podívám se do historie, jestli je to opravdu on. S nějakým CRM bych musel každého zákazníka, co se vyptává na zboží, házet do skupiny potenciálních trollů ... Takhle se jenom podívám do historie hovorů, a buďto se mi mé podezření potvrdí, anebo nepotvrdí.

A platit měsíčně 360 - 1.080 Kč za funkci, které je standardní a běžná na všech ostatních smartfonech snad od dob Symbianu? To asi fakt přehazuješ peníze lopatou, když jsi ochoten za podobnou blbost platit měsíčně takovou pálku. Jednorázově, prosím, ale proč bych měl někomu platit "výpalné" za používání jeho programu, když v tom nemám žádné pravidelní náklady z jeho strany? Nebo je v tom i nějaký cloud nebo jiná služba?
jege
Junior

Odeslat příspěvekod marts 21. 12. 2020 22:15

Tak zjevně pro uvedený styl práce s telefonními čísly iPhone vyhovovat nebude.
Ovšem co se týče SMS (i když to není hlavním předmětem dotazu), tak tam je situace úplně jiná - mám historii 9 let nazpět (postupně děděnou přes 4 iPhony) a jsou plně zaindexované systémem takže v nich můžu vyhledat cokoli.
marts
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 22:35

Prčic! To nemohli/nemohou takhle udělat i u volání? :grr:

Už se začínám ohlížet po S20, který jsem si v Alze před chvilkou osahal a hodně dobře padne do ruky, ale v podstatě by mi možná stačil i ještě menší S10e. Zítra se na něj ještě jednou skočím podívat do Datartu. Ale do iPhone bych šel kvůli ještě menšímu rozměru, dlouhé životnosti a jednoduchému přenosu dat na příští iPhone. Prostě bych to vyřešil jednou a provždy, byť za 1.5 - 2.5x větší cenu v porovnání s S20/S10e. Možná se přes svátky dokopu zprovoznit dávno zakoupené Backup Trans Data Transfer Plus https://www.backuptrans.com/android-iph ... -plus.html, přenesu data do iPhone SE a zkusím jej pár týdnů používat ...
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 21. 12. 2020 23:27

Ja furt nerozumim tomu problemu. A pokud resis
1000Kc mesicne. Tak si fakt kup nejake Redmi za trojku a budes happy. :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 21. 12. 2020 23:47

1.000 Kč měsíčně za nic? To mohu mít 3 iPhony za 50% a dalších 50% splácet právě za těch 1.000 Kč. To teda fakt řeším, jelikož 1.000 Kč mi pokryje 2x tarif s neomezeným voláním a 15GB internetu k tomu! Platit to měsíčně "za nic", je fakt na hlavu! To je jak kdybych si k autu musel pořídit i jachtu a letadlo!

PS: Ty fakt budeš klidně platit takové peníze za něco, co je jinde zdarma a jako běžná a standardní věc? Asi fakt nejsem zvyklý z Androidu platit takové pálky za každou blbost ....

Edit: Redmi mám teď: https://1vs1.digital/phone/xiaomi-redmi ... d-edition/, a až na tragický foťák a již nedostatečnou paměť jsem fakt happy, a kdyby byly současné Redmi do 135 mm a měly lepší foťák, tak si je klidně koupím. Telefon pro mě není stylovka, ale pracovní věc, nemusí to být iPhone abych se jím chlubil a vytahoval se na ostatní (jako někteří, že?), bohužel momentálně nikdo jiný nedělá takhle malý a nadupaný telefon s dostatečnou pamětí a dobrým foťákem.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 00:26

No tak to si kup Redmi. Ja platim mesice cca 10000Kc za appky, ktere potrebuju k zivotu a praci. Proto mi pak prijde smesny, ze nekdo resi cenu telefonu, coz je to posledni.
Ale ja to mam naopak. IOS zvladne moje potreby lepe a pohodlneji. A foti podstatne lip... s Apple ProRaw to je pak jina galaxie :)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 22. 12. 2020 07:47

Já platím za appky přesně 0 Kč měsíčně a zdá se mi to naprosto normální.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod jege 22. 12. 2020 10:59

SerifJohn píše:No tak to si kup Redmi. Ja platim mesice cca 10000Kc za appky, ktere potrebuju k zivotu a praci.

V tom případě iPhone opravdu není pro mě, jelikož platit ještě 10.000 Kč měsíčně za appky, aby zvládl to, co potřebuji, je neakceptovatelné, když Android to samé zvládne zdarma nebo za pár stovek jednorázově. Za 10.000 Kč měsíčně si mohu sjednat člověka na telefonu, který bude telefonní agendu vyřizovat kompletně za mě. Za ušetřených 10.000 Kč měsíčně si mohu pořídit luxusní dovolenou pro celou rodinu.

PS: Netušil jsem, že vlastnictví iPhone obnáší tak nesmyslně vysoké další výdaje, aby byl telefon plně využitelný.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod marts 22. 12. 2020 11:47

Měsíční náklady na aplikace se nejspíš odvíjí od typu práce k jaké je telefon používán. Například u mne slouží iPhone především jako počítač a fotoaparát - funkce telefonování mám pak k tomu aby mohli lidi volat mě, když potřebují s něčím poradit. Sám někomu volám minimálně.
Mám koupených pár aplikací, ale za jednorázový poplatek.

Pokud někdo pravidelně platí 10000 měsíčně, tak očekávám že je to proto, že bez tohoto poplatku by byl ve ztrátě, protože mu ty aplikace umožní vydělat např. 100 násobek toho co za ně platí.
marts
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 11:56

No ja teda platim za appky, ktere teda opravdu android v zakladu nema. A uprimne platim i za bezne appky, ktere pouzivam pro sebe. Youtube, Netflix....
Mam to bez reklamy a zije se s tim lepe. A opravdu dve stovky treba za Youtube bez reklam mi neprijdou premstrene. A ty appky, co pouzivam pro praci proste platit musim a kdyby si na sebe nevydelaly, tak asi zmenim job. A resit mesicni naklad 200Kc za apku, kterou byt ten droid umi nativne a ty ji potrebujes - to se rozhodni sam. Zase s Androidem zazijes jine patalie, ktere samo vyresis zadarmo, ale ten cas, co ti to sebere.. a cas, to je nejdrazsi komodita.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Abracas 22. 12. 2020 12:35

SerifJohn: Jako těch pár stovek za Netflix atd, tomu rozumím, to platím taky, ale 10 000 už je raketa. Můžu se zeptat, co je to za aplikace a k jaké práci je používáš? Chápu, že kvalitní software něco stojí, ale přiznám se, že u aplikací do telefonu mi nějak dochází fantazie...:-).
Abracas
Junior

Odeslat příspěvekod Jano666 22. 12. 2020 13:59

SerifJohn píše:No tak to si kup Redmi.

Ktore konkretne Redmi do 135 mm a s dobrym fotakom mas na mysli? Zaujimalo by aj mna. Diky.
Jano666
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 14:46

Abracas: Za tel je to asi tretina. Mam tam i PC programy. Tam samozrejme mas appky, kde platis a pouzivas jak na tel., tak na PC.
Na telefonu platim Apple Music/Netflix/Youtube/predplatne casopisu a novin/Linkedln/Office/VPNku/ Evernote/Base a pak soft od Adobe.
Znam lidi, co plati i mnohem vice za mesicni subscription.

Fakt ten iPhone je jen nastroj, u ktereho cenu teda neresim. Proto jsem ve vykaslal na Note Ultra, protoze bych asi zesedivel, nebo to rozslapal. Porad s tim byl nejakej problem, jehoz resenim jsem jen ztracel cas. Fakt je, ze na iOS asi uplne vsechno nerozjedes. Ale co tam je, to proste funguje a muzu se na to spolehnout.

Jano666: To bylo mysleno obrazne, ze kdyz mu prijde moc vyhodit 10USD mesicne za klientskou appku, at radsi jde koupit nejakeho lacineho droida.
Ja platim mesicne 45USD za pracovni klientskou appku a neprijde mi to divne, protoze funguje skvele a nemusim furt neco nekde hledat. Ale kazdy ma jine preference ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 22. 12. 2020 15:56

SerifJohn: Ty ale asi nebudeš běžný Franta Uživatel, jelikož neznám nikoho ze střední třídy a s rodinou, komu by nevadilo platit 10.000 Kč měsíčně za věci, které jsou pro většinu bezplatné nebo součástí ceny zařízení při koupí ...

Navíc je dost uživatelů, co historií hovorů běžně používají a když se někoho zeptám, jestli by byl ochoten za to platit 10USD měsíčně, tak se na mě dívá jak na blázna.

Dost ale bylo zbytečného OT, zajímalo a zajímá mě, jestli lze moje požadavky na historii hovorů na iPhone nějak normálně splnit nebo je to nemožné. Normálně myslím bez toho, abych si do mobilu musel pustit špehovací program, který bude loggovat i věškerá hesla a přístupové údaje do banky a je mu za to měsíčně platit tolik, že za to mohu zaplatit další iPhone na splátky.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod marts 22. 12. 2020 16:07

Pro tvůj typický pracovní postup, je historie volání v současné pododobě u iPhone (bez dodatečných investic a s nejistým výsledkem) nepoužitelná.
marts
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 17:30

Jsem BFU a prijde mi to normalni. Pokud podnikas a ridis firmu, tak naklad 10USD mesicne proste nemuze byt problem,protoze pak bych se asi na veskere podnikani vykaslal a sel makat do Agrofertu.
Naklady na podnikani ma snad kazdy a uprimne aplikace a programy jsou to nejmensi.
Neni nad to, kdyz platis 60TKc mesicne za neschopneho zamestnance... To je mnohem horsi.

Ale abych to uzavrel. Bez aplikace je pro tebe iOS na tvuj specificky problem proste nepouzitelny.
Takze bud Android, nebo neco od Huawei.

-- 22. 12. 2020 16:32 --

hgfdsa píše:Já platím za appky přesně 0 Kč měsíčně a zdá se mi to naprosto normální.

Tak to ale nemuze bejt nic s Androidem pouzitelneho. Sama reklama, blba apka, ktera funguje hure..
No nevim.. Kvuli par korunam se takhle trestat.. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 12. 2020 20:51

taky si rejpnu .. platit bezduvodně za něco to neodpovídá "Apple je na práci" .. nepodnikám abych rozhazoval bezduvodně peníze. to je radši promrhám v perlovce ;-)
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod jege 22. 12. 2020 22:20

marts píše:Pro tvůj typický pracovní postup, je historie volání v současné pododobě u iPhone (bez dodatečných investic a s nejistým výsledkem) nepoužitelná.

Škoda, celkem by mě zajímalo vyzkoušet jinou platformu, na které mě nejvíce lákal současný malý telefon s kvalitním foťákem a bezproblémový přechod na případného nástupce. Ovšem platit měsíčně 300 - 1.000 Kč za něco, co potřebují jenom jednou za čas a na současné platformě to mám zdarma, a to ještě s nejistým výsledkem, je pro mě neakceptovatelné.

SerifJohn píše:Jsem BFU a prijde mi to normalni. Pokud podnikas a ridis firmu, tak naklad 10USD mesicne proste nemuze byt problem,protoze pak bych se asi na veskere podnikani vykaslal a sel makat do Agrofertu.
Naklady na podnikani ma snad kazdy a uprimne aplikace a programy jsou to nejmensi.
Neni nad to, kdyz platis 60TKc mesicne za neschopneho zamestnance... To je mnohem horsi.

....

Tak to ale nemuze bejt nic s Androidem pouzitelneho. Sama reklama, blba apka, ktera funguje hure..

Pokud máš odjakživa iPhone, tak Ti to možná přijde normální, ale věř mi, že většině lidi nepřijde normální platit zbytečně za věci, které jsou standardně zdarma a neposkytují žádnou přidanou hodnotu navíc. A právě že podnikám, tak mi přijde naprosto debilní platit za něco, za co jsem dosud nikdy platit nemusel, a to ještě bez jistoty, že to bude fungovat tak, jak potřebuji.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 22. 12. 2020 23:13

Já si myslím, že s tou tvou excelentní pamětí nebudeš mít s iOS problém :D
orgasmic
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 22. 12. 2020 23:37

Ja proste nechapu ten problem.

Freddy: Ty si je promrhej kde chces. Na Notu jsem mel problem, ze spousta veci nefungovala spolehlive. Takze i kdyby iPhone a programy na nej staly dvojnasobek, je mi to u riti. Ale hlavni vec je, ze appky na iOS jsou proste vetsinou dotazenejsi a lepsi, protoze lidi na iOS platforme jsou cileni jako prvni. A to je fakt...
Bohuzel.
Note byl krasny, ale proste nic nefungovalo. Kamera super, ale nepochopitelne video i fotky nekdy totalne nepouzitelne.. Nechtene zaseky. Nektere appky padaly.. mlzily se cocky fotaky. No za ty penize.
Dam Samsungu jeste sanci, ale timhle me fakt nastval.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 22. 12. 2020 23:46

SerifJohn :
tak nekupuj samsung krámy. nechápu v čem jsou Apple applikace dotaženější. jako ty pracovní? jake? jako že pokud se živím mobilem tak je lepší Apple? jako fakt?
mobilem se živím a droid za bura udělá tu samou službu.roky neznám lagy či nespolehlivost a mysli si o tom co chceš.
pokud se budu ale držet pravidel mistní Apple smetánky kde je každy hudební střihač a profi fotograf tak pak budu používat jiné věci jak ty od apple a volání si vezmu aligátora za litr .
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 22. 12. 2020 23:55

Nechci se zastávat APPLE, ani zde pokračovat ve flameware, ale osobně jsem taky zažil pár situací, kdy bych lepší přístup APPLE ocenil. Ale zase bych nepodceňoval těch pár tisíc inženýrů a dalších spolupracovníků, co ve firmě či pro firmu dělají. A vždy se najde nějaký exotický požadavek, který má třeba i více lidí, ale pro firmu to prostě není priorita. Asi kdyby to vadilo statisícům lidí, tak je to na pováženou, ale zájmy tisíců už jsou nepodstatné. Stejně jako "počeštit" SIRI - jak vidno Česká republika je pro APPLE stále jen nějaký větší domorodý kmen, jehož nepochopitelný a neznámý jazyk není na programu dne. :-))
iPhone 13 Mini RED.
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý

Odeslat příspěvekod giam 22. 12. 2020 23:57

Wow ty jsi to fakt osefoval! Proc ty hloupy firmy z zebricku fortune 500 neusetri a nekoupi si čůpr androidy ?
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 23. 12. 2020 04:25

SerifJohn píše:Tak to ale nemuze bejt nic s Androidem pouzitelneho. Sama reklama, blba apka, ktera funguje hure..

By mě zajímalo, kam na ty pohádky o reklamě a hůře fungujících aplikacích na androidu iphonisti choděj? To že je něco zdarma, neznamená automaticky, že je to s reklamou nebo že to funguje hůře.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 12. 2020 09:00

No kdyz i vlastni apky googlu jsou lepe fungujici a vypadajici na iOS...
Je to prosty fakt, ze pro vyvojare je levnejsi a lepsi financne delat pro iOS.
A vidim to u mnohych aplikaci.
Viz treba Instgram, kde zpocatku kazde video, ci fotka z Androidu byla tragedie... Vice zde https://medium.com/macoclock/why-your-i ... 286a638f52
Vytahnu: Also, so many people who switched from iPhone to Android felt that the overall application usage experience on Android is not very good as compare to iPhone.

A muzeme tak pokracovat. Proste podpora a kvalita apklikaci je jednoznacne lepsi pro iOS. A to je proste bez debat.
Jsou jine veci, kde ma Android navrch. Ale tady fakt ne.

hgfdsa píše:
SerifJohn píše:Tak to ale nemuze bejt nic s Androidem pouzitelneho. Sama reklama, blba apka, ktera funguje hure..

By mě zajímalo, kam na ty pohádky o reklamě a hůře fungujících aplikacích na androidu iphonisti choděj? To že je něco zdarma, neznamená automaticky, že je to s reklamou nebo že to funguje hůře.

https://coolmomtech.com/2018/05/why-ios ... r-reviews/

Tady primo clanek, ktery se tomu venuje - z Androidcentral.
https://www.androidcentral.com/10-years ... os-version

Cekam tvoji reakci.. Tady jsem ti dal jasna fakta a ne jen moje pocity.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 23. 12. 2020 09:36

jako Instgram je pracovní applikace? jako porovnávat kvalitu fotek nahrané na třetí stranu? jako fakt?
aha. tak nic. je vidět ta "práce" ktere jsou pro vás duležité :-D
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 12. 2020 09:45

Freddy: To byla jen ukazka.
Chces dalsi? A ano pouzivam Instagram. a ne, pro praci ne.

Tech aplikaci jsou stovky, ktere na Androidu funguji, vypadaji a pouzivaji se hure. Proc jsem dal priklad Instagramu? Protoze je na to spousta clanku, jelikoz to nejsou schopni dodnes poresit a jedna se jednu z nejpouzivanejsich socialnich siti.
O pracovni aplikaci ti asi tezko najdu samostatny clanek.

Ale pokud chces list aplikaci, ktere jsem pouzival na Notu a na iPhonu a na iPhonu jsou lepsi, rad ti jej napisu SZ. A nemusim dlouze patrat v pameti. A precti si primo zdroj z androidiho webu (viz. vyse), kde sami pisou, ze ani po 10 letech Android v appkach proste na iOS nestaci. Je to fakt.. tady se proste nehadej, protoze to neuhadas. To je fakt, jakoze dnes v 10 vecer bude tma..
Z diskuzi pod clanky si ale tvuj nick pamatuji a jsi takovy Apple hater a jeste tve hejty jsou velmi trapne a velmi malo inteligentni. Takze predpokladam, ze vecna diskuze s tebou nepripada v uvahu.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 23. 12. 2020 10:48

No nevím, pro mě osobně je za trest jenom něco hledat na App Store. Možná jsou ty appky na iOS lepší, ale samotný App Store je tak nepřehledný a neintuitivní, že když přesně nevím název appky, kterou hledám, tak je skoro nemožné tam něco najít. A když už něco, co by mohlo fungovat najdu, tak je to placené a nemá to žádnou bezplatnou variantu na odzkoušení, viz.: https://apps.apple.com/us/app/phonelog- ... d771776325

Zlatý Google Play, a to jak v mobilu, tak i na PC: https://www.apple.com/cz/app-store/ vs. https://play.google.com/store

Neřešil by ten PhoneLog for iPhone můj problém? Pochopil jsem, že odchozí hovory si pamatuje, když jsou vytáčené přes appku, ovšem jak to bude s příchozími hovory, o které mi jde především?

Mimochodem, proč se tady dohadujeme o kvalitě programů, když jsem hned na začátku popsal, že potřebuji co nejmenší mobil s co nejlepším foťákem, ale s použitelnou historii hovorů. Nic jiného ani moc ne, na všechno ostatní mám 7' tablet.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 12. 2020 11:16

No flame..
Mas tam napsano: store call you made or received.. takze to bude asi co hledas.

Tady to je v popisku. Ale pravda, nelze vyzkouset. Kdyz to nebude vyhovovat, lze ale resit vracenim penez. U Applu to funguje.
https://ibb.co/J2V1brt
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 23. 12. 2020 12:23

jege: Pokud mas moznost zkusit tu aplikaci na nejakem iPhonu, urcite to udelej. S pripadnym vracenim penez by nemel byt problem, pokud nesplni tvoje ocekavani.
Pokud to nejde, tak muzes zkusit iPhone koupit, nainstalovat appku, par dni pouzivat, a pripadne telefon vratit ve 14 denni lhute. I kdyby ti nevratili penize, tak prijdes v nejhorsim moznem pripade o dve stovky, coz u nakupu za vice nez 20000 neni zase tak hrozne.

SerifJohn píše:Takze predpokladam, ze vecna diskuze s tebou nepripada v uvahu.

Predpokladas spravne. Tato individua je nejlepsi uplne ignorovat.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 23. 12. 2020 13:39

SerifJohn píše:Mas tam napsano: store call you made or received.. takze to bude asi co hledas.

Určitě? Já z toho popisu tam moc moudrý nejsem, spíše mám dojem, že to umožňuje nějaké ruční záznamy ke každému hovoru, což není přesně to, co potřebuji. Také 5 oslavných recenzí je spíše podezřelých, taková appka by na iPhone musela mít stovky a tisíce recenzi, aspoň podle mých zkušeností z Androidu a poptávky iPhonistů, kterou jsem na podobné zboží zaznamenal. Dokonce tam přímo píšou, že tak, jak bych to potřeboval, to udělat nejde, ale jak to teda udělali oni tam moc srozumitelně popsáno není:

(Please note: Apple does not allow PhoneLog to have access to the call history on your iPhone, but you can make calls from within the app to save you retyping the number.)

Edit: Tak jiné recenze zase tvrdí, že je appka absolutně nanic: https://apps.apple.com/ru/app/phonelog- ... d771776325

mas0n píše:jege: Pokud mas moznost zkusit tu aplikaci na nejakem iPhonu, urcite to udelej. S pripadnym vracenim penez by nemel byt problem, pokud nesplni tvoje ocekavani.

To mě také napadlo, ale na iPadu to dost dobře nevyzkouším a na iPhone to také není tak jednoduché. Bez Apple ID do něj nic nestáhnu, vlastní Apple ID na takové pokusy moc používat nechci, naposled jsem musel po podobných pokusech hromadu věcí z iCloudu mazat, abych jej vyčistil od pokusného bordelu, s rezervní SIM 100 volání neudělám, "ostrou" SIM na dočasné pokusy nechci, jelikož pokud se rozhodnu pro iPhone, chci přenést data kompletně a najednou ze starého telefonu do nového ...

Bože, tolik drbání a pokusů, kvůli primitivní historii hovorů .... Tisíce vývojářů a inženýrů u Apple si asi sedí na rukou, jenom aby to neudělali tak, aby to bylo praktické! Uživatelé si na to stěžují již léta, a pořád nic. V iOS 20 to pak určitě zavedou jako super novinku, stejně jako nyní widgety. :grr:
jege
Junior

Odeslat příspěvekod marts 23. 12. 2020 16:06

Řekl bych, že ta nespokojená hodnocení, ač poměrně stará, stále platí - tzn. příchozí hovory tím automaticky nezaloguješ.

Co se týče (ne)přístupu do historie volání tak to bude souviset se snahou Apple udržet image firmy která se sooustředí na ochranu soukromých informací uživatelů - a dokud nevymyslí jak dostatečně zabezpečit určitá data při použití aplikací třetí stranou, tak to radějí tato data nechají nepřístupná.
A že ta historie ukazuje jen 100 záznamů nazpět ukazuje, že masám uživatelů delší historie nechybí, jinak by to už dávno bylo uděláno jinak.
Podobně dodnes iPhone neumí nativně doručenky u klasických SMS - a upřímně řečeno se to už nejspíš nikdy nenaučí, s tím jak jsou SMS vytlačovány různými messengery.
marts
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 23. 12. 2020 17:14

SerifJohn : děkuji. byl by to s tebou jen festival ztraceného času.
stejně tak jako každá moje diskuze s jablky. tam je každý argument zbytečný. jejich ego jim zastírá mysl a jak tak sleduji tak i tvou ..
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod Abracas 23. 12. 2020 17:28

SerifJohn: I tak mi to přijde, jako stokorunové položky, který se do takový rakety snad nemůžou naskládat, ale možná to bereš za více uživatelů ve firmě... Zajímavé je, jak je to vnímání aplikací rozdílné... Nedávno jsem si třeba chtěl nastavit na iPhonu pracovního emailového klienta a to nic zvláštního: v jaké dny a od kdy do kdy se mi bude email synchronizovat, nastavení výchozího písma (velikost a font), nastavení dvou podpisů - font, dvě velikosti a tučné písmo. Výchozí klient to samozřejmě nedá, takže jsem stáhl z androidu osvědčený klient Nine, který toto na Androidu v pohodě umožňuje a ejhle, na iOS to neumí. Pak jsem si chtěl upravit SwiftKey, také jsem neuspěl a třeba prohlížeč Opera je na Androidu super, ale na iOS úplně nepoužitelnej - ten má snad s Operou společné jen logo..:-). Nedávno mě zaskočil i Office na manželky iPadu, na Androidu je zdarma, ale tady si musí cvakat Office 365tku. Dále mi přijdou aplikace na Androidu rychlejší ve scrolování (zvláště na 120Hz displejích) než na iOS, ale zase dochází k mírným zásekům. Na iPhonu je to sice pomalejší, ale absolutně bez záseků.

Buďme rádi, že máme aspoň dva systémy. Každý má své výhody i nevýhody a každý si můžeme vybrat, co nám vyhovuje...;-).
Abracas
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 23. 12. 2020 18:11

No me obecne prislo a je o tom napsano fakt milion clanku, ze ty aplikace na iOS jsou proste lepsi.
Nerikam, ze se nenajde opak. Nejsem jako zde zmineny Freddy Kruger.
Urcite se najdou apky lepsi na Androidu. Ale spis to je tak, ze vyvojar primarne cili na Android a pak dobastli neco na iOS.
Ale celkove se na iOS delaji aplikace snaze a lepe. A mnohdy jsou aplikace, ktere na iOS vyjdou i v radu mesicu drive.
S tim scrolovanim mas pravdu - to je btw. jedine, kde fakt poznas 120Hz displej. Ale zase ta optimalizace na iOS je takova, ze mi to nechybi. Zadne lagy, ani zaseky nepozoruju. U par apek jsem mel problem, ale update to vyresil. Mel jsem novy iPhone tak brzo, ze jeste nebyly updaty na vse podstatne.
Office platime, to je fakt. A opravdu platim hodne.. treba ten klientskej program me stoji 45USD mesicne - ale funguje tak svkele a nestaram se o nejake synchronizace atd. vsechno to dela, spolehlive, bez problemu.
No a na Androidu me to zlobilo - nekdy se to samo nesynchronizovalo. Nekdy apka spadla. No radosti, ktere chces resit. :roll:

-- 23. 12. 2020 17:30 --

freddy158158 píše:SerifJohn : děkuji. byl by to s tebou jen festival ztraceného času.
stejně tak jako každá moje diskuze s jablky. tam je každý argument zbytečný. jejich ego jim zastírá mysl a jak tak sleduji tak i tvou ..

Hele kdyz furt pises jak je iOS deravej a nepouzitelnej. Mam pro tebe navrh, jak si vydelat.
Najdi bezpecnosti chybu a mas vydelano.

https://mobilenet.cz/clanky/za-odhaleni-bezpecnostni-chyby-apple-nabizi-odmenu-pres-30-milionu-korun-42563
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 23. 12. 2020 20:09

SerifJohn : sam si ztratil .. sám si hledej .. :-P
freddy158158
Junior

Odeslat příspěvekod jege 23. 12. 2020 20:44

marts píše:Řekl bych, že ta nespokojená hodnocení, ač poměrně stará, stále platí - tzn. příchozí hovory tím automaticky nezaloguješ.

Co se týče (ne)přístupu do historie volání tak to bude souviset se snahou Apple udržet image firmy která se sooustředí na ochranu soukromých informací uživatelů - a dokud nevymyslí jak dostatečně zabezpečit určitá data při použití aplikací třetí stranou, tak to radějí tato data nechají nepřístupná.
A že ta historie ukazuje jen 100 záznamů nazpět ukazuje, že masám uživatelů delší historie nechybí, jinak by to už dávno bylo uděláno jinak.
Podobně dodnes iPhone neumí nativně doručenky u klasických SMS - a upřímně řečeno se to už nejspíš nikdy nenaučí, s tím jak jsou SMS vytlačovány různými messengery.

Taky si to myslím, že to spíše nepůjde, než půjde, hlavně u příchozích hovorů. Odchozí si to možná i zapamatuje, pokud jsou vytáčeny přes appku, ale u příchozích to asi právě kvůli politice Apple nemá šanci.

Apple to zabezpečovat u aplikací 3. stran nijak nemusí, může si to pořešit sama v standardním dialeru, a nemyslím si, že o to není zájem, jelikož stížností právě na tohle je na Internetu kvantum, spíše je to kvůli tomu, že Apple ví nejlépe, co lidi potřebují, a nikdo jí do toho nebude kecat. Povolí, až když ji začnou klesat prodeje nebo lidi začnou odcházet ke konkurenci, viz. větší uhlopříčky, nebo nyní widgety.

iPhone standardně neumí doručenky? A lze ho to nějak "naučit"? 8-S

-- 23. 12. 2020 21:08 --

Tak historie hovorů by snad měla jít přes jailbreak a Cydii, což u staršího iPhone SE by neměl být problém, ovšem iPhone 12 Mini zatím jailbreaknout nejde a ani si jej v záruce netroufnu: http://moreinfo.thebigboss.org/moreinfo ... pro8SS.php, ale aspoň je vidět, že to jde a že o to je zájem.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod marts 24. 12. 2020 10:58

Kdysi dávno byla aplikace na posílání SMS (od českého autora), která doručenky řešila. Kromě toho, že doručenky jsou zapínány nějakým příznakem mobilní sítě (iPhonem nepodporováno) tak operátoři mívají i speciální kombinaci znaků, která když se napíše před text zprávy tak to iniciuje poslání doručenky. Např. Vodafone na to má *n#
Výše uvedená aplikace to dělala právě takto. Po nějaké větší aktualizaci iOS pak přestala fungovat a dál jsem to už nesledoval - když potřebuji doručenku, tak ten kód přidám ručně :-)
marts
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 12. 2020 12:10

Dorucenky uz ani nepamatuju. Ja uz neposlu ani jednu SMS rocne. A ty hovory me taky fascinuji, proc jsou potreba k businessu.
S lidma si volam ohledne spoustu veci a je mi jedno, ze vim, ze jsem mu volal pred mesicem. Mam business apku, kde vim, co se dojednalo a jak na tom jsme. Takze to je fakt specifikum. Samozrejme ze kazdy s Androidem bude tvrdit, ze to je dealbreaker, ale realne po tom neni poptavka, jinak by byla tuna aplikaci. A ve firemni sfere iPhone pouziva tisice firem.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 24. 12. 2020 13:17

Pořád stejná mantra - já nepotřebuji, takže nepotřebuje nikdo! Já zase neznám nikoho, kdo by platit 45USD měsíčně za byznys appku, do které musí něco ťukat ručně, když u Androidu má skoro totéž zdarma v základní výbavě. Naopak stále narážím na majitelé iPhonu, kterým tahle funkcionalita chybí, nebo na majitelé Androidu, kteří uvádí, že by právě tohle hodně postrádali.

Ohledně poptávky je to jednoduché, Apple ví, jak se má jeho telefon používat, ví, že historii hovorů nikdo nepotřebuje (neděláš náhodou v Apple na dané pozici?), a byť mu tisíce uživatelů budou tvrdit opak, tak to nezmění, nebo to změní až v další pětiletce. Zkus se podívat na nabídku aplikací na alternativních obchodech, třeba na Cydii! Bohužel do oficiálního App Store Apple nic takového nepustí a sám to neudělá.

PS: Mám platit 45USD za sebe, 45USD za manželku a 45USD za každé dítě, kteří by potřebovaly danou funkcionalitu? Nebo existuje nějaký byznys family tarif, který tohle umožní za výhodnější cenu, ale současně oddělí jednotlivá zařízení tak, abychom se navzájem nemohli šmírovat? :mrgreen:
jege
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 24. 12. 2020 14:33

Sorryjako, ale uz to zacina byt trochu trapne. Nechces, nekupuj.

Kdyz to obratim - dorucenky SMS zajimaji dnes tak male procento lidi, ze to nema smysl resit. Ja treba na tuhle funkci uplne zapomnel, a nepouzival to ani na Androidu. Historie volani naproste vetsine lidi staci. Tak se tu netvar, ze bez toho je iPhone nepouzitelnej kram. A pokud to bez dorucenek nejde, musis holt hledat jinde, nikdo ti na silu nenuti. Je to na tobe.

Mel by ses smirit s tim, ze zadny uplne idealni pristroj neexistuje. Kazdy potrebuje neco jineho, a nemuzes uspokojit vsechny. Je se k vyrobkum Apple dostal tak, ze jsem si sepsal, co od smartphonu chci, a vybral ten pristroj, ktery splnil nejvetsi procento pozadavku. Doporucuji ti udelat to same.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 12. 2020 15:03

Tak ve tvem pripade nelze mluvit o byznys funkcionalite :) Jak jsi popsal, ze to delas, to ma s byznysem pramalo spolecneho a ta appka za 45USD dela veci, ktere opravdu Android v zakladu nema :D
Ale jak jsme ti psali. Kup si Android a nevztekej se :)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 24. 12. 2020 15:54

mas0n píše:Doporucuji ti udelat to same.

Tak poraď: malý do 135x65 mm, s dobrým foťákem, s dlouhou podporou a použitelnou historii volání. Až na tu historii volání to všechno splňuje iPhone 12 Mini a jelikož se SW nedostatek jeví jako jednodušeji vyřešitelný, je logické, že to zkouším v tohle směru. Zbytek současné nabídky těžko zmenším, vylepším foťák nebo zajistím dlouhou podporu.

SerifJohn píše:Tak ve tvem pripade nelze mluvit o byznys funkcionalite :) Jak jsi popsal, ze to delas, to ma s byznysem pramalo spolecneho a ta appka za 45USD dela veci, ktere opravdu Android v zakladu nema :D
Ale jak jsme ti psali. Kup si Android a nevztekej se :)

O byznys appkach píšeš hlavně Ty, většina lidí nic takového nepoužívá a dokonce se v byznysu často ani nepohybuje, ovšem pořádnou historii hovorů potřebují také. Zrovna včera manželka hledala v historii, kdy volala na nějaké číslo, které již dávno zapomněla a v danou chvíli si nemyslel, že jej bude ještě potřebovat. Stačilo si pamatovat, že to bylo v cca polovině listopadu, a do 5 minut bylo číslo na světě.

PS: Poradíš malý Android do 135x65 mm, s dobrým foťákem, s dlouhou podporou a použitelnou historii volání
?

PSS: Když si přečteš můj původní dotaz, dočteš se tam konkrétní otázku, a ne to, jak Ty si správně představuješ podnikání. Mně ten můj způsob celkem vyhovuje, už jsem si jím postupně vydělal na 3 byty a (skoro) 2 baráky v Praze, takže asi až tak blbý nebude. Možná i proto, že jsem nemusel platit 10.000 Kč měsíčně za appky, které jsou mohl používat zadarmo. :-P
jege
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 25. 12. 2020 12:11

Ale no tak, to je celkem zbytecny...

Sam vis, ze krome 12 Mini zadny jiny takovy smartphone neexistuje. Mozna nejaka skladacka, kdyz je zavrena. Ale ta zase asi tak dlouho nevydrzi.

Takze proste musis zpatky do reality, a z nektereho pozadavku slevit. Slevis z historie hovoru - muzes vzit Mini. Slevis z velikosti - treba Pixel 5. Neslevis z niceho - nekoupis nic.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 25. 12. 2020 13:08

mas0n píše:Takze proste musis zpatky do reality, a z nektereho pozadavku slevit. Slevis z historie hovoru - muzes vzit Mini. Slevis z velikosti - treba Pixel 5. Neslevis z niceho - nekoupis nic.

Zatím to vidím na na tu 3. variantu! :D

Snad se výrobci Android telefonu nechají inspirovat iPhone 12 Mini a začnou brzo vyrábět i nějaké menší nové telefony, nebo Apple konečně vyslyší dlouholetá volání svých uživatelů a dodělá protokol hovorů do použitelného stavu.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 25. 12. 2020 18:56

Ty tisíce uživatelů toužících po delší historii volání bych teda chtěl vidět... Založ si petici :)
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 25. 12. 2020 20:47

Pevně věřím, že kdyby tomu skutečně tak bylo, kdyby skutečně byly tisíce/desetitisíce/statisíce stížností na tuhle konkrétní věc, tak už v iPhonu dávno je :)
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Junior

Odeslat příspěvekod hgfdsa 26. 12. 2020 03:32

Kdo by si stěźoval kvůli jedné funkci, když může přejít na Android a vyřešit to hned? Vždyť iPhony nepodporují ani takové základní funkce jako USB Mass Storage, USB OTG, ... a nikdy podporovat nebudou, Apple už přesvědčil své zákazníky, že to nepotřebují.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod jege 26. 12. 2020 10:51

Třeba https://www.google.com/search?q=call+lo ... e&ie=UTF-8 ? A hromada dalších nářků, stačí chvilku hledat na Google. Ovšem pochybuji, že Apple tohle vyslyší, když dosud nevyslyšel hromadu dalších přání svých uživatelů. Všichni víme, jak to dopadlo s BT přenosy a doručenkami SMS. Prostě Apple ví nejlépe, jak se jeho zařízení mají používat a nějaké, dle jeho názoru nepodstatné, požadavky zákazníků naprosto ignoruje.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod bodyczech 26. 12. 2020 11:39

Historie volání v iOS je opravdu zoufale naprogramovaná. V některých případech je v podstatě k ničemu. Pokud máte několik kontaktů s masivním provozem jako např. úzký pracovní kolektiv, je rychlé vyhledávání ostatních čísel v historii prakticky nepoužitelné. A rozumím přesně problému, který nastínil jege, řazení kontaktů a historie volání je v případě iOS k ničemu.
Rozhodně však stojí za to se Applu ozvat, nejsou to zas takoví ignoranti a občas (jo, vím, málokdy) vyslyší své stádečko... :)
bodyczech
Junior

Odeslat příspěvekod jege 26. 12. 2020 13:05

Konečně někdo plně pochopil, o čem vlastně píšu a jak to uživatele hodně omezuje! :tleskani
jege
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 26. 12. 2020 16:00

Ale on tady opravdu kazdy pochopil, o cem pises. Co ovsem neni pochopitelne je to, proc o tom pises porad dokola.

Tady to s Applem nevyresis. Mozny postup jsem ti (nejen ja) napsal. Tak se smir s tim, ze iPhone proste asi neni pro tebe, a musis si nechat stavajici pristroj. Pripadne slevit z (nesmyslnych) pozadavku, a poridit si nejaky Android.

Ovsem vzhledem k tomu, ze to neresis poprve, tak je proste mozne, ze to jen pochopit nechces. V tom pripade by snad bylo nejlepsi, aby moderator tema zamknul...
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod jege 26. 12. 2020 16:35

Bohužel každý ne,
mas0n píše:Ale on tady opravdu kazdy pochopil, o cem pises. Co ovsem neni pochopitelne je to, proc o tom pises porad dokola.

Bohužel každý ne, a pořád mě tu majitelé iPhonu přesvědčují, včetně Tebe, že zmršená historie hovorů není chyba iPhonu, ale jenom můj, prý nesmyslný, požadavek. A nepřesvědčí je ani opačný názor ostatních diskutujících a hromady podobných nářků a stížnosti na Internetu.

Úplně by přitom stačilo 1x napsat, že ani po tolika aktualizacích z posledních měsíců (iPad Air i iPhone SE jsem poslední dobou aktualizoval snad 5x!), nebyl daný nedostatek odstraněn a dále psát jenom praktická a odzkoušená řešení, jak to vyřešit, nebo nepsat nic, pokud to nikdo neřešil a nevyřešil. 8-)
jege
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 26. 12. 2020 17:06

mas0n píše:...tak je proste mozne, ze to jen pochopit nechces. V tom pripade by snad bylo nejlepsi, aby moderator tema zamknul...

Takze jsem mel pravdu ;-)
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 26. 12. 2020 17:22

Tahle diskuze je už pár stránek nazpět o ničem, jen se tady přetahují tábory Android vs. iOS a řeší se něco jiného.

Zakládájícímu:

marts píše:Pro tvůj typický pracovní postup, je historie volání v současné pododobě u iPhone (bez dodatečných investic a s nejistým výsledkem) nepoužitelná.

Našel jsem různé diskuze na Apple Support fóru, tam bych směřoval s nějakým bojem za vylepšení funkcionality. Tady už vše řečeno bylo.

LOCK.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor