Historie volání v iCloud

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 27. 12. 2020 20:14

Protože původní téma administrátor, háklivý na kritiku jeho miláčka, zamknul dříve, než jsme se dobrali k nějakému řešení nebo konečnému verdiktu, že to opravdu nejde, a jelikož mě na jiných fórech přesvědčují, že to jde, zakládám nové vlákno se stejným dotazem, kde doufám, že administrátor bude raději mazat OT příspěvky přesvědčující tazatele, že to, co potřebují, vlastně nepotřebují, než zamykat vlákna, které ještě nejsou u konce: viewtopic.php?f=1904&t=1312792

Momentálně jde o to, aby ochotní majitelé iPhonů ověřili, jestli opravdu fungují tato tvrzení, hlavně ta zvýrazněná část:

HPET @jege, 27.12.2020 16:00 #60
Historie volani na iPhone normalne funguje, jen je zapotreby mit iPhone na ktery byl uvolnen minimalne iOS 13 : https://support.apple.com/en-us/HT207729
Postarsi iPhony vydane pred rokem 2015 IOS 13 nedostali protoze je narocnejsi a navrhnut pro vykonejsi cipy :

iPhone XS, XS Max, XR (2018)
iPhone X, 8 and 8 Plus (2017)
iPhone 7 and 7 Plus (2016)
iPhone 6S and 6S Plus (2015)
iPhone SE (2016)

jege @HPET, 27.12.2020 17:13#61
Co myslíš normálně? Normálně jako na Androidu, t.j. celá historie volání u konkrétního číslo s počtem i typem volání, nebo normálně jako u iOS, t.j jenom 100 posledních volání, kde každý typ volaní s každým kontaktem je za každý den zvlášť, takže není problém historii zaplnit za týden, dva jenom voláním s určitými lidmi a tím zneviditelnit starší historii, do které se bez promazání předchozích volání již nedostanu? viewtopic.php?f=1904&t=1312792&st=0&sk=t&sd=a&start=0&all=1 ?

HPET @jege, 27.12.2020 17:41 #62
Apple : To keep call history up to date across all devices, turn on iCloud Drive.

Dit ti to tam i na Apple pisou, ze kdyz chces zobrazit vic jak sto, staci mit pro hovory povolen iCloud. Kazdy nepotrebuje mit poruce 1000 poslednich hovoru nebo se jim to zda neprehledne a nechce se jim pul hodiny scroolovat tisice hovoru, jestli jde o jedno cislo, jde vypsat cela historie volani dle datumu "od" -> "do" z jeho historie) , jestli teda myslis otazku z toho odkazu na sebe :
(po kliknuti na konkretni cislo a zobrazeni jen jeho hitostorie uz mi fungovalo i na mem predchozim iPhone davno pred IOS 13, ale nepotreboval jsem videt 1000, i jako pracovni mi snad nikdo vic jak 1000 z jednoho cisla na muj mobil urcite nevolal)

Vsechny hovory, treba x let zpatky, jsou ulozene v Cloudu a iPhone si je take pamatuje, jen zobrazi poslednich 100. Coz je asi logicke, protoze kdo by soupal prstem treba dalsich 1000radku zpet. Ale pro ty, co to potrebuji, lze nacist z cloudu.

jege @HPET, 27.12.2020 18:40#63
Jsi si jistý tím, co píšeš? Díval jsi se do iCloudu, jestli tam máš historii všech svých hovorů? Já v iCloudu nevidím žádnou historii hovorů, ale s daným iPhonem poslední dobou nevolám a momentálně ani není provázaný s iCloudem. iPad s iCloudem provázaný mám, ale kromě Telegramu tam nic na volání není, ovšem také nevidím nějakou položku protokolu volání. V daném odkazu se pak píše jenom posledních hovorech, a ne o celé historii a iCloud musí být jenom kvůli synchronizaci hovorů s ostatními produkty Apple.

Kdo s iPhone dokáže zobrazit všech posledních 1.000 volání v iPhone nebo v iCloudu? Všude mi dosud napsali, že to není možné. Kdo s iPhone dokáže zobrazit všech posledních 1.000 volání v iPhone nebo v iCloudu?

HPET @jege, 27.12.2020 19:05 #64
Ano. Jen musi by povolen.
iPhone uz nemam, ale co si vzpominam je, ze ta funkce neni pod polickem volani (v menu kdyz volas), musi byt povolen bud pres system → iCloud → Call History, nebo obecne nastaveni → uloziste - kliknes na tenposuvnik (on/off) pro povoleni iCloud pro hovory a zpravy.
Pak se vsechny informace o hovorech (datum, delka, prijat, neprijat) ukladaji, vytvari auto zalohu aby jsi mel k historii treba pristup i z jineho zarizeni apple, treba iMac, nebo iPad klidne i 5 let. Jak ted presne funguje filtrovani na IOS 13 nebo IOS 14 ma presne nevim.
Vetsina lidi to nepouziva, tak je to v default OFF. Podivej se v nastaveni, urcite to najdes.


Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 27. 12. 2020 21:40

No zkusil jsem na svém iPhone 12 Pro Max s iOS 14.3 najít to nastavení podle popisu a nic takového jsem nenašel.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Carllos VoIP 28. 12. 2020 09:40

Zde jsem našel článek s návodem, osobně jsem to nezkoušel: https://cs.ios-data-recovery.com/recove ... og-iphone/
iPhone 12 Pro Max, AW 5
Carllos VoIP
Junior

Odeslat příspěvekod jege 28. 12. 2020 12:52

To je jenom obnovení ztracených dat, ale co tím přesně autor myslí, tam nikde není. Třeba to obnoví jenom těch 100 viditelných záznamů, nebo nějakou starší část a nové přitom smaže, takže není jasné, jestli to je nebo není použitelné.

Je ale jasné, že těch záznam o těch 1.000 hovorech někde v systému je, jenom jej nějak šikovně vytáhnout ....

merlouska @jege, 27.12.2020 23:48#74
Zkousela jsem a zadnou historii hovoru na icloudu taky najit nemuzu.

HPET @merlouska, 28.12.2020 01:09 #77
Kdyz jsi nemas povolenou tak ji na iCloud nenajdes protoze se neuklada, ve vychozim nastaveni je off. (Jelikoz nekteri lide nechcou, aby se informace o hovoru automaticky ukladaly na cloud musi byt povolena rucne)
Co jsem se zbezne dival, tak u iOS 13 a vyse to nebylo tedy pod nastavenim, ale pod uctem. (Ta polozka Apple ID v policku nad nastavenim)
PS: Mozna se to zobrazi kdyz do vyhledavani napises neco jako ‘call history’, iPhone uz davno nemam, ale prenasel jsem tak historii hovoru z iPhone na iPad, ale treba to ted dela apple jinak. Ale kdyz se podivam z iMac tak tu historii stale mam az nekde jeste z roku 2015 + zpravy.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 29. 12. 2020 13:19

Hele, mohu potvrdit, že když otevřu FaceTime na Macu, vidím historii hovorů, komplet. Jiným způsobem to zobrazit nejde.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 29. 12. 2020 13:28

A co to přesně znamená? Platí to jenom pro Face Time nebo i pro telefonní hovory? Funguje to jenom na Macu nebo je to nezávislé na platformě? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 29. 12. 2020 13:39

Platí to i pro telefonní hovory (pokud šlo o FaceTime, je to tam napsané). Asi to funguje pouze na Macu a iPadu..
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 29. 12. 2020 16:20

A kde přesně to vidíš? iPad doma mám.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 30. 12. 2020 12:38

Kde přesně - přesně v aplikaci FaceTime, když ji otevřu. Nic víc, nic míň :)

Obrázek
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků