iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mike-biker 13. 12. 2022 20:08

Hm, tam byla nějaká kravina. Ono stačí, když něco špatného zůstane viset na serveru. Já jsem podobně řešil před lety s APPLE podporou a taky mi to museli resetovat, bo to jinak nešlo..
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 13. 12. 2022 20:18

Jasný no, stát se to muže.
Vzhledem k tomu ze to nechodila ani na novem Apple ID přijde mi to jako nějaká chyba v komunikaci mezi mým iPhone s sériovým číslem a servery Apple a nějak se to nakonec chytli, po opětovném reloginu k Apple ID, nic jiného mě nenapadá.
Jen doufám ze už to vydrží a bude klid.
Update na iOS16.2 co asi před hodinou? vyšel stáhnu a instaluji až zítra a doufám ze to nějak nenakopne a zálohování bude nadále chodit.

Nakonec se to chytlo aniž bych kontaktoval podporu, tutove byl problém u nich na serveru, vždy to pernamentne viselo ve fázi přípravy… jinak si vysvětlit ze naprostá většina lidi problém nemá ani ty s totožným iPhone a iOS
Navíc a to jsem psal dříve, o víkendu se mi to asi dvakrát ručně povedlo pak už vůbec.

-- 14. 12. 2022 22:27 --

Takže je to tady zase zálohování opět nechodí…dlouho to nevydrželo…update na iOS16.2 jsem dělal dnes kolem 17 a pak normálně chodilo zeď přestalo …až někdy skončím dříve zkusím podporu

-- 14. 12. 2022 22:45 --

Žádné nastavení jsem nikde neměnil včera i dnes jsem zkoušel ruční zálohu a vždy chodila na první pokud až doteď kdy to zase zůstalo viset ma tocicim se kolečku…reinstall aplikace nepomohl
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod jege 15. 12. 2022 08:18

"Potěším" Tě - na iPhone XR u syna to také nechodí, a to jsem to zkoušel až po aktualizaci iOS na 16.2. Poslední záloha je ze soboty, od té doby nic a při ruční aktualizaci se stále točí kolečko. Mají to u Apple rozbité. :grr:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 15. 12. 2022 08:55

Teď zkoušeno přes LTE a záloha mi jde.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin Ma 15. 12. 2022 09:14

jege píše:"Potěším" Tě - na iPhone XR u syna to také nechodí, a to jsem to zkoušel až po aktualizaci iOS na 16.2. Poslední záloha je ze soboty, od té doby nic a při ruční aktualizaci se stále točí kolečko. Mají to u Apple rozbité. :grr:

Opravdu divné postihuje to jen některé přístroje a bude vzacne….Apple ID na to vliv asi nemá když jsem nedávno dělal nové a nepomohlo.
Už ho nepoužívám mám to své původní a smažu podle všeho to jde
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod jege 15. 12. 2022 09:44

hurec píše:Teď zkoušeno přes LTE a záloha mi jde.

Zkoušeno přes 5G a záloha mi nejde. ;-)
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 15. 12. 2022 09:53

Mě stále také ne…nezáleží zda jsem na Wi-Fi nebo datech
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 15. 12. 2022 11:06

Co zkusit tu zálohu zmenšit? Bez videi?
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin Ma 15. 12. 2022 11:22

To nelze poslední záloha včera měla 2.5MB� a místa na iCloud téměř 5GB používám GoogleFotky na iCloud jen záloha iPhone atd.

-- 15. 12. 2022 17:22 --

Vůbec nevím co s tím dělat tohle je zcela jistě chyba na straně Apple
S podporou to řešit teď honem nemohu přes den v práci na to nemám čas a oni konci kolem 15-16
Napadlo mě chaty příslušnou volbou exportovat ale jestli jdou po reinstallu importovat zase zpět to si nejsem jistý spis ne.
Ještě se nabízí záloha kabelem do iTunes na počítači ale to se zalohuje nejspíš cely iPhone a vypne se zálohování na iCloud, nebo jdou nějakou volbou zálohovat čisté jen chaty ve WhatsApp ?

Na netu jsou návody jak zprovoznit nefunkční zálohování třeba tady https://www.igeeksblog.com/whatsapp-not ... to-icloud/ ale já mám vše v pořádku zapnuté a povolené ono ke to tak i defaultne a nějaký návod na můj problém jsem vůbec nenašel


EDIT:
“Vyřešeno?”
Taková věc teď mi to začalo chodit docílil jsem toho úplnou náhodou
Z volby zálohování kde se točí kolečko, jsem automatické zálohování vypnul, gestem z aplikace vyskočil a v seznamu spustenych ji natvrdo ukončil
Pak spustil zobrazila menu chaty dal zálohovat a záloha se odeslala
Potom to zase neslo takže jsem zapnul auto zálohování na denně, vše popsané zopakoval a zase to chodílo….co tohleto do PR je????
Takže abych udělal zálohu musím tohle podstupovat ?

jege
Snad jsem to napsal srozumitelně, schválně to co jsem dělal já vyzkoušej a dej vědět
Je možné ze se to nechytne hned s budeš muset udělat dvakrát, třikrát, je to nevyzpytatelné a děla si tak trochu co chce ale nějak to souvisí s volbou Auto zálohování

-- 15. 12. 2022 19:27 --

Teď jsem hodně rád, ze iPhone disponuje funkci Záznam obrazovky, protože tohle by mi asi nikdo nevěřil a ty mas jege aspoň videonavod :D

https://photos.app.goo.gl/Z2y14GrqGJ9reeSU6

Jen teď nevím kde je teda chyba….u mě u Apple nebo kde?
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod jege 15. 12. 2022 21:55

Tak u mě to nefunguje ... :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin Ma 16. 12. 2022 06:17

Zkoušel si ten postup víckrát za sebou?
Mě to většinou chodí napotřetí tedy zapnout, ukončit,vypnout,ukončit,zapnout,ukončit a pak se to chytne….když chci zase zálohovat tak cele popsané znova… děsný
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 16. 12. 2022 06:22

By mě zajímalo, v čem je ten problém. Doma 3 iPhone a bez problémů.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin Ma 16. 12. 2022 07:32

To mě také ale viděl si to video? Nechápu co ma tohle být teda…
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod Lardev 16. 12. 2022 09:20

Já měl ten samý problém u iPhonu 12 asi před měsícem. Ukazovalo mi to poslední zálohu 4.11. a od té doby se jen točilo kolečko a připravovala se záloha. Nakonec jsem obětoval skoro 3 týdny nezazálohovaných konverzací a přeinstaloval WhatsApp. Od té doby záloha funguje v pohodě, jak ručně, tak automatika. Systém vždy aktuální
Lardev
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Ma 16. 12. 2022 09:55

Preinstalace spolu s relogin do AppleID pomohla ale vydrželo to asi den…
Martin Ma
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků