iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod orgáč 21. 11. 2022 15:54

Pokud porovnáváš 13 Pro a 14 Pro, tak je to individuální. Pro mě osobně je profit v lepší baterce a hlavně jasnějším displayi, to je rozdíl na Slunci jako kráva :)
+ další drobnosti jako větší výkon, delší podpora, lepší foto, Dynamic Island (hejtil jsem, ale je super), menší zahřívání, lepší LTPO display.

Pokud chceš to nejnovější, volba je jasná, pokud nevadí starší vzhled s výřezem, nemá moc cenu připlácet, to si musíš rozhodnout sám.
Pokud bych nebyl kokos do mobilů, taky beru rozumem 13 Pro.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budinsm 22. 11. 2022 18:58

Tak jsem se rozhodl, že pořídím klidně i 14 Pro k tomu hodinky SE 44mm a Magsafe kryt. Nějaký návrh kde bych to mohl objednat najednou? S tím, že telefon by byl třeba do měsíce? Nebo se mám ptát už jinde na foru? Jinak díky moc za rady :)
budinsm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 22. 11. 2022 19:53

Tak určitě.... rozdíl v displeji na slunci jak kráva". Zajímalo by mě, jak jsi to na podzim porovnával (ale je samozřejmě možné, že žiješ třeba v Kalifornii). Totéž výdrž – IP14 PRO je lepší, ale natolik, aby stálo se o tom zminovat? To určitě ne, GSM aréna to říká jasně: 86 hodin vs 85 hodin (hodnota jejich "benchmarku").
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod matthew7745 22. 11. 2022 21:09

AttaliaCZ:pokud se nepletu,tak v říjnu bylo dost slunce a nový PROčka mají 2000 nitů,takže logicky svítí víc.A lepší baterka?Pochopitelně je lepší,když má silnější baterku a u mě 13 PRO výdrž 48 hodin a u 14 PRO 53 hodin
matthew7745
Junior

Odeslat příspěvekod drive18 22. 11. 2022 21:19

14-cky maju mat vylepseny modem pre 5G s mensou spotrebou.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod matthew7745 22. 11. 2022 21:20

budinsm píše:Tak jsem se rozhodl, že pořídím klidně i 14 Pro k tomu hodinky SE 44mm a Magsafe kryt. Nějaký návrh kde bych to mohl objednat najednou? )

Nejrychlejší je eshop Applu,ale i tak pochybuju kvůli poptávce,že to bude do konce roku
matthew7745
Junior

Odeslat příspěvekod Kajka95 24. 11. 2022 13:04

jege píše:
Kajka95 píše:
JarkaHor píše:Zdravím, taky už konečně patřím mezi jablíčkáře a zatím jsem moc spokojená akorát bych měla dotaz jaký kryt a ochranu skla jste zvolili?


Na tomto bych nešetřila a koupila ochranné sklo. Na Iphone nikdy ne fólii, ta je nedostačující.


No to právě nevím, jelikož není folie jako folie. Já na iPhone XR pro dítě pořídil Spigen 3D tvrzené sklo Align FC Apple iPhone XR, které nepatří zrovna k nejlevnějším a dal si jej odborně aplikovat.

Teď přijela na návštěvu příbuzná, která měla problém najít vhodné krycí sklo na Samsung S22 Ultra, takže jsem jej nakonec poradil a v Datartu pořídil tu jejích dražší hydrofólii a tá mě po měsíci zkušeností přesvědčuje, ať dítěti také raději pořídím stejnou hydrofolii, se kterou je sama náramně spokojená, protože prý i po několika pádech se její Samsung S22 Ultra nepoškodil a nepoškrábal. Na předchozích telefonech měla již po několika týdnech krycí sklo různě poškozené, teď na hydrofolii ani ťuk. :hm



Mně bylo doporučené ochranné sklo, protože při pádu, což se mi bohužel někdy stane, tak se rozletí jenom krycí sklo nikoliv displej. Tuto funkci přece folie nemají ne? Navíc ta sklíčka se dají pořídit za celkem solidní ceny, mám aktuálně tohle a i přes jeden karambol je stále na svém místě bez praskliny https://www.student-eshop.cz/apple/ipho ... ight/modra
Kajka95
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin Ma 10. 12. 2022 16:29

Potřebuji poradit.
Na iOS16.1.2 a iPhone 13mini mi nechodí zálohování WhatsApp na iCloud
Vše mám povolené a správně nastavené.
Automatické zálohování nefunguje, když zkusím ruční ukáže se “probíhá příprava” a točí se kolečko to je vše.
Povedlo se mi to vsehovsudy snad dvakrát
Už nevím po jakém updatu to přestalo fungovat zda na 16,16.1 nebo 16.1.2 a doufám ze to update
Reinstall aplikace také nepomohl, možná zkusit tovární nastavení tedy cely iPhone smazat, to jsem po žádném updatu zatím nepotřeboval dělat, ale do toho se mi zatím nějak nechce.
Ma někdo stejný problém?
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 10. 12. 2022 16:43

matthew7745 píše:AttaliaCZ:pokud se nepletu,tak v říjnu bylo dost slunce a nový PROčka mají 2000 nitů,takže logicky svítí víc.A lepší baterka?Pochopitelně je lepší,když má silnější baterku a u mě 13 PRO výdrž 48 hodin a u 14 PRO 53 hodin


Prosímtě, to, jak svítí slunce v létě, se absolutně nedá srovnat s tím, jak svítí v říjnu. Samozřejmě, že 14 PRO má lepší displej, já reagoval na tvoje "rozdíl na Slunci jako kráva", protože abys to mohl skutečně porovnat, na OPRAVDOVEM SLUNCI, kdy to nejvic potřebuješ, musíš si počkat na léto.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod orgáč 11. 12. 2022 01:47

Tak schválně, o kolik bude menší svítivost Slunce v září, oproti srpnu? :D

Ale je vtipné, že se snažíš kontrovat někde, kde nemáš zkušenost...na jedné straně ty s iPhone 13 a na druhé straně někdo, kdo měl 13 Pro Max a má 14 Pro Max, takže může subjektivně posoudit.
orgáč
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hal6674 11. 12. 2022 09:53

Ahoj,
Ako pridám ikonku aplikácie na zamknutú obrazovku? Od výroby je tam ikonka svietidla a fotoaparátu (viď screenshot). Ja by som tam chcel pridať ešte napr. kalkulačku. Ďakujem.
Obrázek
hal6674
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nevericitomas 11. 12. 2022 11:16

Mel jsem 13 pro, mam ted 14 pro. Ty telefony jsou uplne stejny, 14ka ma always on, coz je jedina zmena. Co mi vasi na 14ce, je, ze vyrez vic zasahuje do obrazovky pri sledovani videa. 13 pro je lepsi volba pokud clovek nechce frajerit s always on. Rozdil ve fotaku nula.
nevericitomas
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 11. 12. 2022 12:18

Že je zlepšení prd prdů. To vidí každý. Lákají jen na AOD, jiný výřez. Je to zlepšení jak S21 a S22 u konkurence.
Jinak ne, mít tam kalkulačku nejde.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 11. 12. 2022 12:48

nevericitomas píše:Mel jsem 13 pro, mam ted 14 pro. Ty telefony jsou uplne stejny, 14ka ma always on, coz je jedina zmena. Co mi vasi na 14ce, je, ze vyrez vic zasahuje do obrazovky pri sledovani videa. 13 pro je lepsi volba pokud clovek nechce frajerit s always on. Rozdil ve fotaku nula.

Ještě 14ka automaticky nabonzuje na svého majitele, že spáchal dopravní nehodu.
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-mobil-skodovka-a-mazda-se-celne-srazily-pomoc-privolal-iphone-14-40417075
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod hurec 11. 12. 2022 13:52

Nyní bonzují samotné auta, není to žádná novinka.
Kdo nechce, tak tuto funkci vypne. Nic těžkého.
hurec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků