SMS na iPhonu

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 1. 2. 2022 15:27

Mam s iPhonem drobny problem. Poslu nekomu, kdo ma taky iPhone sms ... a ta pochopitelne odejde jako iMessage. Pokud je druha strana online, tak v pohode. Pokud je druha strana komplet offline, tak taky ok - muzu zpravu poslat jako klasickou sms (dlouhe podrzeni).

Akorat problem je, kdyz druha strana ma treba iPad, ktery ma doma na wifi a vsechny zpravy dojdou na ten tablet. Tim padem iPhone uz neumozni poslat zpravu jako sms (protoze uz prece byla dorucena, tak co) ... akorat ja vidim, ze mi ty zpravy pipaji na tabletu a dotycnemu nedochazi a ja mi je nemam jak poslat.
(jasne, vetsina lidi ma nejaka data, ale taky nemusi)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 2. 2022 09:20

Rád bych ti poradil, ale ten dotaz se nedá moc pochopit :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 2. 2. 2022 09:47

ja uz reseni myslim nasel (docasne vypnuti iMessage) ... ale fakt nevim, co je na to k nepochopeni.
Proste jak vynucene poslal klasickou SMS nekomu, kdo ma iPhone.
(zbytek textu je jen zduvodneni, proc tohle ma smysl)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 2. 2. 2022 10:18

Jediná možnost je vypnout iMessages. Druhou věcí je, že pokud daný iPhone (příjemce) není na datech, ale je na datech iPad, tak ve chvíli, kdy se iPhone dostane na data, tak se mu zprávy taktéž doručí. Tohle jinak neovlivníte, takhle je to vymyšlené. Ještě poslední možností je na iPadu vypnout iMessages.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 2. 2. 2022 10:44

No stacilo by, aby iOS povolil (po dlouhem stisku) poslat iMessage znova jako sms i kdyz uz byla dorucena(!) Ted to jde jen kdyz jeste dorucena nebyla.

Ze se iMsg doruci i na iPhone je sice fajn, ale casto pozde.
Vypnout iMsg na iPadu by sice pomohlo, ale to je brutalni reseni, ktere zabije jinak dobrou funkcionalitu...

ale diky :)
jannk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků