V souborech chybí iCloud drive iP12

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr jj 27. 3. 2022 07:54

Zdravím, přešel jsem z androidu a používal jsem google disk, teď bych chtěl zkusit iCloud. Zapnul jsem si zálohu na iCloud, ale mohu se podívat maximálně na fotky přes web. V souborech mám pouze uloženo v iP a na drive si nemohu uložit dokumenty ani nic jiného. Už nevím kde hledat problém. Díky za rady.
Petr jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 3. 2022 08:40

Nějaký podrobnější popis nebo příklad? Úplně jsem ten dotaz nepochopil. Jinak na iCloud Drive v iPhonu nehledejte. Hledejte aplikaci "Soubory" v ní už do iCloud Drive přístup máte.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr jj 27. 3. 2022 10:02

Díky za reakci. Nejde mi sem vložit fotka. V nastavení iCloud mám nastaveno ukládat, zálohovat a zaškrtnuto drive. Koukal jsem na videa a návody a vždy je v souborech složka drive, do který si mužů ukládat. Já tam drive nemám a nevím jak se dostat k souborům na cloud. Přes web se dostanu jen k fotkám. Chtěl bych tam mít i dokumenty.

-- 27. 3. 2022 11:05 --

dj.kure píše:Nějaký podrobnější popis nebo příklad? Úplně jsem ten dotaz nepochopil. Jinak na iCloud Drive v iPhonu nehledejte. Hledejte aplikaci "Soubory" v ní už do iCloud Drive přístup máte.


V AppStore jsem našel iCloud drive, píše mi to, tato app vyžaduje specifické funkce, které nejsou na tomto zařízení dostupné.

-- 27. 3. 2022 11:18 --

dj.kure píše:Nějaký podrobnější popis nebo příklad? Úplně jsem ten dotaz nepochopil. Jinak na iCloud Drive v iPhonu nehledejte. Hledejte aplikaci "Soubory" v ní už do iCloud Drive přístup máte.
Přílohy
16320128-F5EF-49DE-861A-92ADC2115B61.png
C1E22DB5-518E-4001-8DBB-CFD393EE7BD8.jpeg
Petr jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kitrab 27. 3. 2022 12:09

V odpovědi jsi měl aplikace "Soubory", najdi, nainstaluj, používej.
A žádné aplikace icloud do IP neinstaluj .).
kitrab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr jj 27. 3. 2022 14:13

Soubory se přece instalovat nemusí. Když je otevřu, je tam položka umístění a tam mám jen v mém iP. Ale podle fotky z AppStore to vypadá, iCloud Drive v mobilu nemám. Na iCloud Drive mužů ukladat dokumenty jen přes web. Fakt nevím, kde je problém.
Přílohy
189743F9-38CB-4EF8-BCB5-FDA6829F07BB.jpeg
Petr jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slavek 27. 3. 2022 16:11

Já se v tom nějak ztrácím. Co vám vlastně chybí? Ukládání na icloud drive se provádí funkcí “ulozit do souborů”, v ten moment se dokument (fotka, xls, html…) přesune na cloud a je dostupný z internetu.
Co se týká fotografií, ty mají ještě navíc svůj vlastní cloud oddělený od “Souboru”. Není třeba nic instalovat, v základním nastavení je vše dostupné a funkční.
Slavek
Junior

Odeslat příspěvekod Petr jj 27. 3. 2022 16:40

Problém vyřešen, z nudy jsem si nainstaloval onedrive a v souborech se zobrazilo nové umístění. A pod nim nabídka s posuvniky, mezi nimi i drive. Poslední otázka, jak se později dostanu k těm posuvnikum? Děkuji moc za váš čas.
Přílohy
32AD8626-EB4C-44FB-93D2-79068BC3942E.png
Petr jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mizi 27. 3. 2022 18:33

Soubory -> tři tečky vpravo nahoře -> Upravit ?
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr jj 27. 3. 2022 18:59

Je to ono. Tam byl drive vypnutý. Jsem zas o něco chytřejší :-) Díky moc všem.
Petr jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 3. 2022 20:32

Aha, tak to mi nenapadlo, že je ta položka vypnutá :-) s tímto stavem jsem se ještě nesetkal. Tak jsem zase o něco chytřejší.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků