Jak natvrdo nastavit výchozí SIM pro všechna odchozí hovory?

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 15. 8. 2022 15:01

Jak na iPhone s dualSIM natvrdo nastavit volaní z primární SIM pro všechna volání? I po cca 2 měsících používání se mi stává, že navzdory nastavení primární SIM na odchozí volání, iPhone volá na některé kontakty přes sekundární SIM. Vím, že je to kvůli dřívějším hovorům, kdy mi dané číslo volalo na sekundární SIM, případně kvůli tomu, že se to tak nevím proč nastavilo v Kontaktech, ale to si v daný moment nevšimnu a vytočím jej tak přes sekundární SIM, kde mám tarif 6 Kč/min. :grr:

Potřeboval bych natvrdo nastavit odchozí hovory přes primární SIM, nezávisle na tom, na kterou SIM přišel hovor a/nebo nastavit primární SIM jako výchozí u všech kontaktů najednou. Lze to nějak anebo "uživatele iPhonů podobné zbytečnosti nepotřebují"? :mrgreen:
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 15. 8. 2022 15:10

Nejjednodušeji asi tu sekundární SIM vyndat? Pokud to tedy není eSIM.
:hm
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod jege 15. 8. 2022 15:24

Jednak to je eSIM a jednak je to soukromá SIM pro příchozí hovory + rezerva pro případ nouze anebo výpadku operátora, jelikož obě SIM jsou u různých operátorů, takže vyndat ji určitě nechci.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 15. 8. 2022 15:33

zablokuj si na té sekundární SIM odchozí hovory...
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 16. 8. 2022 12:53

ahoj, nebudu zakladat samostatne vlakno, tak jen rychla otazka. Lze mit na prvni eSIM pouze hovory a na druhe SIM pouze internet teda data? Samozrejme v IP 13 ci IP SE 2022.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 8. 2022 14:31

Na 13 ano
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 16. 8. 2022 16:02

jege píše:Jednak to je eSIM a jednak je to soukromá SIM pro příchozí hovory + rezerva pro případ nouze anebo výpadku operátora, jelikož obě SIM jsou u různých operátorů, takže vyndat ji určitě nechci.

mně to taky nešlo nastavit, občas se stalo, že jsem volal ze soukr čísla když jako primární bylo nastaveno pracovní a dělá to dodnes, tak sem si u operátora nechal zablokovat odchozí smsky a hovory a problem solved, jen se teda nikomu nedovolám ale to neřeším, dědek

-- 16. 8. 2022 17:03 --

polda píše:Na 13 ano

potvrzuji 13 mini, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 18. 8. 2022 07:38

To je masakr tedy, co všechno jsou schopni uživatelé iPhonu akceptovat jako vlastnost, ne chybu. Ale na iPhonu je DualSIM vlastně novinka, třeba to časem dotáhnou do takového stavu, jako to funguje na Androidu.
:D
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod jege 18. 8. 2022 08:36

Mizi píše:zablokuj si na té sekundární SIM odchozí hovory...

Odchozí hovory na sekundární SIM lze zablokovat na úrovni telefonu? Anebo jenom na úrovni operátora? To by pak jako rezervní řešení pro případ výpadku primárního operátora celkem ztrácelo smysl.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welby 18. 8. 2022 09:04

Přešel jsem na iOS po 20 letech na androidu a bohužel dualsim je na iPhonu fakt na prd (iPhone 13 mini).

Pokud člověk vytáčí kontakt tak, že si ho vybere přímo z nabídky kontaktů, tak přednastavení volání z konkrétní simkarty je OK. Pokud ovšem vytočíte číslo z nabídky historie volání (např. reagujete na nepřijatý hovor), tak telefon automaticky volá z té simkarty, na kterou ti volala protistrana a nebere v potaz, že má člověk nastaveno primární volání z jiné simkarty.

Možnosti jsou tedy dvě:
1) pokaždé volat tak, že si najdu volajícího z nabídky kontaktů - dost nepraktické, když chcete volat např. na zmeškaný hovor zpět...
2) naučit všechny kontakty, aby používali jen vaše primární číslo na volání - prakticky neproveditelné...

Doufám, že na tomto Apple zapracuje, ale dost o tom pochybuji, když není schopný mít třeba ani vlastní nastavení hlasitosti budíku... Tím je pro mě budík nepoužitelný a musím to řešit přes nastavení buzení v aplikaci spánku.

A nebo prostě s iOS ještě neumím po půl roce pracovat :-)
welby
Junior

Odeslat příspěvekod drive18 18. 8. 2022 19:59

Android je na scene cca od r. 2011 takze 9 let si si Welby asi pridal :-) Ale jinak diky za tip s budikom, bude sa hodit.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 12. 10. 2022 21:15

Podle meho nazoru je to logicke, ze se vola pres stejne cislo, na ktere ti bylo volano :-) tedy pokud volas ze seznamu prichozich…
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků