iPhone 14/Plus/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod drive18 14. 2. 2023 21:39

Ak ochranu tak jedine sklo, kludne od Alzy ci Spigenu, ked praskne (pohlti energiu narazu) a tym zachrani displej, ale folia ti nezachrani nic, leda tak seba.
drive18
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 21. 2. 2023 08:07

Potřebuji poradit ohledně záloh. Prodal jsem svůj iP 14 Pro. Před tím jsem jej samozřejmě zálohovat a pak smazal. Mám ještě iPad, který používám. No a potřeboval bych se nějak dostat k SMS zprávám, které byly v iPhonu. Je to nějak možné přes iPad? Protože když jsem se díval na iCloud přes PS (s Windows), tak tam jsem SMS zprávy nikde nenašel.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod Mike-biker 21. 2. 2023 20:21

Měl jsem aplikaci Backup Transfer, kde jsem to používal, když ještě SMS nebyly synchronizované přes iCloud. Teď stačí se přihlásit a zapnout synchronizaci SMS a je to, ne?
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 22. 2. 2023 19:36

Ještě varování pro nerozhodné - iPhone 14 Pro není dle vyjádření Volkswagen plně kompatibilní s QI, protože Apple nedodržel standardy a tudíž ve voze nefunguje bezdrátové nabíjení. Zkoušel jsem to točit všemi směry a dávat pryč obal, ale vždy se přestane nabíjet a vyhazuje varovnou hlášku o tom, že v kolébce mohou být další předměty. Bylo to pro mne jedno z rozhodovacích kritérií proč jsem tehdy vyloučil Xiaomi 12T. Jinak ten telefon principielně prozatím není zase tak špatný. Čekal jsem ,že přechod bude o poznání horší, tak snad už to budou jen pozitiva.

Níže cituji vyjádření VW:
Výrobce Apple provedl na modelu iPhone 12., 13. a 14. generace různé HW změny. Tyto HW změny neodpovídají standardu „wireless charging". Kvůli HW změnám může – ve spojení s automotive-anténami, dojít k detekci cizích předmětů (ochrana proti poškození HW cizími předměty, jakými jsou například mince, kovové náramky atd.).

Aby nedošlo k žádnému poškození (indukcí) mobilního telefonu, je nabíjení při rozpoznání cizího předmětu přerušeno. Tím je také zajištěno, že se mobilní telefon zbytečně nezahřívá a zákazník není při uchopení telefonu nepříjemně překvapen.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worlock 22. 2. 2023 20:42

Domin7 píše:Potřebuji poradit ohledně záloh. Prodal jsem svůj iP 14 Pro. Před tím jsem jej samozřejmě zálohovat a pak smazal. Mám ještě iPad, který používám. No a potřeboval bych se nějak dostat k SMS zprávám, které byly v iPhonu. Je to nějak možné přes iPad? Protože když jsem se díval na iCloud přes PS (s Windows), tak tam jsem SMS zprávy nikde nenašel.


Pokud jsi měl zapnutou zálohu zpráv (iMessage) na iCloud a propojení s iPadem přes Apple ID, tak bys ty zprávy měl mít na iPadu, ne?
iPhone 14 Pro|512GB
worlock
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 11. 3. 2023 13:24

Zdravím,
mám nový iPhone 14, ale moc se mi na něm nelíbí displej. Vůči mému staršímu iPhonu 11 nemá cenu srovnávat, je to jiná technologie, ale vzal jsem si ženy iPhone XS a rozdíl v displeji je propastný.
XS má o dost větší jas. Nejde mi to vyfotit tou 11kou, ale pocitově to prostě jde vidět, přitom 14 má mít 800 nitů, no nemá ho ani těch 625, co má mít XS (nebo ten má víc, zařízení na měření nemám, ale vidím to). Další věc, displej je laděn velmi do žluta, kolega v práci říkal, že to dělají displeje od LG a zkoušel to i přes nějaký program, že opravdu jde o LG displej.
Poslední věc - po týdnu používání jsem si všiml, že už mám vypálené ikony signálu, baterie, atd. I když telefon nechám několik hodin ležet, po těch hodinách ho vezmu, dám obrázek s čistou šedou barvou a vidím tam obtisk těch ikon.

Tak mám otázku - můžu to reklamovat? Ty ikony nejsou extra viditelné, ale pokud se na to člověk soustředí, tak tam jsou a týden mi přijde sakra málo. Na XS, co jede už 5 let a dostává každodenní záhul s navigací a statickými prvky není vidět vůbec nic. A můžu reklamovat nekvalitu toho displeje? Že ani náhodou nedosahuje maximálního jasu, který slibuje apple, že je blbě barevně naladěn?
Byl jsem se dnes podívat v obchodě a ani jeden iPhone, co tam byl vystaven neměl tak blbě naladěné barvy, ani jeden neměl vypálené ikonky a to tam svítí jakou dobu každý den.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 11. 3. 2023 13:33

Zkusit to můžeš, přinejhorším to neuznají.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picoss 11. 3. 2023 14:36

Reklamacia, samozrejme.
Picoss
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 11. 3. 2023 14:49

Právě proto jsem se obrátil na fórum, zda to někdo třeba neřešil. Apple má na svém webu, že se na vypálení a ladění barev displeje nevztahuje záruka a být měsíc bez nového telefonu a pak zjistit, že mi ho poslali zamítnutý zpět by mě naštvalo snad ještě víc, jak to, že jsem zjevně dostal pěkně nepodařený kus.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 11. 3. 2023 18:20

Kde jsi ho koupil a jak je to dlouho?
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 11. 3. 2023 18:29

Datart, minulý týden.
Jestli se ptáš na vrácení, tak bohužel osobně.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 11. 3. 2023 18:45

No s Datartem by být problém neměl. Zvlášť když je to po týdnu!!!
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 3. 2023 19:04

Mufinmufi píše:Ještě varování pro nerozhodné - iPhone 14 Pro není dle vyjádření Volkswagen plně kompatibilní s QI, protože Apple nedodržel standardy a tudíž ve voze nefunguje bezdrátové nabíjení. Zkoušel jsem to točit všemi směry a dávat pryč obal, ale vždy se přestane nabíjet a vyhazuje varovnou hlášku o tom, že v kolébce mohou být další předměty. Bylo to pro mne jedno z rozhodovacích kritérií proč jsem tehdy vyloučil Xiaomi 12T. Jinak ten telefon principielně prozatím není zase tak špatný. Čekal jsem ,že přechod bude o poznání horší, tak snad už to budou jen pozitiva.

Níže cituji vyjádření VW:
Výrobce Apple provedl na modelu iPhone 12., 13. a 14. generace různé HW změny. Tyto HW změny neodpovídají standardu „wireless charging". Kvůli HW změnám může – ve spojení s automotive-anténami, dojít k detekci cizích předmětů (ochrana proti poškození HW cizími předměty, jakými jsou například mince, kovové náramky atd.).

Aby nedošlo k žádnému poškození (indukcí) mobilního telefonu, je nabíjení při rozpoznání cizího předmětu přerušeno. Tím je také zajištěno, že se mobilní telefon zbytečně nezahřívá a zákazník není při uchopení telefonu nepříjemně překvapen.



Není to nějaká kravina? Však se jedná o klasické Qi jen doplněné o magsafe. Já mám integrované bezdrátové nabíjení ve 3 autech, každé od jiného výrobce a nikde není problém. Ale ani jedno auto teda není z koncernu VW. Spíš jestli VW tam něco nedodrbalo a teď se to snaží hodit na někoho jiného. Zajímalo by mě, zda s tím má problém ještě někdo jiný mimo VW.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 11. 3. 2023 20:12

Mrkni na net, je tam toho poměrně hodně. Nejde mi to v Arteonu rv 2020. Nexus 4 se v právem horním rohu nabíjel. iPhone pořad vyhazuje hlásku, ze tam mám předměty ať je vytáhnu.
Mufinmufi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ioachim astra 11. 3. 2023 22:01

Měsíc bez telefonu určitě nebudeš, moje zkušenost s iOpravnou a Českým servisem byla vždycky pozitivní a do 3-5 dnů jsem měl mobil doma. V té době ještě měnili kus za kus, dnes nevím, ale jsou rychlí. Tohle Apple umí fakt dobře.

Jinak barevné naladění bych si nevsadil, že servis uzná, někdo raději displej laděný do modra někdo do červena, někdo do žluta. Nicméně to vypálení po týdnu není normální, nikdy se mi to u iPhonu nestalo. Ale to tady nevyřešíme, jediná možnost je zajít do servisu osobně. Tam se dozvíš víc.
ioachim astra
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků