Raiffeisenbank

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BFU123 18. 5. 2021 12:36

Ahoj, třeba tady na to najdu odpověď. Zřídil jsem si u RB konto a hned při zakládání na přepážce nastal problém s ověřením klienta. To se dá udělat jen přes jednu z jejich mobilních app (Mobilní eKonto nebo RB klíč) a bohužel obě ty app se v mém telefonu nespustí. Po pozdějším pátrání po příčině jsem došel k tomu že se se app ukončují proto že mám v telefonu ROM postavenou na LineageOS, samozřejmě rootnutou, a navrch Xposed, minimálně jedno z toho je příčinou. Používám mobilní bankovnictví i od dalších bank (ING, FIO, mBank) a tam je praxe taková že bezpečnostní slabinu sice detekují, ale umožní po odkliknutí disclaimeru jít dál což pokládám za rozumný kompromis. Reklamoval jsem to na klientském oddělení ale podle očekávání to má banka u řitě. Takže jde o to jestli aniž bych si musel do telefonu nacpat originální android od výrobce, lze jednu z těch RB aplikací používat, nebo za ni sehnat funkční alternativu, nějak se mi totiž nechce věřit že by všichni klienti u RB používali jen mobily s originálním OS.
BFU123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 18. 5. 2021 17:07

Asi by jsi tomu věřit měl. Ze strany banky to je jenom dobře, protože chrání tvoje peníze. Takže, pokud aplikace detekuje, že telefon má root, tak z bezpečnostních důvodů tu aplikaci nespustí. Sice existují nějaké aplikace, které umí připojení k vícero bankám, ale je možné, že ty budou reagovat obdobně.
Sentry
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků