Apka na delší SMS pro Android - sázka na jistotu

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 31. 7. 2022 10:28

Ahoj,

tentokrát mě nikdo nepověřil, moje soukromá iniciativa a zvědavost. Kamarádka má Samsung A52s a při psaní delších zpráv se jí to změní na MMS. Tarif má neomezený, ale už dvakrát se stalo, že mi při delší zprávě pošle MMS.

Kamarád už několik let používal na své Xperii Textru, nyní má Xiaomi 12 a Textru používá i dál. Přišlo mi ale úžasný, že přes Textru mi klidně mohl poslat 14 textovek v jedné, a žádná MMS. Tu Textru používá určitě čtyři nebo pět let. Když jsem ale díval na recenze Textry v Google Play, docela ji kritizujou, že už není tak dobrá jako dřív. Částečně prý jde vyřešit změna na SMS tím, že u Samsungu nastavíte zadávání na GSM Alphabet, ale taky to nefunguje u všech.

Čili otázka zní: jakou apku používáte vy? Docela dobrá je prý Next SMS. A ještě dvě věci: jak dobře se SMSky apky integrují do systému? Dřív jsem četl, že se externí SMS aplikace mlátí s tou původní v telefonu. V jedné si zprávu přečtete, ale v druhé se tváří jako nevyzvednutá.

A poslední věc: když nemám telefon s Androidem, můžu poslat někomu apku jako dárek (zaplatit mu ji)? Chtěl bych kamarádce udělat radost, ale prachy na účet jí posílat nechci. Díky všem za odpovědi.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 31. 7. 2022 11:21

SMS aplikace od Samsungu je docela povedená a přehledná, ale to přepínání z SMS na MMS je přesně důvod, proč jsem ji přestal používat, poněvadž mám také neomezené SMS, ale nikoli MMS. Já přešel na SMS aplikaci přímo od Google, která je zdarma, sice není tak dobrá a přehledná, jako ta od Samsungu, např. to editační okno je fakt pidi, nelze ze zprávy označit a zkopírovat jen část textu např. telefonní číslo atd. Ale SMS zprávy nepřepíná na MMS ani při větším množství textu, takže mám i povolenou diakritiku a třeba úvodní dotaz vložený do zprávy to rozdělí na 18 SMS. Jinak od určité verze androidu lze používat pouze jednu aplikaci na SMS i na pouhé jejich čtení. Pokud bych měl výchozí aplikaci od Google a chtěl použít tu od Samsungu, tak ji musím dočasně přepnout na výchozí a naopak.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 7. 2022 11:27

mám už hezkých pár let Textru a myslím že lepší aplikace pro SMS neexistuje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků