Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jjrr 26. 9. 2022 15:57

Samsung Flip3 vypnout jde i když není displej odemknutý, stačí dlouze stisknout zapínací tlačítko dvakrát po sobě. :D
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 10. 2022 22:09

Android 13 čekají velké změny! Google se zavázal k ještě vyšší bezpečnosti
https://www.mobilizujeme.cz/clanky/andr ... ezpecnosti
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 2. 2023 19:06

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 14. 6. 2023 09:49

Lze koupit uloziste Google ONE napr. pres USA VPN a mit to za lepsi cenu a mit i funkci VPN v CR ??
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod pulmann 8. 8. 2023 17:38

Android - nefunguje synchronizace e-mailů v aplikace gmail.
Tedy , nefungují ostatní účty, kromě účtu gmail.
Má s tím někdo zkušenost ?
pulmann
Junior

Odeslat příspěvekod edem 17. 8. 2023 11:21

Mohl bych se zeptat kde si mohu stáhnout Android 2.3(Android Gingerbread), jako složku, tu co mi telefon dá do SD karty s názvem Android.(snažím se spravit starý samsung galaxy mini) :?:
edem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 17. 8. 2023 13:17

Na SD kartu do slozky Android se davaji az ruzna nastaveni apod. - tedy nic, bez ceho by ten telefon nemel nabehnout. Ovsem pokud nebylo pouzito neco jako link2sd.
Neshanis spis cely firmware?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Erzebethka 3. 1. 2024 15:16

Zdravím, úplně blbý dotaz a jsem z toho vtipně dost zoufalá :D
Přešla jsem z iPhone na Fold 5ku a musím říct, že teda vyřešit zvonění nějakou mou oblíbenou písničkou je masakr. Teorii i složky, kam to nahrát vím... ALE KDE SAKRA KOUPIT HUDBU a nekrást? A pokud krást, tak kde? :D Jsem zvyklá na to si na iTunes prostě za 20ku koupit oblíbenou skladbu a tu si nahrát jako zvonění... ale teď netuším, co s tím :D
Poradíte? Raději bych legální formou, těch pár korun mě fakt nezabije to koupit, ale nevím vlastně kam na to jít... Díky
Erzebethka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 3. 1. 2024 15:35

A proč si tu oblíbenou skladbu z iTunes třeba nestáhneš jednoduše do počítače a z něj pak nenahraješ do mobilu s Androidem? Proč znovu kupovat něco, co sis už jednou koupila? :-)
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 3. 1. 2024 16:24

Erzebethka píše:ALE KDE SAKRA KOUPIT HUDBU a nekrást? A pokud krást, tak kde? :D Jsem zvyklá na to si na iTunes prostě za 20ku koupit oblíbenou skladbu a tu si nahrát jako zvonění...



Na PC se dá nahrát a uložit jakýmikoli přehrávaný zvuk. V základu poslouží aplikace (tuším, že předinstalovaná) Záznam zvuku. Pro větší komfort Audacity.
Dají se tak nahrávat a ukládat mp3 i bezplatného YouTube music nebo Spotify, snad i z iTunes (ty nepoužívám).

Dostat pak mp3 z PC do mobilu s androidem by neměl být problém.

Stačí takhle nasměrovat?
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aroze 8. 1. 2024 03:09

Mám na nerootovaném Android 11 košatou adresářovou strukturu s řádově stovkami souborů. Chtěl bych tu strukturu zredukovat. Mám seznam souborů s plnou cestou k jejich výmazu. Podobnou strukturu mám na PC, tam výmazy dělám skriptem nebo v Total Commanderu. Skriptem jsem to mazal i na telefonu za pomoci termuxu. Ten mi teď hlásí, že na složky se soubory nemá práva. Neměl by zde někdo nápad, jak to provést?
aroze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 8. 1. 2024 10:35

Rootnout to, ale ani tak to nemusi jit smazat. K nekterym souborum te to proste v ramci pudu sebezachovy nepusti.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 1. 2024 17:18

aroze píše:Chtěl bych tu strukturu zredukovat.


A proč?
Pro uživatele je pár základních adresářů - DCIM, Downloads, Music, Notifications, Pictures, Alarms, Ringtones.
O zbytek se starají aplikace a systém - a je lepší jim do toho nezasahovat.

Je to jako v tom vtipu od Jiránka - chlapík vyndává z náklaďáku bedny s nápisem IBM a veverka přihlíží: "Hele, veverka, nesahej na to. Nerozumíš tomu, ještě něco pokazíš!".
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aroze 8. 1. 2024 20:22

Ta struktura adresářů je letité úložiště externích dat (obrázků) pro Locus, který je takto uložené akceptuje, ale není schopen je spravovat. Původně to nebyly stovky obrázků, ale tisíce. Kořenový dir má atypické mnou zvolené jméno ve vnitřní paměti. To je asi příčina proč mě nyní výmazy nejdou. Nové obrázky už nedávám do vnitřní paměti, ale na kartu, kde problémy s výmazy nemám.
Reload dat do Locusu není možný, protože i ten nyní nenalouduje to, co naloudoval před 3-5 lety.
Fyzická existence souboru ve struktuře mi indikovala, že musím nějak soubor zprocesovat.
Takže výmazy jsem dělal pro udržení pořádku a k získání přehledu, co ještě musí udělat.

P.S.
Mimochodem, míval jsem Siemens M50 :-)
aroze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5uch 8. 1. 2024 20:45

Takže jde o mazání v adresáři úložiště pro jednu aplikaci (Locus neznám)...
No, jestli to nejde běžnými prostředky ani z aplikace, tak mne napadá factory reset - ale to bude asi zase kanón na vrabce. Možná někdo poradí něco lepšího... ale já bych buď udělal ten reset (telefonu to jen prospěje, když se zbaví starého balastu nepoužívaných dat a aplikací). Nebo bych se na to vykašlal a nechal to tam hnít.

OT:
Siemens M50 (řady X5n a X6n) je zlaté období Siemensů... konstrukcí a displejem byl hodně podobný trochu hůř vybavený A52 (vůbec první mobil v rodině). Na naprostý low-end hezky vypadal, byl neuvěřitelně malý, skvěle padl do ruky a navíc měl výbornou klávesnici - z hlediska hmatnosti, rozlišení kláves, tuhosti, materiálu, reagování kláves. S tím mohla klávesnicí soupeřit snad jen Nokia 6310i.
Zabíjel to ale tím, že reakce displeje na stisk klávesy se po napsání pár znaků SMS začala zpožďovat.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků