Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Beavers 21. 5. 2015 10:11

Zkus:
Kontakty - zvol nějaký kontakt a klepni na něj / stiskni editační tlačítko (asi dole ikonka s tužkou) / Dole se objeví popisek Přidat další pole / klepni na něj a tam by měl být seznam, co je tady na obrázku od Gunnera. Alespoň tak to mám já. Pokud to nemáš, může to být tím, že nepoužíváš synchronizaci s Google a ať jsou pro to tvé důvody jakékoli, nechápu je.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 21. 5. 2015 11:55

@ Walker: a ten seznam co vyjede po ťuknutí jsi už zkusil posunout nahoru?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZdenekP 22. 5. 2015 16:56

Zdravím,

dneska jsem nainstaloval do Sony Xperia Z1 novou verzi Androidu - Lollipop, verze 5.0.2. Systém se mi líbí, ale chybí jedna věc - tlačítka pro jednoduché vypínání funkcí telefonu - můžete vidět na http://leteckaposta.cz/127004097 . Často jsem je používal. Vím, že stejná jsou v oznamovacím panelu rychlé volby, ale už je to takové míň pohodlné.
Nevíte, jestli se dají tlačítka v Lollipop někde najít?


Díky.
ZdenekP
Junior

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 23. 5. 2015 13:54

Ano, ten seznam jsem zkoušel posunout, není to tam - nechápu :(

roy1 píše:@ Walker: a ten seznam co vyjede po ťuknutí jsi už zkusil posunout nahoru?
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomina666 3. 6. 2015 07:12

Ahoj, chci se zeptat zda mají smysl task killery a různé vychytávky na baterku. Přešel jsem po 6.letech z iOS, tak čerpám info. Mám SGS6 a app battery doctora, ale někde jsem četl, že používat task killera není k dobru ba dokonce více uškodí? Takže je lepší nepoužívat na zrychlení tel a výdrž žádnou app a radějí ukončovat přes multiasking? Díky
tomina666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 6. 2015 08:45

Asi tak
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomina666 3. 6. 2015 11:01

Takže i BD je k ničemu? myslím tím sledování baterie
tomina666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 6. 2015 11:55

Měl jsem také jakýsi spořič baterie, Deep Sleep Battery Saver, ten byl dobrý, ale dal jsem to pryč. Teď používám jen SD Maid Pro
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 6. 2015 14:09

Na sledování baterie mi v SG Note 4 stačí podívat se na nastavení - úsporný režim.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Beavers 3. 6. 2015 16:51

Ještě to trochu upřesním: pokud telefon funguje bezchybně, nemá smysl sledovat baterii jakoukoli aplikací a už vůbec ne používat takové, které nabízejí šetření baterie. Tyto aplikace vlastně dělají totéž, co lze nastavit ručně. Nebudu zabředávat do detailů, na různých fórech se o tom napovídalo už dost a lze to dohledat.
Ale zmíním se o něčem, co aplikaci naopak vyžaduje. Je to v případě, že kapacita baterie náhle podezřele rychle klesá. Taková diagnostická aplikace dokáže zjistit viníka, jímž bývá zpravidla nějaká aplikace, která nedovolí telefonu upadnout do hlubokého spánku (deep sleep) a neúměrně ždíme baterii. Bohužel, tyto diagnostické aplikace však většinou pracují jen u rootnutých telefonů. Jednou z nejlepších je BetterBattery Stats, druhou pak Wakelock Detector.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomina666 5. 6. 2015 21:21

Diky diky, predpokladam ze s antivirem je to stejne -> zbytečnost??
tomina666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 5. 6. 2015 21:44

Protože na Android viry neexistují ,tak je to ještě zbytečnější.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Beavers 6. 6. 2015 06:26

Pokud jde o task killery, to už tedy víš. Něco obdobného platí i pro různé čističe a tzv. cleanery. I těm se vyhni obloukem, jsou také více ke škodě než k užitku. Jediné, co občas můžeš udělat, třeba v případě, že ti při aktualizaci (instalaci) aplikací systém hlásí málo místa v interní paměti, je vyčištění mezipaměti (cache). Na to někdy bývají aplikace v telefonu již předinstalované, anebo se dá nějaká jednoduchá stáhnout, bohužel, většinou bývají součástí nějakých cleanerů. Ale dají se najít i malé a jednoduché nástroje na pročištění. Abych ti to přiblížil: Můžeš mít třeba k dispozici 150 MB paměti, ale aplikace velikosti 50 MB se ne a ne nainstalovat kvůli nedostatku místa. Jak to? Protože při aktualizaci se neděje to, že se nejprve odstraní stará verze, ale musí se nejprve stáhnout verze nová a z ní se pak nainstaluje do telefonu. Teprve pak je ta stará nahrazena verzí novou a místo se uvolní. Systém tedy potřebuje pro instalaci 2x velikost aplikace a k tomu cca 10% z celkové paměti. Stane se ale, že po takové neúspěšné aktualizaci se z mezipaměti ta stažená (ale nenainstalovaná) aplikace nesmaže a nebudeš tak schopen nainstalovat ani nic menšího. A systém na tebe bude řvát, že nemá dostatek místa. Vymazáním mezipaměti se místo opět uvolní a případné menší aplikace by mohly jít nainstalovat. Kvůli instalování těch větších budeš nucen některé aplikace odstranit a případně nakonec znovu nainstalovat, pokud jsou pro tebe nezbytné. Logika napovídá, že je lepší odstraňovat více menších aplikací než jednu velkou a to z důvodů, které uvádím výše.
Ber mou informaci jako laické vyjádření procesu, který se děje v telefonu, ve skutečnosti je to vše mnohem složitější. :-))
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajtrlik007 6. 6. 2015 16:37

Dobrý den. Neznáte nějakou cestu ke skrytí rootu pro jednotlivé aplikace? Rootcloak na Lollipopu nefunguje...
http://youtu.be/kh8JKGXyM5c
http://abload.de/img/screenshot_2015-06-06i0q1w.png
tajtrlik007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karel.racek 9. 6. 2015 11:22

Dotaz k androidu lilipop.
Jak vyvolam nastavení doinstalovaných aplikaci? Klasické podržení pravého tlačítka vyvolá jen multitasking a levé se vrátí o krok zpět.
karel.racek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků