Android - obecná diskuze

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod avidov 30. 8. 2010 15:37

Vím, že už se otázka na práci s androidem offline objevila vícekrát, ale zajímaly by mě konkrétní praktické zkušenosti s poštou: Jaké jsou zkušenosti s prací v offline režimu a následnou synchronizací? Např. i kopírování do různých složek, ukládání rozepsaných konceptů zpráv atd. Chovají se jinak aplikace gmail a pošta - např. když se v té obecné poště nastaví imap přístup k gmailu? Je to srovnatelné např. s tím, když se Thunderbird přepne do offline režimu, předtím se stáhnou přes imap zprávy na disk a může se vesele pracovat včetně příloh offline...

Také jsem zaregistroval různé alternativní mailové klienty pro android: K9, MailDroid - přinášejí nějaká důležitá vylepšení?

Díky vespolek ;-)
avidov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 1. 9. 2010 20:38

som zacinajuci android laik,iba druhy den mam android telefon x10mini,ale pochopil som dobre?

ked otvorim napr. facebook klienta,potom youtube klienta,alebo podobne ine aplikacie,tak system ich nedovoli zavriet rucne? Ked chcem napr. opustit facebook,tak nikde nevidim, neake ukoncenie apliakcie. android si ich sám pozatvara neako postupne,ked "zistí" nedostak pamete napr.?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ptak30 8. 9. 2010 19:47

Ahoj,mám dotaz ohledně aplikací spuštěných na pozadí,zaplněná RAM a spotřeba baterky...Jak ošetřit samovolné spouštění aplikací na pozadí?
ptak30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod grenoondrej 10. 9. 2010 17:32

Který mobil je vhodný pro toho, kdo Android nikdy neviděl a nemá sním zkušenosti
Vodafone 845?
HTC Smart ?
Který znich je pro začátečníka lepší má lepší displej a je lepší na hry

Cena Vodafone 845 je u Vodafonu 3600
a cena HTC Smart je u O2 4000

HTC smart co se týká vzhledu se mě líbí víc
grenoondrej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snekac 10. 9. 2010 17:50

HTC Smart nemá Android, je to mobil bez otevřeného operačního systému. Na hry tyto levné telefony stejně moc neužiješ, respektive ne na náročné hry.

-- 10. 9. 2010 18:51 --

paulo78 píše:ked otvorim napr. facebook klienta,potom youtube klienta,alebo podobne ine aplikacie,tak system ich nedovoli zavriet rucne? Ked chcem napr. opustit facebook,tak nikde nevidim, neake ukoncenie apliakcie. android si ich sám pozatvara neako postupne,ked "zistí" nedostak pamete napr.?


Přesně tak, standardně je neukončíš a systém si to řídí sám. Některé telefony mají přímo v menu schovanou správu aplikací, odkud je můžeš zavírat. Další řešení je doinstalovat správce aplikací.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 10. 9. 2010 19:34

Lidi jde přejmenovat složku na ploše, aby se nejmenovala složka, ale třeba hry? Dík moc za odpověd ( mám Android 4 dny )
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 11. 9. 2010 13:09

akée su najpodstatnejsie zmeny androidu 2.1 oproti predchádzajucemu 1.6? Viem,ze na internete su aj na wikipédii o tom clanky,skor teoretické,ale mna skor zaujima názor toho kto reálne zažil prechod z 1.6 na 2.1

Myslim,ze najdolezitejsie je ten korektný bluetooth prenos u 2.1 androidu. A napr. na wikipedii píšu že zmenou je aj "zabudovaná podpora blesku pre foťák", čo som pochopil ako "zažnutie diody až v okamžiku stlačenia spúšte". Mám x10mini a toto tu mám,tak prečo píšu že to bude možné až od 2.1??? Sú tieto vylepsenia paušalne? Bez ohladu na znacku telefónov? Napr. u X10veľkej,ta podpora blesku naozaj chyba,ale ako píšem u malej X10 to tam je......

Preto ma zajima nazor tých čo prešli z 1.6 na 2.1 na konkrétne vylepšenia....
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozefinkos 13. 9. 2010 19:10

Čau,nevíte někdo jak se jmenuje ten widget(y) dole na ploše? (Mobilní síť, WiFI,...) http://wiki.androidforum.cz/images/Batterylife.png
Jozefinkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nighthawk 14. 9. 2010 07:00

Jozefinkos: tipuju, že to je beautiful widgets
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 5. 10. 2010 21:42

Prosím vás, může mi někdo říct, jak bych si mohl na Android marketu zjistit dostupné aplikace pro ten který telefon, z počítače?

Vím jen, že když bych tam lezl z mobilu s Androidem, tak mi to vyfiltruje aplikace jen pro můj telefon. Ale ten já nemám a kdybych o nějakém uvažoval, tak chci vědět, co je přesně přímo pro něj dostupné za věci. Poradí někdo prosím?
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Motyll 6. 10. 2010 21:32

mindwarp.cz - http://www.androlib.com jsi zkoušel? :hm

Dotaz do pléna. Mám SGS a 2.1. Potřebuji přeposílat emaily z GMAILu které mi dorazí do doručené pošty tak,že potřebuji upravit tělo mailu. Zaboha nemohu v mobilu přijít na to, jak smazat nebo upravit "text v uvozovkách". Dovolí mi to upravit pouze předmět.

Už jsem z toho zoufalý :'(
Kdo neplatí daně, neměl by disponovat volebním právem.
Motyll
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mindwarp.cz 6. 10. 2010 21:55

Motyll: Nezkoušel, tenhle web neznám. Ale zatím jsem tam nenašel nějakou možnost odfiltrovat si aplikace jen pro daný telefon. Nevíš jak a jestli to tam jde?
mindwarp.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GiFu 11. 10. 2010 13:11

Mám se zeptat, kolega má SGS a čeká na 2,2 froio a chce se zeptat, jestli půjdou otvírat stránky freevidea. Myslím, že má namysli péčko. Nevíte někdo? Já mu nevím říct.
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 10. 2010 21:49

Asi se ptá možná na podporu Flashe, ale nevím jak to má být. Bezproblémové to pravděpodobně nebude, flash je potvora.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onlavu 13. 10. 2010 14:33

Prosím vás, velmi jednoduchá otázka, možná až moc lamácká:)
V článcích často čtu, jak některé nově vycházející telefony s Androidem nebudou mít dnes již aktuální Android 2.2, ale budou mít starší, třeba 1.6 apod. Vždycky mi to připadá, jakoby nešly posléze updatovat. Bude to tedy možné, updatovat třeba Sony Ericsson Xperia X8 (ver. 1.6) na nejnovější Android? Díky:)
onlavu
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků