Cykloturistické mapy

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MobilStorm 3. 5. 2013 17:30

Ahojte lidi, sháním offline cykloturistické mapy do androidu (hlavně ČR, SR, Rakousko).
Chci mít co nejlepší za co nejnižší cenu (jak jinak :-) ), ale začínám se v tom docela ztrácet a nechci nad tím sedět celý víkend.
Můžete mě poradit jaký program a jaké mapy jsou podle Vás nejlepší a jak je snadno obstarat a nainstalovat. Chci je získat legálně, ale protože je nevyužiju nijak pravidelně tak max. jsem ochotný za to dát 500,- Kč.
Použití: pro orientaci na kole i pěšky, chci zkusit geocaching, chci aby se v té mapě dalo vyhledávat, mapy můžou být i větší (mám 32GB SD).
Telefon SG Ace 2 s androidem 2.3.6

Předem díky za rady a tipy!
co vím, poradím
MobilStorm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 3. 5. 2013 18:55

Aplikaci Locus Map.
joachym1
Junior

Odeslat příspěvekod nitram47 4. 5. 2013 12:11

na turistiku používam TrekBuddy, aj keď java verzia mi pripadala jednoduchšia :-)
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 5. 2013 19:07

Vřele doporučuji aplikaci MapsWithMe ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 5. 2013 20:09

Zkoušel jsem toho hodně, ale absolutní jedničkou je prostě Locus.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 5. 2013 21:28

Locus není špatný, ale mapy jsou pomalé a stahování map...pardon, ale to si snad ze mě dělá někdo p*del, ne? :-D MapsWithMe nejsou tak známé, ale vynikají svou spolehlivostí,rychlostí, přehledností, jednoduchostí a blbuvzdorností :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Honza20 12. 5. 2013 21:57

Ja jsem ted zkusil ty Maps with me a hrozne me prekvapila podpora cisel popisnych.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broken007 12. 5. 2013 22:10

Souhlas, ty mapy Mapswithme jsou opravdu dobré, rychlé a jednoduché. Zakoupil jsem plnou verzi.
Broken007
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 5. 2013 22:15

Honza20 píše:Ja jsem ted zkusil ty Maps with me a hrozne me prekvapila podpora cisel popisnych.

Jistě, pro cykloturistiku je podpora čísel popisných velmi důležitá. Blahoslaveni chudí duchem :oboze ...

-- 12. 5. 2013 23:17 --

Regi1 píše:MapsWithMe nejsou tak známé, ale vynikají svou ... blbuvzdorností :-)

Tak to chápu. Mně vyhovuje Locus, tobě tohle :-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 12. 5. 2013 22:20

Sice to s tim nesouvisi, ale proc by ne. U nas se nezobrazovaly cisla popisny, tak me to celkem prekvapilo, a byla to prvni vec, ktera me zaujala.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 5. 2013 07:46

Ono je to tím, že MwM tahá mapy přímo z OSM (OpenStreetMap), které jak známo kreslí sami uživatelé. Když jsem byl třeba na Islandu, kde skoro žádný cesty nejsou a klasické mapy nejsou vždy spolehlivé (přeci jen je to vulkanicky činné místo) tak mi MwM přesto ukázalo pěšiny a cesty, protože uživatelé je kreslí a aktualizují v podstatě non-stop. I já jsem si nakreslil svá oblíbená místa :-) Takže proto jsou ty mapy tak podrobné.
Btw Češi v tomto směru vynikají - naše země je jedna z nejzakreslenějších a nejzakešovanějších.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 5. 2013 18:43

Mnohokrát jsem už na mapě ČP potřeboval najít, když jsem si jel třeba vyzvednout zboží, takže podle mě je to velmi praktické a užitečné.
Zdá se, že někteří to ovšem nedokážou pochopit a vůbec jim není jasné, že tato aplikace má širší možnosti využití než jen pro cyklovýlety :-) Svoji zabedněnost si pak bohužel kompenzují urážkami ostatních, což je dosti ubohé.
anonymni

Odeslat příspěvekod Sentry 13. 5. 2013 19:11

Doporucil bych Osmand+ [odkaz na Google play]
Naposledy upravil Sentry dne 13. 5. 2013 19:34, celkově upraveno 1
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 13. 5. 2013 19:31

---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broken007 13. 5. 2013 19:41

Ja jsem nahodou velice rad, ze se tady zminila velka podpora CP. Kolikrat uz jsem hledal neco jen podle CP, navic na kole travim mnohem vic casu nez v aute.
Broken007
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků