Trojský kůň v systémové aplikaci

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 11. 2015 17:02

Tak naposled existuji permissions ruzneho typu jako clovek co pise app o tom neco malo vim,jednu ukazkovou kterou ti treba play neukaze jsem ti popsal.Esset neumi ukazat a to ani nahodou to co treba appseting,zbytek je na kazdem jestli chape co zakazat a kdy.Ja ano a fakt nemuzu za to ze nekdo ne.Tvuj priklad byl mimoradne nevhodnej.Ono permissions odesilat log,menit bez vedomi uzivatele typ pripojeni,je neco jineho nez inetstate napriklad..No a napriklad pushbullet nezakazu vytacet tel.hovory ze jo ? Pochybnymu wifimanageru ovsem celkem jiste
Realita je ta ze ja problemy nemam,uzivatelu AV na droidovi potkavam s problema na forech tuny,nicmene nejses pro mne partner na debatu o systemu protoze evidentne o nem moc nevis

http://repo.xposed.info/module/de.robv. ... ppsettings tady ti z hlediska zjisteni a upravy nechybi nic,pokud ano nevis co co znamena
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod truelamer 5. 12. 2015 19:09

Ona to až tak úplně neškodná věc nebude, za posledních 24 hodin mi to stáhlo (přeneslo) přes 800 MB dat. Jinak díky za přednášku o užitečnosti ESETU. Program jsem si pochopitelně nainstaloval teprve poté, co se mobil začal chovat podivně a snažil jsem se přijít na to co je příčinou.
Obrázek

Máte někdo radu jak se toho zbavit? Obnova do továrního nastavení nic neřeší - je to tam i po obnově. Díky.
truelamer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 12. 2015 19:59

root, změnit na user app, uninstal.
root, firewall zakazat pristup na net.
bez rootu, adb, user app, uninstall.
10 minut akce max s adb.
root appseting - odebrat oprávnění pripojovat se k siti, další varianty mne nebavi psat
btw pri jiste volbe mne bude Google camera na mem founu delat traffic cca giga prvni den a to opravdu Google camera nikoliv balicek kterej si muzu pojmenovat jako google camera nebo popopopo camera, je to jen na mojem zvazeni a jediná otázka je jestli pak bude ve fw jako systemova app v zakladu, nebo si ji user stahne, název a jak se. identifikuje zvolim sam kdyz app delam
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod truelamer 6. 12. 2015 03:02

Díky.
truelamer
Kolemjdoucí

Předchozí stránka