Vymazání fotek - abnormalita

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fiorentina 17. 1. 2021 11:00

Ahoj,

mému otci se stala taková kuriozita.
Řadí se mezi uživatele Androida, kteří si netřídí a nezálohují data (v tomto případě fotky, videa).

V telefonu Samsung J7 (2016), verze Androida 8.1.0. má nastavenou komunikaci, aby se mu pořízené fotky, videa ukládaly na externí kartu (128 GB).
Při nedavném používaní se stalo, že se mu veškeré fotky umístěné ve složce Fotoaparát (Camera/DCIM) - externí karta, smazaly. První důležitou okolností je, že jiná, již dřive rozříděná alba, rovněž umístěná na externím úložišti, zůstala nedotčena. Na obrazovce nebyl zaznamenán žádný proces mazání.
Druhou důležitou okolností je, že se počet fotografií/videí, umístěných ve složce Fotoaparát nedávno blížil k 10 tis.
Po abnormálním vymazání zbylo v této složce jen pár kusů nedávno pořízených fotek. Jakoby číselník dovršil počtu 10k a pak jel počítání nanovo...ovšem bez zachování původního kvanta fotografií a videí.

Ukazalel kapacity ext. uložiště signalizuje navýšení. Fotky se nepodařilo najít ani třetí aplikací...zkoušeli jsme i fyzické vyjmutí a znovuvložení ext. karty, připojení telefonu k PC.

Samsung/Gooogle cloud byl zprovozněn jen sporadicky...některé fotky tedy na cloudech byly nalezeny, ale záhadou zůstává okamžité zmizení 10.000 fotek, videí.

Setkal se prosím někdo s podobnou situací?

Děkuji za váš čas.
Fiorentina
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 1. 2021 11:38

Zálohovat, zálohovat a ještě jednou zálohovat... jiná rada neexistuje
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 17. 1. 2021 16:45

10000 fotek a videí v už je "nemoc". Pokud si v tom nedělá pořádek tak holt v tomto počtu může dojít ke kolapsu. Jak píše Nick, zálohovat a já doplním třídit. Zkusili jste vyjmout kartu a přečíst ji v PC přes čtečku karet? Udělal bych to přes nějaký SW, např GetDataBack.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fiorentina 20. 1. 2021 13:59

Děkuji za reakce.
Pomohl až zásah specializované firmy, která kartu proskenovala a našla většinu postrádaného.
Fiorentina
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 20. 1. 2021 14:36

Sice s křížkem po funuse, ale pro příště - já bych zkusil recuvu. Normálně naformátovat kartu (samozřejmě to, co jde, z ní zkopírovat) a po formátu pusit recuvu. Netřeba instalovat, stačí pustit třeba z flešky. Mě se takto podařílo zachránit i dvakrát přepsané fotky, aktuálně ztracené všechny.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 20. 1. 2021 15:28

Zrovna Recuva není to pravý ořechový. Neříkám že nikdy nepomůže ale tam kde to nedala, to jinej SW zvládl OK.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků