Stahování audioknih

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MarkétaF 21. 6. 2021 12:03

Ahoj,
mohl by mi někdo poradit, jak pracovat se soubory RAR v Mobilu?
Stáhla jsem si audioknihu v RAR, žádná z aplikací pro audioknihy ji nevidí, to chápu, ale extrahovala jsem ji v aplikaci RAR a tam mi to následné nabízí v jaké aplikaci otevřít, ale nenabízí se žádná z těch speciálních pro audioknihy, ale pouze youtoobe, a ještě nějaký player, nicméně v těchto to nelze nijak ovládat např. rychlost přehrávání apod. jen pouze přehrát a to ještě nikoliv najednou, ale každou kapitolu musím zadávat zvlášť.

A ještě jeden dotaz, kde v Motorole najdu ,,stažené soubory", ale jako jeden seznam nikoliv jako je to ve ,,files" složkově (tam pokud dám downoled, tak mi to ani všechny stažené nezobrazuje, netuším proč). Ještě mám Total C, ale ani tam to všechny nezobrazuje. Bez prostředně poři stahování když klepnu ( ve srolovací liště) na stahovaný soubor, tak mi to ukáže hezky všechna stahování, která kdy byla a nic v nich nechybí, ale toto zobrazení nedokáži nelézt v případě, že se zrovna nic nestahuje.
Děkuji za každý nápad a radu :-)
MarkétaF
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 21. 6. 2021 12:15

Ahoj, přípona*.rar označuje archivní soubor, který je nejdříve nutno rozbalit (ať už v PC, tam stačí Total Commander, nebo v mobilu nějakým souborovým manažerem). Teprve soubory, které si někam rozbalíš, je možné přehrávat v nějaké aplikaci pro audio knihy.

Tady je video návod, jak rozbalit RAR
https://m.youtube.com/watch?v=3zHd2gsgaZ8
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkétaF 21. 6. 2021 12:54

Děkuji za návod, ale toto umím viz. můj předchozí příspěvek, navíc jedná se mi o práci v mobilu a ne v PC. Extrahované (rozbalené na jednotlivé kapitoly to mám, ale jak to do apky pro přehrávání knih dostat jako celou knihu? Jako když si stáhnu z nějakého e-shopu (třeba s e-shopu Audiolibrix), tak ji v jejich apce přehraji jako celek.
MarkétaF
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 21. 6. 2021 13:34

V té konkrétní aplikaci musí být možné nastavit zdroj, odkud se ty audio knihy budou v té aplikaci přehrávat. Zdrojem je myšleno umístění (adresář, složka), kde ty audio knihy máš v telefonu nahrané (samozřejmě už rozbalené).
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkétaF 21. 6. 2021 13:43

Tak bych asi potřebovala poradit aplikaci, která to umí. Protože ty co mám, tak pokud ten adresář naleznu, zobrazuje se prázdný.
MarkétaF
Junior

Odeslat příspěvekod david2359 21. 6. 2021 13:53

Co je uvnitr toho RAR archivu? V jakem formatu je ta audiokniha? Jaky prehravac pro audioknihy normalne pouzivas?
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod MarkétaF 21. 6. 2021 14:17

Rozbalené soubory jednotlivých kapitol jsou v MP3. Používám audiolibrix, ta to nevidí. A nebo PocketBook a tam se mi stáhne první kapitola a více mi tam nejde??
MarkétaF
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 21. 6. 2021 15:40

Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david2359 21. 6. 2021 16:04

A opravdu jsi cely obsah toho archivu rozbalila a nahrala na nejake rozumne misto? Aby byla treba v pameti telefonu (nebo na karte) treba slozka "Audioknihy", v ni podslozka "Nazev te nove knihy" a v ní všechny ty MP3 soubory?

To, co popisujes (ze hraje jenom prvni soubor) vypada jako kdyz v nějakým archivátoru otevřeš RAR, klikneš na první soubor a v něčem ho otevíráš.
Ty ale potřebuješ všechny ty MP3 soubory někam nahrát.

Celkem přehledně by to šlo v programu Xplorer. Je to malý jednoduchý správce souborů, který toho ale hodně umí. A má v sobě integrovanou i podporu pro rar, zip, 7zip atd... Jestli mas ale treba Total Commander, tak ten to umí taky.

A ta čtečka od Sentryho vypadá o dost líp. Nejsou v té Tvojí dokonce reklamy?
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod MarkétaF 22. 6. 2021 14:07

david2359: Tu čtečku co na ní dáváš odkaz mám též. Ale moc mě nezaujala. I v té se přehraje pouze jedna kapitola. Předpokládala jsem, že to ,,někam nahrát" půjde právě do té čtečky respektive do apky pro přehrávání audioknih. Budu se tedy nad tím muset ještě zamyslet. V Total Comanderu se mi ty soubory vůbec nezobrazují na rozdíl od toho RARu. Ale děkuji za reakci :-)
MarkétaF
Junior

Odeslat příspěvekod david2359 22. 6. 2021 14:47

Ne, musis vsechny ty MP3 prvne rozbalit a nahrat na nejake misto do pameti (na kartu). Pokud ten archiv otevres v nejakem archivatoru a tam otevres jeden MP3 pomoci toho prehravace audioknih, tak ti nebude prehravat ostatni, protoze se samy automaticky nerozbali.

Bud ten RAR soubor rozbal na pocitaci nebo pouzij na mobilu Xplore, ale kazdopadne nekam nahraj slozku (ne archiv) s temi MP3 soubory. Pak uz to asi otevres jakymkoli prehravacem audioknih.
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod MarkétaF 22. 6. 2021 15:12

Mám rozbaleno, ale chce to po mne abych soubory uložila do složky SD karty nejvyšší úrovně.
Ať vyberu jakoukoliv, je údajně nesprávná?
MarkétaF
Junior

Odeslat příspěvekod david2359 22. 6. 2021 15:26

Zvlastni. Tento pozadavek ma ta ctecka knih? Znamena to primo na SD kartu, ne do nejake dalsi slozky na ni. Tedy predpokladam, ze alespon ta jedna kniha svou slozku mit muze.
Takze by primo na SD karte byla slozka s nazvem te knihy a v ni ty MP3 soubory. Nesmi to byt tak, ze by na SD karte byla treba slozka Audioknihy a az v ni dalsi slozka s jednotlivymi MP3 soubory.
david2359
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 22. 6. 2021 15:53

Není tím myšleno do root sd karty ? Jakou čtečku zkoušíš ? A kde tedy máš ty rozbalené MP3 soubory ? Na interním úložišti by jsi měla mít složku MUSIC, zkus do ní dát dva tři soubory MP3 a přehrát je v tom programu.
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david2359 22. 6. 2021 16:09

Zacinam si myslet, ze je to pozadavek toho unraru pro zapis na SD kartu.

Neotevirej zadnou podslozku a zapis povol.

Pokud nedokazes udelit opravneni pro zapis na SD kartu, rozbal ten rar v pocitaci a do telefonu nahraj slozku s MP3 z pocitace.
david2359
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků