Google Pay a více uživatelských účtů v telefonu

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ziki 11. 12. 2021 17:23

Zdravím, už nějakou dobu mám problém s Google pay, tak kdyby někdo věděl co s tím. Na Google Pixelu 4a jsem si přidal další uživatelský účet (Nastavení -> Systém -> Více uživatelů), něco jako více uživatelů na PC. A problém je, že když se na ten druhý účet přepnu a pak samozřejmě zpět, tak pak nikde nemůžu mobilem zaplatit, protože se to snaží platit tím druhým účtem, kde Google pay není nakonfigurované a nemám tam ani bankovní aplikaci. Zkusil jsem i v druhém účtu odinstalovat Google pay, ale nepomohlo to. Vždy když zkusím zaplatit, tak to na terminálu hodí chybu, ať vyberu platební kartu nebo tak něco. A když se pak přepnu na ten druhý účet, tak je tam vyskočené okno s konfigurací Google pay. Jediný způsob jak zprovoznit Google pay, je restartovat telefon a opět to funguje jen do doby, než se přepnu na druhý účet. Netušíte co s tím? Nejsem si jistý, ale možná to tak začalo dělat až po updatu na Android 12 :roll:
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 11. 12. 2021 18:25

Přihlásit se na druhém účtu do stejného google účtu jako na prvním účtu?
jjrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 11. 12. 2021 20:15

V tom případě jaksi nevidím žádný důvod, proč bych měl v telefonu vytvářet další uživatelský účet, který by byl přihlášený pod stejným Google účtem, jako ten první. Já potřebuji, aby ten druhý účet by pod jiným Google (@gmail.com) účtem ;-).
Googlením jsem zatím našel, že stejný bug už kdysi někde řešili, ale nevyřešili https://forums.oneplus.com/threads/andr ... ts.687393/
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků