HTC One

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2013 19:56

Jj,zrovna jsem to chtel postovat..

Určite jste si všimli z recenzi a videí,ze HTC One má stejně dobrý záznam zvuku jako Lumie(808,920,720).
Bohužel HTC kopírovalo a přímo neoprávněně používa HAAC mikrofon,vyvinutý a patentovaný společností Nokia.Tyto "High Amplitude Audio Capture" mikrofony mohou zaznamenávat výrazně širší rozsah frekvencí než standardní mikrofony a to až do 140 dB.Výsledkem je čistý nezkreslený neprskavý zvuk i na hlasitém koncertě či telefonu v blizkosti reprobeden.

"Okresní soud v Amsterdamu dnes vydal na žádost Nokie předběžné opatření proti dodávkám mikrofonů a jiných komponentů vynalezených a vyrobených výhradně pro Nokia do přístrojů HTC.
Nokia podala tuto žalobu poté, co objevila tyto komponenty v HTC One, HTC nemá licenci ani povolení od Nokie používat tyto mikrofony nebo jiné Nokia technologie, z nichž byly vyvinuty.Nokia mimo jiné vyzývá HTC k soutěži pomocí své vlastní inovace a k zastavení kopírování,používání komponent od společnosti Nokia."

Jak trapné..
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tom7906 22. 4. 2013 20:00

no pjekne ... tak to se nám to čekáni ješte muže prodloužit :-\
Nokia 5210 - 5140 - 6300 - *E66* - *N8* - *HTC ONE*
NO road ? NO stress ◄OFFROAD►
Panasonic DMC-FZ200
only Land Cruiser
tom7906
Junior

Odeslat příspěvekod beat 22. 4. 2013 20:13

Co je tohle zase za blbost? To jako před Nokiema nebyly na světě mikrofony, které dokázaly nahrávat nezkreslený zvuk?

Tohle *****í. A hodně *****í.

EDIT: HTC One je mi ukradené, ale tyhle "patentové blbosti" už mi fakt lezou krkem :mrgreen:
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod Naecken 22. 4. 2013 20:23

Krkem ti lézt mohou, ale patenty chrání autory právě před kopírováním jejich "děl".
Naecken
S40 Maniak

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2013 20:25

beat píše:Co je tohle zase za blbost? To jako před Nokiema nebyly na světě mikrofony, které dokázaly nahrávat nezkreslený zvuk?

Tohle *****í. A hodně *****í.

EDIT: HTC One je mi ukradené, ale tyhle "patentové blbosti" už mi fakt lezou krkem :mrgreen:

Jde o to ,ze tento konkretni mikrofon,ktery ma na svych deskach nokia vyvinula primo Nokie,v tom je jeji kouzlo jak zaznamenava zvuk jako zatim zadny jiny telefon a tu vyvinutou(ne kopii,ale original) komponentu ma HTC na sve desce.Je to jako kdyby jsi vyndal ci sehnal originalni moduly fotoaparatu Lumie 808 ci 920, ktere nokia vyvinula a ma a dal je jako jiny vyrobce,treba HTC do svych telefonu.Toto zrovna neni patentova blbost.Je to jiz finalni vyrobek,nikoliv myslenka.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lubosek824 22. 4. 2013 20:38

Radku, nepiš ty hlouposti na všech forech :-)

Podle mě vykradla Nokia nápady od HTC, Apple a Samsungu , Nokia jen kopíruje a sama nic nevymyslí. V době kdy HTC a Apple dělal kvalitní dotykové telefony, tak Nokie měla Xpress 5800 .....
lubosek824
Junior

Odeslat příspěvekod Tony321 22. 4. 2013 20:53

dallys: ako som písal je oveľa viac recenzií s predprodukčnými kúskami One a fotia lepšie, radšej nech ho dá reklamovať ak má rozmazané rohy.
Jirka: http://www.youtube.com/watch?v=l0msG9ftHnQ tak asi HTC vylepšilo ich vynikajúce a patentované mikrofóny.
Tony321
Junior

Odeslat příspěvekod madpavel 22. 4. 2013 22:54

DopravaInformace.cz píše:Jo, narazil jsem v podstate na jedinej problem co nevim jak rozlousknout a stare Galaxy S se mi chovalo o hodne lepe. HTC One si bez GPS s geolokaci absolutne ani neskrtne - priblizna lokalizace podle mobilni site nefunguje. Navic i se zapnutou GPS mam pocit, ze nez se zorientuje, tak je to hooodne pomale. Mozna mam nastavene neco spatne, ale ono se v geolokaci toho moc nastavit ani neda. Je jeste mozne jedna vec. Predchozi Galaxy S jsem mel original Vodafone (vcetne start up animace) takze je mozne ze si nejak s Vodafone BTSkama rozumnel lepe nez tento model, dovezeny z UK. Netusite nekdo, cim to muze byt ?

Co máte za FW? Nový 1.29.401.12 by měl opravovat následující
* Increased system stability
* best geo positioning
* HTC Zoe: improved sound quality
* Camera: Adjust settings
* Bets Audio: improved sound
* Other minor improvements and bug fixes.
madpavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2013 23:36

lubosek824 píše:Radku, nepiš ty hlouposti na všech forech :-)

Podle mě vykradla Nokia nápady od HTC, Apple a Samsungu , Nokia jen kopíruje a sama nic nevymyslí. V době kdy HTC a Apple dělal kvalitní dotykové telefony, tak Nokie měla Xpress 5800 .....

HTC uz musi byt hodne zoufale,to uz je jaksi nad patenty,sehnat si primo komponentu konkurence a osadit ji na vlastni desku.. :roll: Jeste ,ze soud hned zasahl a doufejme, ze to bude mit nasledky.Je videt ze asiate maji kopirovani v krvi.Tohle je neokecatelne.Jak uz jsem nekolikrat napsal,ulhane a ublahane HTC,opet se to pekne postupem informaci potvrzuje.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod beat 22. 4. 2013 23:43

uiqjirka píše:Jde o to ,ze tento konkretni mikrofon,ktery ma na svych deskach nokia vyvinula primo Nokie
Tohle nevím, nemohu soudit...
Každopádně již mnoho let před Nokií tu byly mikrofony, které snímaly zvuk jeětě v lepší kvalitě. Takže si nechat patentovat něco co již mnoho let funguje, to je trapné.

Navíc nevím, jestli je tohle chyba HTC. Z toho co jsem četl, patenty porušila firma prodávající mikrofony firmě HTC. Což si HTC uškodí, ale vina by měla být na bedrech jiné firmy než HTC.
HTC se potom může "hojit" u dodavatele mikrofonů.
Z principu je to celé nesmysl. Něco jako kdybych teď nechal patentovat barevnou televizi.
Nic není dokonalé.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 4. 2013 23:52

Tady nejde o patent na funkci mikrofonu, jde o patent na tento vyrobeny konkretni mikrofon v teto velikosti na kterem se sama nokia podilela a sama mu udala vyjimecne parametry pro mobilni tridu,coz zatim nikdo nedokazal.Sama si vyvojem "uvarila" recept .Zase nekdo natvrdly,nebo kdo si na natvrdleho zamerne hraje.
Nokia nezakazuje HTC si vyrobit svuj vlastni mikrofon..Stejne jako ma nokia vyvinut pro lepsi modely svuj fotomodul na jehoz vyvoji se podili,take si ho nemuze nekdo vzit a dat do sveho modelu,kdyz ho nevyvinul a fotomoduly tu jsou take x let,argumentace IQ maleho ditete.. :lol: Pokud je to tak bezne a jednoduche ma si HTC udelat vlastni vyvoj a vyrobit vlastni mikrofon a ne krast komponenty.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DavidBarborka 23. 4. 2013 00:33

No nevím, ale většina firem kupuje komponenty a z těch skládá finální výrobek. HTC zadá poptávku a na tu se mu ozvou různí výrobci. HTC si vybere výrobce, který mu bude vyhovovat (cena/výkon/rychlost dodání dílů) a s tímto uzavře smlouvu, tečka. Výrobce mikrofonu, pokud má na něj nokie patent, nemá co prodávat tyto mikrofony bez souhlasu Nokie někomu jinému. Tedy vina je na bedrech výrobce toho daného dílu.
Mobil: Samsung Note 2
PC: notebook Acer Aspire 4830TG
DavidBarborka
Junior

Odeslat příspěvekod DopravaInformace.cz 23. 4. 2013 09:07

madpavel

Mam verzi 1.28.401.7 takze je starsi nez uvadis. Ta nova uz je volne ke stazeni ? Pokud ano tak urcite zkusim aplikovat.

-- 23. 4. 2013 09:08 --

Pri kontrole nove verze software mi to pise, ze Your phone is up to date. Takze to verejna aktualizace asi neni. Nebo se musi aktualizovat jinak nez pouze pres settings menu.

-- 23. 4. 2013 09:15 --

No snazim se nekde najit, jak tam nahrat novou verzi software ale asi jinak nez Settings -> About -> Software updates to nejde a tam mi hlasi, ze mam posledni verzi. Takze nevim.
DopravaInformace.cz
Junior

Odeslat příspěvekod cache 23. 4. 2013 09:59

Pre tych, co si neboli schopny ani otvorit link od od aaaales

Tu nejde o to ze mikrofon dokaze zachytit vacsie spektrum. To nieje obdoba softwaroveho patentu. Tu ide priamo o pouzitie konkretneho produktu. Staci sa pozriet na obrazok v tom linku.

Obrázek

Ak by som to mal porovnavat so SW patentami, tak by musel Samsung pouzit priamo zdrojovy kod grafickeho rozhrania iOs a nie len ze sa to podoba, aby sa to dalo porovnavat.

Alebo by AMD predavalo Intel procesory ako svoje, a Intel by o tom nevedel. VW by montoval motory kupovane z fabriky BMW a BMW o tom nevedelo.

Tu nejde o funkcionalitu, ale o konkretny svab, ktory si vyvinula Nokia a HTC pouzilo.

Tie mikrofony kupilo HTC od STMicroelectronics, ktore ich vyraba pre Nokiu. Nokia uz mimochodom jeden sud vyhrala, STM musi zaplatit 50000e za kazdy predany mikrofon inemu odberatelovi.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka