Huawei Nova 9 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 25. 10. 2021 08:15

Společnost Huawei před pár dny představila nový mobilní telefon a je jím Nova 9. Displej s úhlopříčkou 6,57 nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz. O pohon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 778 (bez podpory 5G), navíc je zde 8 GB operační paměti a interní úložiště s kapacitou 128 GB. Baterie má 4300 mAh, energii doplníte v krátkém čase díky 66W nabíjení. Uvnitř telefonu najdete uživatelské rozhraní EMUI 12 (které je postaveno na Androidu 11). Hodně se mi líbí řešení selfie fotoaparátu, průstřel v displeji je za mě ideální řešení.

Telefon už nějakou dobu používám, v případě otázek jsem vám k dispozici. Také v případě modelu Huawei Nova 9 pak platí, že už telefonem můžete bezkontaktně platit díky aplikacím Curve nebo RaiPay, doporučím také vlastní článek o aplikacích pro telefony Huawei - https://consumer.huawei.com/cz/communit ... cId_39009/
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 10. 2021 08:42

kdo to koupí za ty prachy, kor bez GMS a 5G, jedině snad nějaký pomatený fanda značky
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 25. 10. 2021 22:58

Absence 5G a GMS je fakt, ale aniž bych chtěl odvádět diskuzi od Novy 9 tak - rychlostně bude LTE stačit ještě spoustu let, 5G telefon mám dlouho a zatím v tom nevidím přidanou hodnotu. Pokud někdo ano, dejte mi vědět. A stran GMS - ekosystém Huawei se za ty dva roky solidně posunul, nově jde i platit. Není vše naprosto dokonalé, ale telefon bez GMS používám přes dva roky a nemám pocit, že bych se trápil.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 27. 10. 2021 07:34

Huawei Nova 9 obdrželo první aktualizaci! 12.0.1.167

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rendyss 1. 11. 2021 08:24

Dobrý den , můžu se zeptat na výdrž baterie? Uvažuji o tomto telefonu a tabletu pad 11 . Děkuji R.
Rendyss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 2. 11. 2021 10:08

SOT je hodně solidní (velká baterie + moderní procesor), nebál bych se toho. Pokud chcete nějaký konkrétní údaj z Praxe (třeba po hodině surfování), můžu otestovat a poskytnout.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Rendyss 3. 11. 2021 08:31

Zdravim. Stačí mi průměrná doba displeje v přehledu baterie. ( 5 - 6 hodin?) dik
Rendyss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 5. 11. 2021 11:51

SOT mi vychází kolem osmi hodin (v závislosti na tom co konkrétně se používá).

Jinak máme zde nový update, vylepšení v oblasti fotoaparátu - https://consumer.huawei.com/cz/communit ... cId_39820/
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 5. 11. 2021 17:01

Huawei Nova 9 obdrželo další aktualizaci! 12.0.1.169

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 24. 4. 2022 07:07

Huawei Nova 9 obdržela novou aktualizaci: 12.0.1.235 Únorové bezpečnostní záplaty.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 4. 2023 09:28

Huawei Nova 9 obdržel novou aktualizaci: Březnové bezpečnostní záplaty aktualizace má 1,8Gb!
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 21. 9. 2023 15:03

Nová aktualizace: Bezpečnostní záplaty Září
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků