Huawei P30 Lite - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mirdyn 8. 8. 2022 08:13

Ahoj všem. Tak mi nečekaně včera přišla aktualizace na EMUI 12 verze 12.0.0.225. Příjemné překvapení, jsem sám? A případně co to má znamenat?
Mirdyn
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 8. 8. 2022 08:33

Aktualizace se pro telefony s Kirinem 710 plánovala, začala se vypouštět.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Mirdyn 8. 8. 2022 08:45

No, původně už nedali ani 10.1.

-- 8. 8. 2022 09:50 --

Ještě by mohli povolit Camera 2 API level 3, to mi dost chybí.
Pokud máte někdo návod, tak sem s ním :)
Mirdyn
Junior

Odeslat příspěvekod Caesar.SVK 8. 8. 2022 13:33

nazdar borci. po aktualizacii na emui 12.0.0.225 mi zmizol quick setting bar. ide to nejako zapnut spat?
Caesar.SVK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 11. 8. 2022 08:29

Co je to quick setting bar? Zkusil jste potáhnout dolů v pravé polovině displeje? Jestli je to to co myslím...
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 23. 8. 2022 11:48

Kde vezmu novou verzi? Stále mám jen 10.0.0.562?
JJezevec
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 25. 8. 2022 10:10

Počkat nebo zkusit HiSuite
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 9. 11. 2022 08:24

Doporučíte, prosím, vhodné sklo na Huawei P30 Lite?
Požadavky:
Zcela čiré, bez tmavých okrajů.
Přes celý displej.
Aby dobře drželo.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod tubík 19. 2. 2023 13:54

Jaký je aktuální FW (Verze EMUI) pro Huawei P30 lite?
Mám dojem, že mamce se nějak nedostavují updaty. Telefon je kupovaný v Datartu
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Ma 16. 9. 2023 17:43

/mod edit: přenesení diskuse o Huawei P30 Lite z vlákna o Motorole

5uch píše:Zrovna teď si jeden můj naivní známý pořídil v bazaru Huawei P30 lite za cca 3000 Kč jako náhradu za zrakvenou Motorolu E6 Play... cena P30 super, telefon před 4-5 lety velmi slušný... ale kupovat dnes něco s Andoroidem 9? Tipuji, že do dvou let mu na tom přestane fungovat banka... Ale polepšil si foťákem, dostal NFC, více paměti... na druhou stranu, má slabou baterku, navíc v kdoví jakém stavu. Já bych do něčeho takové nešel, a to jsem hodně velký škudlil. ;-)


Tak přítelkyně shodou okolností P30 lite už pár let má.
George ČS ji stále funguje, ale jak dlouho ještě bude nikdo neví.
Každopádně kupovat takto starý telefon je opravdu nesmysl, kór použity a ještě za 3k!
Stačí připlatit 1-2k a člověk má vslušný telefon střední třídy, honor, Motorola,Xiaomi atp.
Martin Ma
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 16. 9. 2023 19:40

Martin Ma:

Na jaké verzi Andriodu skončilo to P30 Lite? (ČS George podporuje Android 7 a vyšší)
Má Google služby (ještě)?

Jinak souhlas... přesně tohle jsem tomu mému známému říkal. Má hluboko do kapsy (invalidní důchodce) a dělá impulzivní nákupy. :roll: Mohl ve slušném obchodě koupit nějakou pěknou Motorolu na konci prodejního cyklu okolo 4 - 5 tisíc Kč. a byl by na Androidu 12 s perspektivou, že mu klíčové aplikace budou běhat dalších 5-6 let, nebo do doby, než ten telefon zase zrakví.

Takhle si stejně nejspíš tisícovku připlatí za výměnu baterky a za rok, za dva mu odumřou aplikace.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 9. 2023 14:29

Martin Ma píše:
Ano je to tak, za 4-5 by koupil velmi slušnou Motorolu která by P30 lite, hravě strčila do kapsy.
Chápu že v situaci jaké je, nemá peněz nazbyt a počítá každou korunu ale jak píšeš, brzy bude řešit novou baterii případně další (přítelkyni třeba odešla selfie kamera) a bude tak jako by si připlatit 1-2k a koupil nový modernější telefon s novější verzí aOS.
Ten P30 lite google služby samozřejmě má a jsou naprosto funkční, nedávno jsem přítelkyni telefon kompletně resetoval a vše znovu instaloval.
Na stávajících telefonech před zákazem ze strany USA vše od Google funguje, výrobce nesmí google služby a další používat u telefonů vyrobených nebo uvedených na trh po tomto zákazu.


No a jaká je ta konečná verze Androidu?

P.S. Potíž s tím mým známým je v tom, že on počítat a strategicky uvažovat nedovede. Sice inženýr ekonomie... ale tak trochu se zbláznil (a na to má ten invalidní důchod). :hm
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2023 14:52

ten skončil na A10, v roce 2019 začaly sankce na Huawei
https://m.gsmarena.com/huawei_p30_lite-9545.php
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 9. 2023 16:05

No nevím... podle toho, co se tu psalo dříve.
Je nějaký P30 Lite New Edition, který A10 snad dostal. Ale podle toho co tu lidé psali, tak si u té původní edice
se stavem nejsem vůbec jistý.

Proto by mne zajímala aktuální zkušenost někoho, kdo ten telefon má.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků