Huawei P30 /P30 Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 8. 1. 2021 13:48

xzeit píše:Jo a v těch recenzích, resp. srovnání je celkem jasně vidět, že P30 pro fotí lépe za dne a o mnoho lépe za horších světelných podmínek.

Máš někde taky srovnání ultrawide modulů?
A co pak srovnání teleobjektivu? Resp nějakého přiblížení? P30 lite teleobjektiv ani nemá, takže podstatný rozdíl....


Což je to, co tady celou dobu tvrdím a nepopírám! Že P30 Pro za 3x vyšší cenu fotí jenom o trochu lépe než P30 Lite a že rozdíl je větší za horších světelných podmínek. A stejně tak to tvrdí i většina recenzentů, např.
https://smartmania.cz/huawei-p30-lite-fotoaparat-test/. Wide a tele nesrovnávám, ale v některém výše uvedených videorecenzí říkali, že snad P30 Lite má lepší postprocesing u digitálního zvětšení než P30 Pro, kam jej možná zapomněli implementovat, takže rozdíl mezi optickým zvětšením P30 Pro a digitálním zvětšením u P30 Lite není až tak velký, jak by mohl být, kdyby stejný algoritmus implementovali i u P30 Pro: https://youtu.be/sc2OGVSNO4E?t=81 . Možná to ale již vyřešila nějaká aktualizace.
Naposledy upravil jege dne 8. 1. 2021 14:07, celkově upraveno 2
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 1. 2021 13:56

Pšššt! Už toho fakt nech. Jdi zkusit oba telefony do prodejny. Za a) digitální zoom vcelku funguje i u P30P a za b) ten optický zoom je fakt masivní!
Za 3x vyšší cenu dostaneš telefon s 2x vyšším výkonem, voděodolností, bezdrátovým nabíjením... a mimojiné lepším foťákem. Nezkresluj fakta. Zbytečně tím dráždíš okolí a vede to k nesmyslným diskuzím.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 8. 1. 2021 15:01

Pan Kája píše:
FrantaL píše:
Pan Kája píše:....ale je focena z ruky za tmy, kdy se na displeji zrcadlovky se seťákem objevovalo jen černo...


Je potřeba si umět tu zrcadlovku nastavit a tma na ni nebude :D


Ale Františku, nezlob! :) Samozřejmě, že jsem posadil zrcadlovku na stativ, foťák zaostřil na rozsvícený telefon a vyfotil hezký snímek. Pointa je ta, že se seťákem v hledáčku už byla velká tma, aby se něco na displeji zobrazovalo. Můžeš nastavit nejvyšší citlivost, ale stále tam byla jen tma. Což u tohohle modelu nebývá až tak časté i se seťákem (Canon 750d), ale mimo přírodu s jasnými světly a bez výhledu na měsíc se stát může. Automatické ostření (jak přes displej, tak hledáček nefungovalo vůbec.


Ale pane Kájo, ještě tam jsou další volby, jako clona a čas! Věřím, že stejné foto, ne-li lepší je se seťákem možné udělat. Vídám fotky se seťáky naprosto luxusní, je to hlavně o fotografovi.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 1. 2021 16:11

Vím jak se používá zrcadlovka. Uvedený snímek je z mobilu. Můžu přihodit pěkný snímek ze zrcadlovky, ale bude ze stativu s 30s expozicí. Měl jsem širokáč 10-18mm od Canonu na nejdelším ohnisku plně odcloněný. Pokud bych přepočetl hodnoty na co nejrychlejší závěrku, abych dostal podobně světlý snímek, jednalo by se o zhruba o sekundu na ISO 25600. Asi ani největší optimista neuvěří tomu, že by z toho vznikl krásný ostrý snímek v mrazu bez podepřených rukou (a i kdyby snímek vyšel ostře, s takovým ISO by to žádná hitparáda nebyla). Já porovnávám konkrétní podmínky, kdy může mít mobil navrch. Ne že zrcadlovka se seťákem neumí dělat pěkné snímky.

Už se chápeme? .)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 8. 1. 2021 16:24

Jenomže ono to nejde nesrovnávat :D:D. To snad není možné s tebou. Pokud se budeme bavit čistě o fotoaparátu, tak musíš brát to, co je k dispozici. V tomto případě u P30 pro jsou to 3 fotomoduly. Není tam pouze jeden. Ten teleobjektiv, to je ta přidaná hodnota, to jsou ty peníze navíc. A jestli si myslíš, že P30 lite se může aspoň trochu rovnat v přiblížení s P30 pro, tak to jsi úplně mimo :D. Digitální přiblížení u P30 lite je dobré tak max 2x (myslím, že je to z vysokého rozlišení čipu ořez) a jak jsem říkal, musíš brát to co je. Takže zkus srovnat 5x přibléžení na P30 pro a na P30 lite....jinak díky za ten odkaz, jsou tam krásně vidět fotky z ultrawide, jaká je to tragédie. A zase, musíš to brát v potaz, je to součástí fotoaparátu. Prostě to tam JE.





jege píše:
xzeit píše:Jo a v těch recenzích, resp. srovnání je celkem jasně vidět, že P30 pro fotí lépe za dne a o mnoho lépe za horších světelných podmínek.

Máš někde taky srovnání ultrawide modulů?
A co pak srovnání teleobjektivu? Resp nějakého přiblížení? P30 lite teleobjektiv ani nemá, takže podstatný rozdíl....


Což je to, co tady celou dobu tvrdím a nepopírám! Že P30 Pro za 3x vyšší cenu fotí jenom o trochu lépe než P30 Lite a že rozdíl je větší za horších světelných podmínek. A stejně tak to tvrdí i většina recenzentů, např.
https://smartmania.cz/huawei-p30-lite-fotoaparat-test/. Wide a tele nesrovnávám, ale v některém výše uvedených videorecenzí říkali, že snad P30 Lite má lepší postprocesing u digitálního zvětšení než P30 Pro, kam jej možná zapomněli implementovat, takže rozdíl mezi optickým zvětšením P30 Pro a digitálním zvětšením u P30 Lite není až tak velký, jak by mohl být, kdyby stejný algoritmus implementovali i u P30 Pro: https://youtu.be/sc2OGVSNO4E?t=81 . Možná to ale již vyřešila nějaká aktualizace.


-- 8. 1. 2021 16:27 --

Nějaké srovnání se zrcadlovkou bych teda uvítal. Já můžu zase hodit srovnání s Nikonem Coolpix P610. Srovnával jsem fotografie hlavního snímače P30 pro s tímto fotoaparátem a pak fotografie z teleobjektivu z P30 pro s nikonem na nastaveném cca 125mm ohnisku.

Pan Kája píše:Vím jak se používá zrcadlovka. Uvedený snímek je z mobilu. Můžu přihodit pěkný snímek ze zrcadlovky, ale bude ze stativu s 30s expozicí. Měl jsem širokáč 10-18mm od Canonu na nejdelším ohnisku plně odcloněný. Pokud bych přepočetl hodnoty na co nejrychlejší závěrku, abych dostal podobně světlý snímek, jednalo by se o zhruba o sekundu na ISO 25600. Asi ani největší optimista neuvěří tomu, že by z toho vznikl krásný ostrý snímek v mrazu bez podepřených rukou (a i kdyby snímek vyšel ostře, s takovým ISO by to žádná hitparáda nebyla). Já porovnávám konkrétní podmínky, kdy může mít mobil navrch. Ne že zrcadlovka se seťákem neumí dělat pěkné snímky.

Už se chápeme? .)
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 8. 1. 2021 17:02

Srovnání s Canonem 6D MK II & P30 pro bych udělal, ale aktuálně tu máme bílou tmu :-)
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 8. 1. 2021 17:25

xzeit píše:Jenomže ono to nejde nesrovnávat :D:D. To snad není možné s tebou. Pokud se budeme bavit čistě o fotoaparátu, tak musíš brát to, co je k dispozici. V tomto případě u P30 pro jsou to 3 fotomoduly. Není tam pouze jeden. Ten teleobjektiv, to je ta přidaná hodnota, to jsou ty peníze navíc. A jestli si myslíš, že P30 lite se může aspoň trochu rovnat v přiblížení s P30 pro, tak to jsi úplně mimo :D. Digitální přiblížení u P30 lite je dobré tak max 2x (myslím, že je to z vysokého rozlišení čipu ořez) a jak jsem říkal, musíš brát to co je. Takže zkus srovnat 5x přibléžení na P30 pro a na P30 lite....jinak díky za ten odkaz, jsou tam krásně vidět fotky z ultrawide, jaká je to tragédie. A zase, musíš to brát v potaz, je to součástí fotoaparátu. Prostě to tam JE.

Ale jde! Pokud někdo používá P30 Pro jako foťák, ze kterého si občas zavolá, tak máš samozřejmě pravdu, ale většina používá mobil jako telefon, s kterým občas něco vyfotí, a v tom případě je optický zoom a wide příjemný bonus, který ovšem nevyváží 3x vyšší cenu. A hlavně z tohoto hlediska jsem psal původní příspěvek, že mě P30 Lite překvapil kvalitou fotografii, která se velmi neliší od P30 Pro za 3x vyšší cenu. Zbytek je pro většinu uživatelů málo relevantní, a kdo jej potřebuje, tak si klidně tu 3x vyšší cenu zaplatí.

Možná jsem ovlivněn cílovou skupinou, mobil jsem původně vybíral pro příbuznou, kterou ani P30 Pro neoslovila, jelikož její požadavky na technickou kvalitu fotek byly vyšší, než P30 Pro mohla splnit, ovšem pro další příbuznou byly parametry P30 Lite až, až, a kvalita běžných fotek, na které bude daný přístroj hlavně používán, mě příjemně překvapila. Zbytek výbavy byl irelevantní nebo dokonce horší u P30 Pro než u P30 Lite (velikost, barva, rozměry, typ displeje, počet a typ objektivů, typ karet a pod.). Snad jenom optická stabilizace, kterou P30 Lite má jenom u videa (?) by bodla, ale při normálním ohnisku, dobrém světle a pevné ruce to není až tak nutné.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 8. 1. 2021 18:26

P30 lite má elektronickou stabilizaci. Jaké nároky měla ta známá, která říkala, že P30 pro to nesplňuje? Co měla za požadavky?
P30 pro je vlajkovy model řady P zaměřený na focení. Samozřejmě i ten ostatní HW je nekde jinde. Jestli máš mobil hlavně na volání a fotografie tě příliš nezajímají, nebo zajímají trochu, ale 16000 Kč ti přijde hodně, tak pro tebe P30 pro prostě není. Jestli chceš slušný mobil do 7000 co take slušně fotí (v dane cenové relaci asi určitě) tak P30 lite je dobrá volba.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod jege 8. 1. 2021 18:57

xzeit píše:Jaké nároky měla ta známá, která říkala, že P30 pro to nesplňuje? Co měla za požadavky?

Hodně nestandardní: viewtopic.php?f=2&t=1313137&all=1. Možná kdybych měl P30 Pro doma a mohl si s ním pohrát a pořádně poladit nastavení a podmínky focení i prohlížení stejně jako později u P30 Lite, tak by třeba nakonec i vyhověl, ale bohužel Alza odmítla poskytnut 14 denní možnost odstoupení při nákupu na IČO a bez možností vrácení jsem nechtěl riskovat, že nakonec nebude vyhovovat.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 8. 1. 2021 20:43

Jo jen s těmi vlasy jsem četl :D:D Jestli byla spokojená S vykopavkou Honor 8 premium, tak Huawei P30 pro je úplně někde jinde. Nemluvě o super marku.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 8. 1. 2021 21:06

xzeit: Srovnání se zrcadlovkou a jednopalcovým kompaktem jsem tu dával asi před rokem. Někdy můžu udělat další. Za velké tmy z ruky vyhrálo P30 Pro na noční režim i při snaze vytáhnout detaily z RAWů u fotoaparátů. Ale! To platí jen pro hlavní snímač. Tele ani ultraširokáč nemají srovnatelné schopnosti a dost propadají. Pokud je světla více (třeba prosvětlené noční město, zrcadlovka i kompakt získávají navrch. Pokud mám stativ, je to naprosto jasné...podobně jako ve dne.

Ale ono to dává smysl, když člověk pochopí jak funguje noční režim u mobilů, který skládá obraz z více snímků. Ostatně, jak jsem psal výše, například noční režim v P30P dokáže zachytit nerozmazané objekty v pohybu i při několikasekundové expozici.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 8. 1. 2021 21:24

xzeit píše:Jo jen s těmi vlasy jsem četl :D:D Jestli byla spokojená S vykopavkou Honor 8 premium, tak Huawei P30 pro je úplně někde jinde. Nemluvě o super marku.

Právě, že s Honor 8 Premium už moc spokojená není, dochází místo a také také kvalitu fotek by už potřebovala vyšší. Bohužel aktuální doba nebyla moc nakloněna pečlivému výběru nové techniky, kamenné obchody nefungují, u operátorů je dost omezený výběr a zákazníka dost uhánějí k nákupu ...

Za 2-3 měsíce přijede zas, tak snad to dopadne lépe. Zatím z toho byl jenom P30 Lite pro jiného člena rodiny, který jsem tím pádem měl šanci vyzkoušet pečlivěji, než jenom zběžný test v obchodě.

PS: Standardní Galerie od Huawei svým omezeným zvětšením detailu tomu moc nepomohla, Galerie Plus z Huawei AppGallery je v daném ohledu jiná káva.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oli99 12. 1. 2021 20:38

Ahoj, mám problém. Chtěl jsem si nahazet fotky do pc ale když spojím přes kabel s ntbkem zvolím cokoli přenos souborů, fotek... Tak ve složce fotek nic neni maximálně potahované nebo poposilane přes messenger,atd... Ale moje fotky v telefonu k nenalazeni. Přitom. Když jsem to dělal naposledy tak to normálně fungovalo když jsem zvolil přenos fotografií... Dík za radu
oli99
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 1. 2021 21:35

Hledáš ve složce DCIM?
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oli99 13. 1. 2021 08:03

Pan Kája píše:Hledáš ve složce DCIM?


Už vyřešeno. Nemám v telefonu ani fotku.. Huawei mi nabídl chvilku předtím vyčištění " nepořádku" a vzal mi i fotky :) naštěstí na Googlu záloha
oli99
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků