Hodinky Huawei aneb první spuštění & párování

O mobilních telefonech značky Huawei

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 22. 12. 2021 13:26

Hodinky Huawei patří už několik let k nejoblíbenějším produktům v našem portfoliu. A skvěle si vedou také při srovnání s konkurencí, i ve světě patří naše hodinky k těm nejprodávanějším. A není to překvapení, nabízí atraktivní vzhled, kvalitní materiály, vyváženou nabídku funkcí a skvělou výdrž na jedno nabití. Velikou výhodou našich produktů je také kompatibilita s mobilními telefony dalších výrobců, hodinky Huawei můžete používat s většinou chytrých mobilních telefonů na současném trhu. Ať už se ve vašem telefonu nachází Android, HarmonyOS nebo máte telefon od společnosti Apple, naše hodinky vám budou bez problémů fungovat. Jistá specifika stran prvního spuštění a následného používání tady ale přece jenom jsou (v závislosti na operačním systému a také na konkrétním výrobci daného přístroje), proto jsem se rozhodl toto téma zpracovat komplexně. Níže najdete seznam jednotlivých kapitol, ze kterých se článek skládá. Článek je zaměřen na mobilní telefony s Androidem (vyjma telefonů Huawei, kde se aplikace Zdraví nachází přímo z výroby a spárování hodinek je tak otázkou několika málo vteřin), u telefonů Apple stačí v AppStore vyhledat a nainstalovat aplikaci Zdraví.

Kapitoly článku
1. Stažení aplikace Huawei Zdraví
2. Založení účtu Huawei ID
3. Spárování hodinek a telefonu
4. Nákupy ciferníků
5. Zajímavosti


Obrázek

Obrázek č.1 - pokud si stáhnete aplikaci Zdraví z Obchodu Play (verze 10.1.1.312), načte se vám po připojení k internetu kompletní seznam hodinek, při pokusu o párování novějších modelů ale nebudete úspěšní. U starších modelů hodinek se vám spárování podaří, stejně ale nebudou k dispozici všechny funkce, které hodinky a aplikace Zdraví nabízí, proto je potřeba stáhnout nejnovější verzi.

1. Stažení aplikace Huawei Zdraví - pokud poprvé spustíte naše hodinky, jste požádáni o stažení aplikace Huawei Zdraví. Většina lidí tedy zamíří do Obchodu Play a stáhne tady aplikaci Huawei Zdraví, v Obchodu Play se ale bohužel nachází zastaralá verze a nemáme možnost ji aktualizovat. Aplikaci Zdraví je tedy nutné stáhnout jinou cestou, nabízí se dvě možnosti. Tou první je přímo stažení našeho obchodu s aplikacemi AppGallery - https://consumer.huawei.com/cz/mobilese ... ppgallery/, ze kterého následně stáhnete aplikaci Huawei Zdraví (a také aplikaci HMS Core, o které si něco povíme ve čtvrté kapitole). Někteří z vás ale pravděpodobně nebudou chtít instalovat kvůli jediné aplikaci rovnou celou AppGallery, řešením tedy je také ruční instalaci APK souboru aplikace Zdraví - https://mega.nz/file/MGpAwR7D#Bx4vIKph_ ... KXd9a9Dzmk. Velikou výhodou je skutečnost, že aplikaci následně přes nabídku Nastavení můžete kdykoliv aktualizovat na nejnovější verzi, AppGallery k tomu nepotřebujete. Ať už tedy Zdraví nainstalujete skrze AppGallery nebo jinou cestou, ve vašem telefonu už se vždy bude nacházet aktuální verze.

Obrázek

Obrázek č.2 - současné verze aplikace Huawei Zdraví už je možné aktualizovat přímo ze samotné aplikace přes volbu Já/Vyhledat aktualizace. Pokud si tedy stáhnete aplikaci Zdraví z výše publikovaného odkazu, nabídne se vám při prvním spuštění aktualizace na nejnovější verzi. Kdykoliv si můžete ověřit, že používáte nejnovější dostupnou verzi, která podporuje všechny funkce vašich hodinek.

2. Založení účtu Huawei ID - aplikaci Huawei Zdraví už máme připravenou, pojďme ji tedy spustit. Aplikace po vás bude žádat založení účtu Huawei ID případně přihlášení ke stávajícímu účtu. Účet má celou řadu výhod - ukládají se vám do něj aktivity, které pomocí hodinek zaznamenáte. Pokud se vrhnete na nákupy ciferníků, také ty se budou řadit k vašemu účtu Huawei. A pokud budete naše hodinky (nebo třeba chytrou váhu) používat pravidelně, vytvoří se vám časem v aplikaci pěkný přehled o vašem zdraví a vašich aktivitách. Založení účtu zabere jen pár desítek vteřin a když už jej budete mít, můžete jej používat také třeba pro přihlášení na naše fórum.

Obrázek

Obrázek č.3 - hodinky máme úspěšně spárováné, můžeme vyhledávat nové verze firmware nebo například nastavit, které notifikace chceme do hodinek posílat. K dispozici je také řada funkcí, které se týkají sledování vašeho zdraví (konkrétní nabídka samozřejmě záleží na modelu hodinek, které používáte).

3. Spárování hodinek a telefonu - nyní už to bude jen otázkou pár vteřin. Spusťte hodinky a proklikejte se až na obrazovku, kde vás hodinky směrují do aplikace Huawei Zdraví. V aplikaci Huawei Zdraví přejděte na záložku Zařízní a klikněte na tlačítko přidat. Vaše hodinky by se vám měly automaticky zobrazit v načteném seznamu, využít můžete také spárování pomocí naskenování QR kódu z hodinek. Můžete také přes tlačítko Přidat vybrat konkrétní model vašich hodinek přímo ze seznamu, tento krok ale není nutný, aplikace samozřejmě pozná, jaké hodinky v danou chvíli ke svému mobilnímu telefonu párujete.

Obrázek

Obrázek č.4 - pro nákupy ciferníků je třeba nainstalovat komponentu HMS Core. Poté můžete ciferníky bez obav nakupovat, platit můžete platební kartou nebo třeba pomocí PayPal. Také v tomto případě platí, že dostupnost nové verze HMS Core si můžete ověřit přímo v aplikaci Zdraví. Stačí v záložce Já kliknout nahoře na svůj profilový obrázek a pokračovat do nabídky Nastavení/Vyhledat aktualizace.

4. Nákupy ciferníků - hodinky už máme spárované, většina funkcí funguje a už můžete stahovat i nové bezplatné ciferníky. Pokud ale budete chtít nakupovat placené ciferníky (výběr je velmi široký a ceny příznivé, dříve nebo později si nějaké ciferníky pravděpodobně pořídíte), budete muset provést ještě jeden krok a tím je instalace HMS Core. Pokud jste pro instalaci Huawei Zdraví použili náš obchod s aplikacemi AppGallery, pak je řešení jednoduché, v AppGallery zkrátka vyhledejte HMS Core a nainstalujte jej. Pokud jste ručně instalovali APK soubor aplikace Zdraví, nabídne vám aplikace Zdraví přímo stažení aplikace HMS Core (aplikace mluví o Mobilních službách Huawei, což je původní název HMS Core). Podobně jako v případě aplikace Zdraví pak platí, že HMS Core si můžete aktualizovat přímo z aplikace Zdraví, AppGallery k tomu nepotřebujete (v aplikaci Zdraví přejděte na záložku Já, zde kliknout nahoře na svůj profilový obrázek a pokračovat do nabídky Nastavení/Vyhledat aktualizace). Záleží tedy jen na vás, kterou cestu zvolíte.

5. Zajímavosti - hodinky už tedy máme úspěšně spojené s telefonem a všechny funkce nám fungují včetně nákupu ciferníků. Aby ale byly informace kompletní, dovolím si ještě zmínit další dvě zajímavosti. Tou první je možnost nainstalovat a používat betaverzi aplikace Zdraví, rozdíly proti stabilní verzi ale většinou bývají spíše kosmetického rázu, uvolňování nových betaverzí je navíc nepravidelné. Nicméně pokud jste nadšeni do betaverzí, aplikaci Zdraví Beta si stáhnout můžete přímo tady - https://mega.nz/file/PdYVTCRT#gURBo1GHY ... D9dVp7Kk-s. Na internetu se také dají najít modifikované verze aplikace Zdraví, které umožňují manuální instalaci ciferníků (skrze hwt soubory). Pokud vlastníte některé z novějších hodinek (Huawei Watch 3, Huawei Watch 3 Pro nebo Huawei GT 3), pak bych instalaci této upravené verze vůbec nezvažoval. U předchozích modelů to na zvážení být může, existují totiž stovky a tisíce ciferníků, které se nikdy neobjeví v aplikaci Zdraví (skrz licence a podobně), sám mám doma solidní sbírku. Takže nikomu nechci radit instalovat upravené aplikace, ale chci mít článek kompletní, proto jsem tuto možnost chtěl zmínit.

Doufám, že jsou informace v tomto článku vyčerpávající a podařilo se mi odpovědět na většinu vašich otázek. Pokud máte k tomuto tématu jakékoliv další otázky, můžete je pokládat níže v komentářích. Návod samozřejmě budu průběžně aktualizovat, vždy v něm tedy najdete aktualizované informace. Sám jsem pro potřeby testování v předchozích dnech pořídil Samsung Galaxy A52s a Xiaomi Mi 11 Lite, mám tedy možnost věci průběžně testovat.
Jozef Cmar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 22. 12. 2021 13:31

díky Jozefe za další zcela vyčerpávající návod, sice už mmtně huawei nepoužívám ale i tak opět dobrá práce :-)) , dědek
metyn
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron