Jaká je nejkvalitnější sÍť

O výpadcích a dalších síťových problémem mobilních operátorů

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 23. 3. 2020 15:49

2suram: virtuálové toto mají k dispozici také, jen samozřejmě záleží, pod jakou sítí je virtuál :-)
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 26. 3. 2020 11:30

Mám praktickou zkušenost že ze stejného telefonu volám na druhý telefon (taky dual sim) na obou je nastavena síť 3G pro obě sim. Pokud volám v rámci sítě O2 (Tesco/Tesco) tak je kvalita hovoru výrazně lepší než když volám na ten samý telefon s druhou sim v jiné síti a je jedno jestli je to T-mobile nebo Vodafone. Původně jsem myslel že je to nekvalitním mikrofonem ale chyba byla v síti (O2 vs. zbytek ). Ten rozdíl je dost markantní je to takové "zahuhlané" je slyšet zmenšené spektrum přenášeného hovoru.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.kure 26. 3. 2020 13:21

Podle mých informací a informací volně dostupných na internetu síť O2 pro hovory v rámci 2/3G kodek AMR-WB využít neumožňuje. Umožňuje to pouze v případě, že jsou obě strany v rámci totožné sítě a VoLTE/VoWiFi. U ostatních operátorů toto neplatí, ty AMR-WB využívají vždy, když je to možné ve všech generacích sítě. Ještě toto tvrzení ověřím, ale na 99.999% to tak je.

https://www.cnews.cz/hd-voice-volani-t-mobile-vodafone
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 27. 3. 2020 09:09

Tak opět Vodafone - od rána (pátek 27.3.2020) výpadky internetové i mobilní samoobsluhy...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 27. 3. 2020 13:07

Navolám měsíčně cca 10 hodin v poměru 1:1 ze sim vodafone a sim t-mobile. Telefon note 10, obě sítě podporují VoLTE a VoWifi, takže z této strany to je maximum toho, co nabízí.
Kvalita hovoru je u obou přes VoLTE špičková, pokud volám mezi sítěmi a funguje alespoň HD voice, nepoznal bych rozdíl. Předpokládám, že VoLTE asi používá stejný kodek ARM-WB jako je na 2G a 3G pod HD Voice, ne? Akorát že u VoLTE jdou zároveň data...

Nejhorší je volání na O2, kde VoLTE ani HD nefunguje (ačkoliv to oba telefony zobrazují, síť O2 to neumí). Zejména zvuk druhé strany je zahuhlaný jak přes kastrol, a to má druhá strana nový iphone, takže mikrofonem či rušením okolí to není.
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 3. 2020 17:59

Přesně schválně si zkuste zavolat na ten telefon s O2 přes data třeba přes WhatsApp ten rozdíl je dost velký.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 18. 2. 2021 15:57

dle testu casopisu Chip VDF, T-M , a posledni O2
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Jury7 14. 9. 2021 11:29

Přejít k Vodafone od o2? Četl jsem všechny recenze a testy. Vodafone vyhrává, ale co ty výpadky u VF.. Jsem z Brna, tu problém mít nikdy nebudu to je jasný.
Jury7
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 5. 9. 2022 17:22

Trochu to zde oživím. Dlouhá léta jsem byl u VD. Aktuálně asi 14 dni u TM. Prvně data, bydlím v Brně a při cestování poslouchám jen online rádio. První delší cesta u TM směr Pardubický kraj. Tuto cestu jsem několikrát absolvoval s daty od VD. Během těch 90km ,tam a to stejný zpět, u VD jsem potkal několik kratších výpadků dat. přenosu, bylo ticho. U TM ani jeden, celou cestu to hrálo. To mě příjemně překvapilo. Kvalita hovorů- Tady mám dojem trochu obrácený. Nevím na jakých frekvencích jede v Brně VD a TM. Bydlím v paneláku pár minut od centra a zde mám dojem že uvnitř místnosti daleko od okna je signál horší, občas na zlomek sekundy vypadne hlas. Jak vyběhnu na balkon signál zesílí. V centru města, uvnitř budovy, obchodu a pod je to taky s kvalitou krapet horší než u VD. Tel je Samsung S22+ který mám tak 3 měsíce. Uvidím časem.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 5. 9. 2022 17:40

Tm a o2 sdileji mobilni vysilace, takze maji lepsi signal mimo mesta. Praha a Brno jsou plne mobilniho signalu vsech tri opu (zde se vysilace nesdili) a frekvencnich pasem ma kazdy 7 (od 700 MHz po 3.8GHz). Praha a Brno mobilaru raj.
Pro vice info https://digi.ctu.cz/
jenik3
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků