Mě se ale to volání+internet najednou vypojuje

O výpadcích a dalších síťových problémem mobilních operátorů

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 20. 2. 2022 13:28

Tady jsem četl v Prémium článku naživě "Udělejte z mobilu router. Jak nastavit osobní Wi-Fi hotspot"bez diskuze ""
Opatrně také na volání; pokud jste na 5G, LTE nebo 3G, neměl by být problém vyřídit hovor a zároveň nepřerušit vysílání Wi-Fi. Praxe je ale jiná a občas se stane, že se Wi-Fi po dobu hovoru prostě vypne


Chtěl bych s tím poradit, zda je to normální. Nejde ale o žádný hotspot , ten v tom nefiguruje. (klíčová proměnná je zde Nastavení - Síť- Kaktus- rozšíření- režim sítě, hledám vhodnou volbu, kdy mi to bude fungovat) Testuji , LTE, Globální, LTE/WCMA,EDGE/HSPA .Chci poradit s situacemi a to je



1 současné volání a data. Pokud mi někdo zavolá, data "spadnou z LTE" na HSPA/EDGE. To tuším je když mám volbu, kde telefon může vybírat (tedy cokoli kromě LTE onlym, například Globální, taxativní seznam kde je přítomen LTE)

2. Režim LTE only. Nikdo se mi nedovolá, já nemohu volat. Různé volby jako VoLTE nefungují. Myslím, že to operátor nepodporuje.

3. Někdy se mi stane, že po dobu hovoru mi nejdou data. Už nevím s jakou volbou. Ale hned po ukončení data jdou



Operátor Kaktus, Xiaomi Redmi 8


Jinak mám zajímavý postřeh do článku co se týče "zahřívání" a spotřeby při hotspotu.
Ověřoval jsem spotřebu baterie v mA a v idle telefon žere 35 mA(+-30%) a zapnutý hotspot v idle 190mA (+-15%), takže si to může každý přepočítat sám. Spočítat se to dá i při přenosech (myslím, že to bylo třeba až 320 při lehkém trafficu) a ostatně i když se nesdílí přes wifi, ale přes ethernet-USB-OTG-microCredukci, tak to má v idle 500mA.
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 20. 2. 2022 14:42

Pokud operátor nepodporuje VoLTE, tak se telefon při hovoru prepne do 2G a LTE data nejdou, nic s tím nenaděláš.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod ziki 20. 2. 2022 16:08

S tou podporou VoLTE bych to ještě upřesnil, že VoLTE musí být podporováno jak operátorem (problém u virtuálů), tak i telefonem (problém hlavně starších mobilů) a pak operátor musí daný telefon podporovat (typická bolest Pixelů u nás). Takže pokud není funkční VoLTE a síť 3G je už vypnutá (umožňovala hovory i data najednou), tak handover do 2G je jediná možnost, jak vyřídit hovor ovšem s tím, že při něm vypadnou data.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků