Emtéčko v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod _vpa 31. 1. 2021 11:14

To že spolu TM a O2 sdílí část své infrastruktury neznamená z pohledu uživatele skoro nic. Oba operátoři používají jiné nastavení, takže pro jednoho signál může být slabý a raději se to přepne na jiný vysílač, zatímco ten druhý zůstává, protože mu to stačí. Sdílení jim slouží pro snížení nákladů, nic jiného to neznamená. Uživatel v telefonu také nemusí mít oba vysílače stejně se chovající a může se to také chovat verze od verze firmware jinak.
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 10. 2. 2021 16:21

Dik. Bral jsem to tak, ze na jednom vysilaci maji anteny vysilajici stejnym vykonem stejny signal a deli se to pomoci nejakeho SW. Uprostred mesta to je stejne, na kraji se to uz dost lisilo. Jedno H+, druhy LTE, kazdy jina frekvence.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 13. 7. 2021 13:40

Problém s VoLTE a vlastně celkově s hlasem
Předem se omlouvám za slohovku.

Takže jednoduše.. V rodině máme 3 telefonní čísla pod emtéčkem (2x nově přidělené z jejich rozsahu, jedno portované od O2, kde bylo snad ještě od minulého tisíciletí).

1)
Pokud volám z emtéčka (Xiaomi Mi 10T nebo Huawei P30), u mámy (odpadní Xiaomi Redmi 7A) zůstane telefon v LTE síti a hovor se spojí přes VoLTE. V tom problém není.
Pokud ale volám ze SIM karty Vodafone (která je v tom samém telefonu) na její číslo, její telefon se z mně neznámého důvodu přepne do 3G a hovor probíhá přes 3G. Přitom telefon celou dobu přes hovorem ukazuje ikonku VoLTE.
Dobře, vezmu sestry telefon (také emtéčko) a volám mámě - hovor se spojí přes VoLTE...
Vezmu telefon, ve kterém je SIM od T-Mobile a zavolám mámě a... telefon se přepne do 3G...

Tohle chování absolutně nechápu. Proč se v rámci sítě telefon spokojí s VoLTE a při hovoru z jiné sítě spadne do 3G? Upozorňuji, že ochozí hovory fungují a VF i TM sim přes VoLTE běhají v tom samém telefonu bezchybně.

2)
Občas se stává, že telefony (děje se to na všech) mají dobrý signál a přesto přijde SMS o zmeškaném hovoru (volající slyší jen tůtání, někdy slyší hlášku o nedostupnosti). Všiml jsem si, že se problém vyskutuje pouze v místech, kde není 3G - Na chatě je chyba velmi častá, doma jak kde - v horním patře má 3G výborný signál, v dolním nefunguje. Pokud je telefon nahoře, hovor jede dobře (přes 3G), dole často přijde SMSka.
Stejné chování měl táta před léty na staré Lumii, když měl přímo nativně (žádný virtuál) u O2 zaplé LTE.
Problém je ten, že v těch telefonech to se SIM konkurence (převážně testován Vodafone) funguje a to jak na VoLTE, tak i bez.


Máte někdo stejné problémy, než s tím budu otravovat techniky? Řešení je nastavit WCDMA/GSM only, ale kvalita je v O2 síti někde, takže docela nešťastné.
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 7. 2021 14:21

Už jsem tu řešil před delší dobou kvalitu hovorů v rámci sítě O2. Měli jsme všichni TESCO a ještě jsme neměli VoLTE telefony. Kvalita hovorů už v rámci sítě nic moc a když jsme volali na VF nebo TM tak tragédie. Jediné řešení jak to vidím já je utéct od O2. Já přechodem (už to bude rok) k TM tyto problémy nepozoruji. Samozřejmě u mě vyhrála cena, a to jsme měli všichni 2x kredit staré SIM. HD Voice totiž u O2 funguje jen v rámci vlastní sítě.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 13. 7. 2021 18:38

O2 postupne meni vysilace + rusi 3G, takze snad VoLTE a nastaveni site bude behem roku ci dvou lepsi...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 18. 7. 2021 10:09

Tak k problému s voláním:

Dnes jsem přišel na zajímavou věc.. jsme v místě, kde je jen 4G a 2G (oboje se špatným signálem) a -
Volání z O2 -> Emtéčko : při zapnutém VoLTE nebo VoWiFi na telefonu s O2 kartou (úplně jiný jak mámy telefon) se mámě dovolám, pokuď VoLTE vypnu a hovor odbaví 2G síť, tak se její telefon začne přepojovat, ale mezi tím se na telefonu volajícího ozve tůtání.
Stejný případ je při volání z emtéčka se zaplým VoLTE mámě, taky to funguje, vypne-li se (na telefonu volajícího!), je prý nedostupná (nebo to jen tůtá)...

Při volání z VoLTE u VF i TM je nedostupná tak jako tak... SMS o zmeškaném hovoru chodí jak kdy... Dočasně "vyřešeno" režimem 2G only...
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 26. 7. 2021 20:18

Roger73 píše:Má tady někdo osobní zkušenost s emtéčkem? Používá někdo jejich tarif?
Zajímalo by mne hlavně, jak funguje to jejich VPN za 50 Kč, zda umožňuje zdarma volání v rámci celé jejich sítě Emtéčko nebo zda je to jenom uvnitř nějaké skupiny popř. mezi čísly v rodině či na jedné smlouvě?
Nevíte také, zda mají nějakou webovou sámošku, kde si člověk může průběžně kontrolovat útratu a vidí tam konkrétní volaná čísla?
Umožňují přenos čísla zdarma?
Je možné platit faktury inkasem a nastavit si i nižší limit, třeba 80 Kč?

díky za případné zlušenosti

Webovou samoobsluhu mají a dá se platit bankovní kartou přímo na pc. Kontrola útraty samozřejmě a i nastavení tarifu taky. Změna tarifu 1x měsíčně. Dá se cíleně ušetřit změnou tarifu na dva měsíce. Podmínka je aby se základní fup vypotřeboval tak do deseti dnu od počátku měsíce a potom přejít na vyšší tarif a v dalším měsíci totéž udělat zase změnou tarifu na nižší tarif a pořád tak do kolečka.Takhle jsem fungoval několik let a ušetřil cca třetinu peněz .podmínka je silný datový provoz. Pointa je v tom ,že po spotřebovaní dat v nižším tarifu a přejdete na vyšší tarif tak platíte jen část peněz za tarif a přitom máte plný fup dat.To znamená ,že za první tarif platíte plnou cenu s celým daným fupem a za druhý změněný tarif máte plný fup a platíte dejme tomu jen za polovinu měsíce. A tam je ta úspora peněz. A je to naprosto čisté.
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m4rk3J 31. 7. 2021 11:09

Tak dnes jsem přišel na to, že stejný problém se děje i u táty na nějakém Samsungu a přímo pod O2. Nechápu, co s tím mají... Nepředpokládám, že by byla taková spousta telefonů rozbitá (hlavně když to v jiných sítích funguje).
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 31. 7. 2021 14:33

Problém je síť O2+jejich nešťastná implementace VoLTE...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod intago 11. 8. 2021 07:37

Metoda ladin2 se mi osvědčila. Přeskakovat mezi tarify 3 a 10GB. Účtují jen poměrnou dobu, ale data dají plná. Přeskočit lze už od 80% FUPu a výš. Bravo Emtečko
intago
Junior

Odeslat příspěvekod backpa 26. 10. 2021 01:32

Má tu někdo problém, že Vám nechodí SMS? Jednou SMS přijde, jednou zase ne. Nejdřív jsem myslel, jestli to není telefonem, ale když jsem to testoval, tak někdy SMS nepřišla a druhá pak dorazila v pořádku. Odesílání funguje.
backpa
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 10. 2021 08:53

SMS normálně chodí, mám 2 čísla.
anonymni

Odeslat příspěvekod dj.kure 26. 10. 2021 09:03

Řešili jsme to u pár čísel, kde odeslaná SMS prostě na druhou stranu nedorazila. Důvodem bylo využití RCS místo SMS (což odesílatel netušil). Jinak O2 v síti 2G a 3G HD Voice nemá, tam ta kvalita hovoru opravdu nestojí za nic. Takže buďto VoLTE / VoWiFi, nebo změna OP.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brumak 26. 10. 2021 10:41

m4rk3J píše:Občas se stává, že telefony (děje se to na všech) mají dobrý signál a přesto přijde SMS o zmeškaném hovoru (volající slyší jen tůtání, někdy slyší hlášku o nedostupnosti). Všiml jsem si, že se problém vyskutuje pouze v místech, kde není 3G - Na chatě je chyba velmi častá, doma jak kde - v horním patře má 3G výborný signál, v dolním nefunguje. Pokud je telefon nahoře, hovor jede dobře (přes 3G), dole často přijde SMSka.
Stejné chování měl táta před léty na staré Lumii, když měl přímo nativně (žádný virtuál) u O2 zaplé LTE.
Problém je ten, že v těch telefonech to se SIM konkurence (převážně testován Vodafone) funguje a to jak na VoLTE, tak i bez.


Máte někdo stejné problémy, než s tím budu otravovat techniky? Řešení je nastavit WCDMA/GSM only, ale kvalita je v O2 síti někde, takže docela nešťastné.


Tohle se mi stává i u kaktusu, a i tam, kde 3G je. Telefon prostě zůstane ve 4G a je nedostupný, protože volte tmobile neumí. Ale aspoň ve 4G jedou data.
brumak
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 26. 10. 2021 15:08

VoLTE T-Mobile většinou umí (situace podstatně lepší než u O2) ale Kaktusu to zatím nepovolil stejně jako většina virtuálů má smolíka.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků