Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ipanema 12. 1. 2022 18:00

Podpora na FB vždy i všem taky psala, že SIM mají být aktivované. Je možné, že to jde, ale já bych to neriskoval a za ty dohady s nimi by mi to nestálo.
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 13. 1. 2022 11:34

Když si člověk udělá účet u Kaktusa, tak ten účet je spřáhlý s číslem nebo s ICCID ? Předpokládám, že s ICCID. A čo také sa staně, keď to hodím k jinému operátorovi a z5 vojín Kefalín ? :D
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 1. 2022 11:54

To budeš mít jiné ICCID. Takže to odpoví na obě tvoje otázky. Při přenosu v úterý tam a v pátek nazpět, budeš mít jinou plastovou SIM a tím i jiný přihlašovací údaje do Samoobsluhy.

Je ale pravda, že systémy T-Mo jsou tak provázané, že klidně to může vzít po přenosu do sítě původní přihlašovací údaje a frčet jako dřív. Klidně. Jenže když ne, tak to asi nikomu stejně vadit nebude.
Můj mobil: OnePlus 8T
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod EvzenP 13. 1. 2022 12:58

Hmmm, rekl bych, ze ucet neni sprazeny s nicim. Ucet je proste ucet. A je definovany loginem a heslem.
A k tomu uctu je prirazena nejaka SIM s nejakym ICCID...
Proto taky muzes v ramci toho stejneho uctu zmenit SIM, tj. priradit k tomu uctu jine ICCID.
EvzenP
Junior

Odeslat příspěvekod Briko 13. 1. 2022 14:06

Jsem asi úplně blbej, ale nezlobte se na mě, postup není od kaktusu vůbec jasný. Včera sem aktivoval SIM s Božím balíčkem a pro jistotu, aby vše bylo v systému OK pokračuji s výměnou SIM až dnes. Jsem přihlášen v samoobsluze na SIM s Božím balíčkem (kredit 100 Kč, tvrdý obal) a jsem v nastavení "Výměna SIM karty", první bod ověření, a nyní dvě volby:
1) zadej ICCID tvojí stávající SIM
2) jednorázový SMS kód
Zkusil jsem první volbu a zadal ICCID Boží SIM, ta je snad přeci stávající SIM (sem na ní přihlášen) vyhozena chyba - nesprávné ICCID (dvakrát jsem to kontroloval), tak sem zadal ICCID SIM karty s přednabitým kreditem (měkký obal) s tím, že je nejspíš myšleno, že to je ta STÁVAJÍCÍ SIM, opět chyba, pak sem si uvědomil, že jsem převáděl (pro dvojitý tripl) číslo od TWISTU, tak sem zadal ICCID z plastu Twist karty opět chyba. Vše vždy kontrolováno. Takže poslední možnost jít přes druhou volbu, SMS kód, přišlo šestimístné heslo a na webu volba potvrzení OTP, to je co ?
Něco dělám blbě.
Briko
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 1. 2022 14:26

Nejdřív tam zadáš ICCID SIMky, kde je 100 Kč kredit + 6 GB dat a pod kterou jsi přihlášený. Pak tam vybereš "Převedení telefonního čísla na nově aktivovanou SIM" a pak 2 údaje o SIM (ICCID je na plastu, tel. č. bude zřejmě ten TWIST a né zrušené tel. č. Kaktusu na obalu SIMky), kde je 3010 Kč kreditu. Teď jsem to zkoušel a normálně to jde. ICCID má 12 číslic.
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod Briko 13. 1. 2022 14:50

Díky moc, jen nevím zda se změnil ICCID, resp. mám na kaktusu nové číslo od Twistu (kredit 3010), ale nevím jaký je nyní platný ICCID, zda ten z karty Twistu, nebo již zaniklého čísla u Kaktusu (měkký obal).
Resp. co zadat do kolonky "Zadej ICCID nové SIM"
P.S. Zkoušel jsem zjistit ICCID přes telefon - nikde není a nefunguje už ani aplikace na zjištění ICCID, mám anrdoid 11
Briko
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 1. 2022 15:00

Dělej to přes PC!
Nová SIM je žlutá - Kaktusí. Pouze je na ní tel. č. T-Mobile. Opiš to z žlutého obalu nebo přímo z plastu s čipem.
SIM a obaly od Twist karty zahoď.
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod Briko 13. 1. 2022 15:15

DĚKUJÍÍÍÍ !
ICCID sem zadával v 19 místné formě, po zkrácení to celé prošlo, kredit 3110Kč, platnost bonusového kreditu celý ROK!
Ipanema, ty by si měl dělat v call centru, máš neskutečnou trpělivost.
Díky.
Briko
Junior

Odeslat příspěvekod Ipanema 13. 1. 2022 15:24

No tak sláva. Jsem přemýšlel, co s tím děláš...
Jak to, že plný rok? To je zajímavý... No tak buď rád. Je to "anomálie", ale u tebe příjemná.
Ipanema
Junior

Odeslat příspěvekod Briko 13. 1. 2022 15:31

To je asi odměna za to, že jsem SIM nevyměňoval, ale rodil :-)
Briko
Junior

Odeslat příspěvekod špecifickýtrh 13. 1. 2022 15:35

Ředitel ČTÚ píše:Když si člověk udělá účet u Kaktusa, tak ten účet je spřáhlý s číslem nebo s ICCID ? Předpokládám, že s ICCID. A čo také sa staně, keď to hodím k jinému operátorovi a z5 vojín Kefalín ? :D

V prosinci jsem přetahoval číslo od Kaktusu k TM a zpět na novou Kaktus sim. K té nové sim jsem si zakládal účet na jiný email a přihlašovací jméno. Po převodu čísla zpět jsem si jméno i email změnil na ty původní a nebyl problém. Teď jsem se koukal do výpisu čerpání kreditu a vidím tam i pohyby z dob před převodem. Takže účet je svázaný s tel. číslem. Otázka je, zda bych tam viděl ty staré údaje i kdybych číslo převáděl mimo TM.
špecifickýtrh
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 13. 1. 2022 15:40

Jo to se mi taky stalo že ve výpisu služeb u Kaktusu byly pohyby ještě před přenosem čísla z Twistu. Prostě jakobyvirtuál...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 13. 1. 2022 16:25

To samé mobil.cz, je tam vidět historie od Kaktusu.
jjrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 13. 1. 2022 21:14

Zajímavé informace chlapci. Mám z vás radost. Je vidět, že o věcech přemýšlíte a nenecháváte se sebou jen tak vyjeb*t. To mám rád. Kdybychom to dali do hromady a chtěli, tak jim z těch jejich systémů uděláme kůlničky na dříví. :D
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ

Předchozí stránkaDalší stránka