Odorik v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 20. 11. 2022 16:57

JayDeeSq píše:řešit desetikoruny za měsíc, to je víc trápení než užitku a snižuje to životní komfort se tím vůbec nějak zabývat.


S tím souhlasím, rozumný přístup - pokud ta benevolence k nehlídanému utrácení nepřeroste do extrému - ignorantství, rozhazovačnosti, nestřídmosti, neetickému sponzorování subjektů, které si sponzoring nezaslouží.

Já to mám v oblasti telefonování nastavené poměrně přísně a vyhovuje mi to - neomezuje to mé potřeby, netrpím technickými problémy a prostě mi to funguje, navíc mám dobrý pocit z toho, že nerozmaluji naše nenažrané operátory.

Ale každý ať si to nastaví, jak to vyhovuje jemu. Není důvod se podivovat a sarkasticky komentovat to, že někdo používá něco, co já nepoužívám (a naopak).

Tak, a teď se pokusím oprostit od tohoto spořínkovského off topicu (guilty pleasure pro moderátora) a budu reagovat jen k tématu (Odorik a TM). O:-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steve 26. 11. 2022 10:09

Z mojej strany k sluzbam Odoriku tiez uz len kratka informacia, ze fungujem dobre, volany vidi moje hlavne mob.cislo, stabilita a kvalita hovorov v iPhone a cez Zoiper ok, min. na urovni Viber a o nieco stabilnejsi a bez najmensich sekani oproti Whatsapp-u. V Nitre mam dobre pokrytie od vsetkych operatorov, pouzivam Orange data 10 GB za 10€, na chalupe optokabel, takze pohoda.

Co nie je pohoda, tak je to tych 10€ mesacne, lebo ked som bol v lete v severnom Taliansku, tak mi stacilo hned v 1.den v COOP-e kupit a aktivovat CoopVoce, tusim za 5,50€ s flatom hovorov a SMS + 40GB dat. Neverim, ze sa ja, obcan 70+, dozijem takychto ponuk doma, navyse pri mojom tretinovom EU dochodku, oproti Talianovi pod Dolomitmi. Mame co robit, hosi.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 26. 11. 2022 13:15

Máte někdo možnost porovnat kvalitu hovorů Odorika vs nějaký klon betamaxu? Já už asi přes deset let nemám Odorika, vyměnil jsem ho právě za klon betamaxu, konkrétně freevoipdeal a nějak poslední dobou nejsem spokojený s kvalitou zvuku. Já slyším všechny dobře ale protistrana si stězuje že mě neslyší dobře... Díky
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 11. 2022 16:20

řešení je nepoužívat voip a uslyší vás dobře:))) jak už jsem v předchozích příspěvcích rozebíral, kvůli 20-50Kč měsíčně se tímhle zabývat..pro někoho to ani ta dvacka není, zrovna freevoipdeal není nejlevnější
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 26. 11. 2022 16:54

tož já mám svoje číslo hozený na firemní tarif takže mám neomezeno všeho a 10G dat, ale občas potřebuji volat do zahranicí a od toho mám ten voip. Voip má cenu, určitě jsem se nezasekl někde před 10 lety :D
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 26. 11. 2022 17:55

VoIP samozřejmě používat, ale nejlépe na pevném připojení k netu a s IP telefonem. Pak je to při použití kodeku G.722 na obou stranách jiný level, než zvuk jak z plechovky u 2G v mobilu.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtic113 26. 11. 2022 18:21

Mám podobný problém, že mě protistrana slyší špatně, ale jenom při volání z mobilu. U VoIP volání z Odorika z pevné linky volaný nikdy nepoznal rozdíl oproti klasickému telefonátu. Přikládám to tomu, že je buď špatný kodek a nebo slabý HW, takže telefon nestíhá hlas kódovat. Je ale zajímavé, že hovory přes WhatsApp nebo Viber jedou bez potíží. Takže nevím.

Jinak kvůli 20-50Kč měsíčně se tímhle zabývat rozhodně cenu má, pokud činí útrata za hlasové služby 20-50Kč na celý rok. Všichni totiž poskytují pouze nenažrané měsíční balíčky - např. Kaktus, kterého mám taky, potřebuje při dobíječce nabít min 200,-, kdy bonus má platnost pouze měsíc, takže si na konci musím objednat balíček na další měsíc, aby mi nepropadl. A 200,- Kč za 2 měsíce (resp. tedy 100,-Kč měsíčně) za to, abych měl "výhodné volání" za 1,25Kč (potenciálně 0,83Kč při triplu) rozhodně nedám. Oproti tomu platnost kreditu Odorik není nijak omezena a volání za 0,59Kč na mobil a 0,25Kč na pevnou, třeba pokud člověk využívá jenom to volání na pevnou, prostě nemá konkurenci.
Naposledy upravil drtic113 dne 26. 11. 2022 18:41, celkově upraveno 1
drtic113
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 26. 11. 2022 18:32

Dnešní telefony jsou výkonné, je blbost aby to hw nezvládal. Já používám Linphone (to je opensource a má všechny kodeky zadarmo), zkoušel jsem i Zoiper (tam se za lepší kodeky platí) no také nic extra kvalita...

Já toho Odorika asi zkusím, například otec je už v důchodu, jak tu bylo vejš zmíněno důchody za celý život poctivé práce jsou totální výsmech... otec si platí právě kaktus a jede na tý dobíječce, mám pocit že stejně mu to kaktusování stojí určitě přes 400kč měsíčně, tarif nechce a nedivím se mu.
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod oldschooltrancer- 26. 11. 2022 18:46

drtic113:

uvažoval jsem podobně, dokonce jsem si změnil tarif z 300 minut na 100, protože "jsem tolik nikdy neprovolal".. Chvíli to tak fungovalo, šetřil jsem a bylo to OK.
Pak se najednou stane něco, kdy člověk provolá hodinu denně a na to už "můj běžný prášek" nestačí. Já chápu, že nikdo tady nechce sypat nenažranejm opům, taky jsem fungoval na zam. tarifu, ale radši zaplatím 50 korun navíc a nemusím se bát, že pak nebudu moct volat.
oldschooltrancer-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtic113 26. 11. 2022 18:54

4ehite-Prosti píše:Dnešní telefony jsou výkonné, je blbost aby to hw nezvládal. Já používám Linphone (to je opensource a má všechny kodeky zadarmo), zkoušel jsem i Zoiper (tam se za lepší kodeky platí) no také nic extra kvalita...

Já toho Odorika asi zkusím, například otec je už v důchodu, jak tu bylo vejš zmíněno důchody za celý život poctivé práce jsou totální výsmech... otec si platí právě kaktus a jede na tý dobíječce, mám pocit že stejně mu to kaktusování stojí určitě přes 400kč měsíčně, tarif nechce a nedivím se mu.


Dnešní telefony jsou výkonné, ale právě ty "kvalitní kodeky" jsou kvalitní v tom, že dokážou stlačit přenášená data na minimum při dobré kvalitě zvuku, ale za cenu zatížení CPU. To se hodí pro pomalé a nekvalitní linky. Ale to není můj případ. Internet mám 250/250 při odezvě 9ms, takže používám kodeky, které sice mají vysokou spotřebu dat, ale neměly by být náročné na HW. Jako klienta jsem zkoušel Odorikem doporučený CSIPSimple i Zoiper se zhruba stejně špatným výsledkem. Problém, kdy mě protistrana špatně slyší, se vyskytuje obvykle v okamžiku, když mluvíme paralelně. Pak je ten můj stream jakoby potlačený. Ale říkám, na HW SIP telefonu se toto neděje. Stává se to jenom u Androidího telefonu, a to i relativně nového a silného - konkrétně Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Neviním teda Odorik ze špatné služby, ale spíš Android.

-- 26. 11. 2022 19:00 --

oldschooltrancer- píše:drtic113:

uvažoval jsem podobně, dokonce jsem si změnil tarif z 300 minut na 100, protože "jsem tolik nikdy neprovolal".. Chvíli to tak fungovalo, šetřil jsem a bylo to OK.
Pak se najednou stane něco, kdy člověk provolá hodinu denně a na to už "můj běžný prášek" nestačí. Já chápu, že nikdo tady nechce sypat nenažranejm opům, taky jsem fungoval na zam. tarifu, ale radši zaplatím 50 korun navíc a nemusím se bát, že pak nebudu moct volat.


Já se ale nebojím, že bych nemohl volat. I kdyby bylo mizerné datové připojení a nebo nebylo vůbec, vždycky je tam možnost normálního hovoru přes callback za pouhých 1,18 resp 0,84Kč/min při tarifikaci 1+1. A taky nic neřeším. Žádné dobíječky, pouze čas od času nabiju kredit, který jsem mimochodem nabíjel minulý týden poprvé od roku 2013, kdy jsem tam vkládal 100,-Kč a až teď mi to kleslo pod 20,-Kč.
Naposledy upravil drtic113 dne 26. 11. 2022 20:18, celkově upraveno 1
drtic113
Junior

Odeslat příspěvekod oldschooltrancer- 26. 11. 2022 19:20

Rozumím, já to myslel tak, že v daným čase bych provolal asi 350 za týden přes VOIP.
oldschooltrancer-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drtic113 26. 11. 2022 19:41

Jo, v takovém případě je to jasné. To už stojí za flat za necelé 3 stovky měsíčně.
drtic113
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 26. 11. 2022 20:06

"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oesy 26. 11. 2022 20:42

Tak to je přesně 416 minut hovorů s Odorikem.
Oesy
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 26. 11. 2022 20:49

Ovšem při ceně 0,59 Kč za minutu, což je jenom volání přes net. Kdyby přes GSM, tak má Odorik sazbu 1,49 Kč za minutu neboli již ne 422 minut, ale pouze 167 minut.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků