Odorik v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 11. 2022 01:32

4ehite-Prosti píše:... otec si platí právě kaktus a jede na tý dobíječce, mám pocit že stejně mu to kaktusování stojí určitě přes 400kč měsíčně, tarif nechce a nedivím se mu.


jestli u kaktusu dělá stejně 400 měsíčně, tak za to se +- dá pořídit komplet neomezenka (volání+sms+data), takže to je trochu nesmysl

drtic113

máš nějaký zajímavý počty, u kaktusu lze volat pod korunu bez triplu a bez minimální útraty 100 měsíčně, příklad dobít 300 v nabíječce, koupit 200 minut a pak z obyč kreditu 6x22 minut, takže to dělá 332 minut na 7 měsíců a cena pak vyjde na 0,90 Kč/min, rozpočítáno do měsíců to pak vychází na 42,80 měsíčně, je to jen ukázka samozřejmě, de to kombinovat různě..s triplem to pak vyjde ještě líp, záleží pak i na platnosti kreditu a je vhodné mít tam taky data, aby těch minut zas nebylo zbytečně moc, ale při různým kombo se dá dostat pod odorika voip
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 11. 2022 01:52

JayDeeSq:

Ten Kaktus moc neznám... jak má pojaty expirace balíčků a bonusového kreditu. Chápu váš příklad správně, že v prvním měsíci mám k dispozici 200 minut, a pak v každém z následujících šesti 22 minut? Nebo mám na 7 měsíců celkem 332 minut, které mohu čerpat dle libosti - nepravidelně a kdykoli?

Jedna z potíží (nejen) s operátory je v tom, že své nabídky balíčkují. Balíčky jsou zlo.
Takže se buď člověk musí přizpůsobovat jejich balíčku "aby mu to vyšlo a využil to naplno", nebo zaplatí za něco, co nespotřebuje, nebo si připlatí draze za jednotky navíc.

Odorik mi mimo jiné je sympatický svým odporem a vzdorováním vůči balíčkům (tedy do značné míry).

Je mi jasné, že se u velkých operátorů nikdy nedočkám tarifu, který by se mi líbil: kde se platí nejprve po spotřebovaných malých jednotkách (minutách), s cenovými pásmy podle velikosti spotřeby (rostoucí množstevní sleva) a omezením celkové ceny spotřeby (od určité útraty je to neomezený flat).

Druhá možnost je nasadit flat tak nízko, že nikdo nebude řešit, že ho musí platit i za malou spotřebu. :lol:
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod steve 27. 11. 2022 12:56

4ehite - Betamax som pouzival /Justvoip/, jeho klony sme cca pred 10-15 rokmi mohli aj centralne dobijat, tym aj cenovo vyhodnejsie, cez nejakeho madarskeho predajcu. ViR, Pitomec, Ivo Fiser a dalsi by o tom odobi mohli napisat knihy. Co sa tyka aplikacii, v iPhone pouzivam Session Talk iPhone Edition, verzia 7.0.0, ktory je aj pre Android. Zatial nikto neprotestoval, ze co to pouzivam pri volaniach z mojho pevneho cisla /v mobile/, u mna hovory ok.

VoIP je pre mna mila spomienka na technologiu, ktora sice pri nasich komunikaciach uz nedominuje, ale je stale pouzitelna pre ludi malo volajucich a smskujucich, najma ako doplnok k ich datovym pausalom alebo datovym predplatenkam. A ked pride doba, ked sa nasi operatori poludstia a cena flatu + 30-50 GB dat bude za 5-6€, my sa lahko prisposobime. Dovtedy vsak urobime vsetko, aby sme opom platili co najmenej a prinutili ich dobrovolne zburat nas specificky trh.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 13:39

JayDeeSq píše:
4ehite-Prosti píše:... otec si platí právě kaktus a jede na tý dobíječce, mám pocit že stejně mu to kaktusování stojí určitě přes 400kč měsíčně, tarif nechce a nedivím se mu.


jestli u kaktusu dělá stejně 400 měsíčně, tak za to se +- dá pořídit komplet neomezenka (volání+sms+data), takže to je trochu nesmysl

drtic113

máš nějaký zajímavý počty, u kaktusu lze volat pod korunu bez triplu a bez minimální útraty 100 měsíčně, příklad dobít 300 v nabíječce, koupit 200 minut a pak z obyč kreditu 6x22 minut, takže to dělá 332 minut na 7 měsíců a cena pak vyjde na 0,90 Kč/min, rozpočítáno do měsíců to pak vychází na 42,80 měsíčně, je to jen ukázka samozřejmě, de to kombinovat různě..s triplem to pak vyjde ještě líp, záleží pak i na platnosti kreditu a je vhodné mít tam taky data, aby těch minut zas nebylo zbytečně moc, ale při různým kombo se dá dostat pod odorika voip

Když koupíš jednorázový balíček 200 minut, tak v jeho průběhu (tedy po dobu 30 dnů) můžeš akorát koupit balíček ten stejný a pak se ti sečtou stávající nevyčerpané minuty + těch 200 minut nových.

https://www.mujkaktus.cz/nejcastejsi-dotazy

Kód: Vybrat vše
Nevyčerpané jednotky u jednorázových balíčků prodloužíš koupením nového jednorázového balíčku stejného typu. Nový balíček, včetně převedených jednotek, ti bude platit 30 dní.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik3 27. 11. 2022 13:58

V mem pripade kvalitou hlasove sluzby (ip voice) ponekud zaostava. Muze to byt tim, ze obe zarizeni jsou pripojena pres 4G?
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 14:02

Spíš špatně zvolený kodek.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 11. 2022 15:25

5uch píše:JayDeeSq:

Nebo mám na 7 měsíců celkem 332 minut, které mohu čerpat dle libosti - nepravidelně a kdykoli?

ano, převod minut je do nekonečna a to všech, nejen těch z aktuálního balíčku, ale i těch třeba 5let starých
, takže to není vyloženě určitý počet minut na určitý počet měsíců, ale jede se furt dále, toto byl jen příklad a 8měsíc zase dobít za 300 a může se jet znova a nebo to lze i úplně jinak kombinovat
5uch píše:JayDeeSq:
Jedna z potíží (nejen) s operátory je v tom, že své nabídky balíčkují. Balíčky jsou zlo.
Takže se buď člověk musí přizpůsobovat jejich balíčku "aby mu to vyšlo a využil to naplno", nebo zaplatí za něco, co nespotřebuje, nebo si připlatí draze za jednotky navíc.

tohle právě u kaktusu lze docela dobře eliminovat právě tou zmíněnou kombinací a nekonečným převodem, při vhodném nastavení totiž neexistuje nic jako zúčtovací období atd. proště výsledek je jen nějaká konkrétní cena za jednotku, samozřejmě pro někoho kdo neprovolá v PRŮMĚRU (klidně roku a více) víc jak 25minut měsíčně už to použitelné tímto způsobem moc není, tam už pak ale zas je skoro jedno jaká je minutová sazba, protože při 10minutách je fuk jestli se volá za 0,59 přes voip, nebo callback za 1,18 a nebo třeba úplně normálně za 1,50, ten rozdíl je naprosto zanedbatelný a při vyšších počtech minut cena zase úměrně klesá, já sám používám balíček 200 minut, který stojí 300/150, provolám od 30 do 400 minut měsíčně, balíček kupuju co 30 dní, občas musím třeba i dříve a někdy naopak se mi tam minuty hromadí, ale neexistuje žádné volání nad rámec balíčku ani žádné propadlé minuty na konci účtovacího období, takže trvale volám za 0,75 při tarifikiaci 1+1, kdybych používal čistě voip tak mám rozdíl proti odoriku 32 kč měsíčně průměrně (150 vs 118), ale musím k tomu ještě použít nějaká data. U FreeVoipDeal bych měl rozdíl závratné 4Kč, ten má minutu za 0,73 Kč/min. Těch kombinací je samozřejmě mnoho možných a kdo si chce pro korunu koleno vrtat, tak si zařidí triple a pak se dá dostat v pohodě i na 0,50 Kč/min což je pod odorikem přes voip a resp. pod veškeré voip

Elnc
nějak sem nepochopil co si tím chtěl říct, ano musíš další balíček koupit do konce platnosti stávajícího, tzn. nejpozději 30den, tím se vše prodloužíš na dalších 30dní + o sumu nově koupeného balíčku
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 16:27

Hlavně musíš koupit ten stejný balíček, takže pokud si při prvním nákupu zvolíš např. 200 minut, tak pak už můžeš kupovat pořád jenom těch 200 minut a nikoliv třeba 22 minut. Není to tedy jak píšeš výše: "koupit 200 minut a pak z obyč kreditu 6x22 minut", to opravdu takto nejde.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 27. 11. 2022 16:31

Proč? Změnili podmínky hlasových samoNEobnovujicich se balíčků?
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 17:03

Naopak, podmínky jsou pořád stejné, viz odkaz na nejčastější dotazy výše.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 27. 11. 2022 18:34

steve píše:4ehite - Betamax som pouzival /Justvoip/, jeho klony sme cca pred 10-15 rokmi mohli aj centralne dobijat, tym aj cenovo vyhodnejsie, cez nejakeho madarskeho predajcu. ViR, Pitomec, Ivo Fiser a dalsi by o tom odobi mohli napisat knihy. Co sa tyka aplikacii, v iPhone pouzivam Session Talk iPhone Edition, verzia 7.0.0, ktory je aj pre Android. Zatial nikto neprotestoval, ze co to pouzivam pri volaniach z mojho pevneho cisla /v mobile/, u mna hovory ok.

VoIP je pre mna mila spomienka na technologiu, ktora sice pri nasich komunikaciach uz nedominuje, ale je stale pouzitelna pre ludi malo volajucich a smskujucich, najma ako doplnok k ich datovym pausalom alebo datovym predplatenkam. A ked pride doba, ked sa nasi operatori poludstia a cena flatu + 30-50 GB dat bude za 5-6€, my sa lahko prisposobime. Dovtedy vsak urobime vsetko, aby sme opom platili co najmenej a prinutili ich dobrovolne zburat nas specificky trh.


Pravda v té době byla opravdu možnost za levno získat kredit a volání bylo ještě levnější. Teď už v podstatě já služby reselera nepoužívám ani nevím jestli to někdo prodává v čr. Pro mě voip bohužel je taky vypomínka, dřív to mělo smysl a vůbec mi nevadilo že musím chodit volat na wifi, měl jsem nějaký tupý windows phone a stejně to šlo. Nehledal jsem výmluvy ale způsob jak si levně zavolat a neplatit nějakých 7.50Kč na předplacence. Za tu dobu jsme se nikam neposunuli, mobilní internet je drahý, volání taky, hlavně že máme už 5g a já nevím co za kraviny.

Ale zpět k odorikovi, je možnost mít víc clip čísel na jedné lince a měnit si je? Něco jako seznam kde si mohu z autorizovaných čísel vybrat to které chci k lince dát jako clip a volat?
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 11. 2022 19:12

Elnc píše:Hlavně musíš koupit ten stejný balíček, takže pokud si při prvním nákupu zvolíš např. 200 minut, tak pak už můžeš kupovat pořád jenom těch 200 minut a nikoliv třeba 22 minut. Není to tedy jak píšeš výše: "koupit 200 minut a pak z obyč kreditu 6x22 minut", to opravdu takto nejde.


Nemusíš, musíš koupit balíček stejného typu, nikoliv stejné velikosti, tzn pro prodloužení minut nelze k jednorázovému koupit samoobnovovací a naopak. Velikosti u jednorázových lze kombinovat a kupovat opakovaně (třeba i 50 různých balíčků v jeden den) a vše se sčítá

4ehite-Prosti
u odorika na jedné lince lze mít více čísel a přepínat, či při volání dávát na konec *x (x=číslo dalšího registrovaného čísla). Jinak není pravda, že sme se nikam neposnuli. Flat na volání a sms nyní od 250 Kč, nedávno byla šílená "revoluce", když to bylo za 699, resp. 749 a to ještě v plném závazku na 24měsíců, který se musel doplácet, bez závazku to bylo někde za 900 a více, dnes závazky už v podstatě nejsou, kompletní neomezenku při torše snahy lze mít pod 400 (volání+sms+data), např. t-m neomezeně 3xl se slevou 60%=368Kč, data 15GB plná rychlost, následně 10Mbit, či jednodušeji to stejné ale s následným 3Mbitem, obojí pro potřeby mobilního využití internetu naprosto dostačující za cenu jednoho jídla s pivem v restauraci. A to ještě před "revolucí" bylo neomezené volání a sms v řádech tisíců a ani v retencích se nedalo dostat pod 1000. Myslím, že nyní jsou služby v ČR cenově adekvátní, všechny tři sítě jsou technicky dobře postavené s dobrým pokrytím a solidníma rychlostma. Skryté poplatky nad rámec paušálů jako aktivace sim, zaslání sim atd. jsou taky téměř na vyhynutí, já jsem spokojen, jasně levněji by to šlo vždy, ale draho už tu prostě není.
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 19:32

Balíček stejného typu je tentýž co máš, takže nevím jak se ti podařilo si jednou koupit 200 minut a ještě v průběhu platnosti toho balíčku pak 22 minut, protože já u aktivního jednorázového balíčku mám vždy jenom volbu na nákup identického a žádného jiného.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 27. 11. 2022 19:36

U balíčků volání to zatím šlo úplně běžně dle výše uvedeného odkazu na nejčastější dotazy...

JEDNORÁZOVÉ BALÍČKY
JAKÁ JE PLATNOST JEDNORÁZOVÉHO BALÍČKU A KDE PLATNOST ZJISTÍM?
Balíček je na 30 dnů. Například balíček aktivovaný 11. 8. bude mít platnost do 10. 9. 23:59. Poslední den, kdy ti balíček platí, najdeš v aplikaci i v Mých službách . Balíček končí vždy o půlnoci, platnost se ale dá prodloužit přikoupením i třeba toho nejlevnějšího balíčku stejného druhu.

Edit: odešlo dvakrát
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 27. 11. 2022 19:45

Tak to abych jim rovnou napsal reklamaci...
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků