Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 19. 12. 2020 19:09

U Tesco se dá bonus cca po měsíci aby nepropadl aktivovat ten Clubcard který platnost bonusu "prodlouží" o měsíc a je tam dost minut mimo síť a volání do sítě. Ale mě tam vždycky i po tom měsíci propadlo dost minut. Ohledně Kaktusu - víc info v jeho vláknu, tam to není tak jednoduché, vše se odvíjí podle použité SIM. Ale i pro nejjednodušší případ - koupit simku Kaktus - dobít v dobíječce 500 - a mám 1000 + úvodní kredit 100 nebo 200 vše s platností rok od aktivace SIM a při ceně 2,5/minutu bez balíčku to i bez balíčku vyjde na 1,25/minutu s tarifikací 1+1. Případně balíčky se cena ještě může snížit.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 19. 12. 2020 20:44

Lze to nějak spojit i převodem čísla? Takto po roce by se musela koupit nová sim ne?
gman
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 20. 12. 2020 01:11

Nová sim s meziskokem zdarma třeba přes ochutnávkovou SIM Twist. Ale jen pokud by byl požadavek na roční platnost bonusu. Dá se to zvládnout i se standardním 30 denním bonusem který se rozpustí do balíčků a následně se prodlužuje třeba nejmenším. Akorát do tohoto vlákna to moc nepatří víc info fakt v příslušném vlakně, stačí prostudovat pár posledních stran, většinou se tam řeší dokola pár věcí.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 23. 12. 2020 10:24

Bohužel nemůžu najít původní kartičku ze které se vyloupla SIM TESCO a údajně chtěji pro získání OKU PUK kód. Je nějaká možnost jak ten PUK zjistit a nebo lze získat OKU i jinak?
gman
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 23. 12. 2020 10:37

Před časem stačilo výrobní číslo SIM které je na ní natištěné. Nebo chtěli nadiktovat pár posledních volaných čísel. Ježíši co je to za lidi že kartičku s kódy PIN, PUK a BPIN ztratí? Stačí aby si s mobilem někdo pohrál zadá 3x špatně PIN a simku bez PUK můžete zahodit a přijdete o své číslo.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gman 23. 12. 2020 10:46

OK díky, já ji neztratil jen ji doma nemůžu najít a chtěl jsem se zeptat na případnou alternativu
gman
Junior

Odeslat příspěvekod radim 23. 12. 2020 13:33

Nejsou PUKy a PIN2 v samoobsluze? Má to tak Vodafone i Blesk (nebo aspoň měl).
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gman 24. 12. 2020 09:34

bohužel není
gman
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 31. 12. 2020 10:20

Téma: balíček internet na den
TescoMobile aktivuje současně k vybranému "velkému" datovému balíčku i službu internet na den. Prý to bez toho jinak nejde. I když deaktivuji libovolný datový balíček, internet na den je stále aktivní a nelze jej deaktivovat. Výsledek: po deaktivaci/ukončení platnosti "velkých" dat naběhne internet na den a je strženo 29Kč.

Opravdu zvláštní stav, kdy operátor vnutí zákazníkovi něco, co nepotřebuje. Mě tato "vlastnost" už stála 3x29Kč. Debata na chatu s operátorem nanejvýš vymůže deaktivaci toto nevyžádaného balíčku. Někdy dokonce vrátí i peníze...
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 31. 12. 2020 17:23

Přesně tak už jsem to tu řešil několikrát. Po skončení balíčku zůstane aktivní internet na den který byl před aktivací měsíčního (nebo týdenního) balíčku dat deaktivovaný. Pomůže jen před koncem balíčku vypnout data v telefonu a ihned po vypršení deaktivovat SMS-kou ten zkur... denní balíček. Jinak Tesco vesele strhává 29 kačen. Pěkný nový rok vám přeje ZlO2.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 1. 1. 2021 10:08

Celá ta sranda, kdy je k velkému balíku dat přilepený nevyžádaný balíček internet na den, má ještě jednu variantu:
Data v mobilu používám jen nárazově, proto občas aktivuji onen internet na den. A kupodivu se "nějak" sám aktivuje a to i po jeho řádné deaktivaci pomocí SMS a s vypnutými daty v mobilu.

poznámka: na chatu v samoobsluze mi operátor Petr (všichni tam jsou Petr nebo Petra) že to prostě a jasně jinak nejde a internet na den je povinný ke každému velkému datovému balíku. Má to logiku? Zvláště, když uživatel není o tomto dobrodiní informován. Že by si TescoMobile takto zvyšovalo zisk?
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 1. 1. 2021 12:23

Tesco byl opravdu dobrej skorovirtuál. Ze začátku. Pak začalo O2 utahovat šrouby, takže zrušili poFUP, kterou měli nejvyšší na trhu společně s Bleskem - 200kBit. Pak pokročil čas, a co čert nechtěl, sebrali VPN za dobití (stačilo dobít za 200). Takže VPN jen k novým net balíčkům nebo jako balíček za 90 Kč, ovšem obojí nelze hradit z bonusu. No a nakonec jim zrušíme i ten internet, který se dal platit z bonusu. Takže bonus, který platí měsíc, se musí utratit za volání/SMS/MMS nebo na předražené resety FUP k předraženým neomezeně balíčkům. Poslední možnost je z bonusu koupit Clubcard balíček (což vlastně o měsíc prodlouží jeho platnost). Pro ty co nejsou nuceni provolat tolik minut za měsíc jsou výhodnější možnosti než je Tesco. Tam už se přichází až příliš o bonus. Posledni rozumnou možností jak získat co nejvíc VPN a nejvíc minut na SIM 2xkredit je co jsem používal pro tchyni : po dobití 300 (na pokladně 220) jsem zapl Clubcard balíček (1 měsíc VPN) a po provolání minut a spotřebování zbytku bonusu jsem aktivoval 200 za 200 (další měsíc VPN). Takto lze z Tesco dostat za 220 Kč 372 minut mimo síť a po dobu aktivních balíčků neomezené volání a SMS v síti (až 2 měsíce).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod otoman 13. 1. 2021 22:48

Bohužel musím také konstatovat, že ke stále se zhoršujícím podmínkám přecházím také se 3-mi čísly jinam. Poslední kapkou je údajně velká výhoda zapnutí denního balíčku dat, který nejde deaktivovat při aktivním dlouhodobém datovém balíčku. Údajně je to z důvodu, aby uživatel neztratil přístup k internetu. Pokud tedy jako já zapomenete deaktivovat denní data po vypršení dlouhodobého datového balíčku, ale v telefonu máte data vyplá, přesto se stane, že na pozadí se data občas aktivují (netuším, co to dělá - synchronizace času např.?). V Tesco Mobile o tom vědí a vesele účtují 29,-Kč za denní připojení. A účastník se pak diví, kde mu mizí kredit.
otoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 14. 1. 2021 00:08

Nikomu nenabídli retenční nabídku za 199 na půl roku FLAT+1GB při vyžádání OKU?
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DERTtwo 14. 1. 2021 04:55

otoman píše:Bohužel musím také konstatovat, že ke stále se zhoršujícím podmínkám přecházím také se 3-mi čísly jinam. Poslední kapkou je údajně velká výhoda zapnutí denního balíčku dat, který nejde deaktivovat při aktivním dlouhodobém datovém balíčku. Údajně je to z důvodu, aby uživatel neztratil přístup k internetu. Pokud tedy jako já zapomenete deaktivovat denní data po vypršení dlouhodobého datového balíčku, ale v telefonu máte data vyplá, přesto se stane, že na pozadí se data občas aktivují (netuším, co to dělá - synchronizace času např.?). V Tesco Mobile o tom vědí a vesele účtují 29,-Kč za denní připojení. A účastník se pak diví, kde mu mizí kredit.
Proč tam ještě jste? Jsem u Kaktusu 4 roky a neměnil bych, Kazdý rok si pro nás připraví super překvapení, třeba letos boží datový balíček, mně stačí pro mně jsou to neomezená data. Ceny mírné za dobití 200 Kč zdarma neomezeně v síti, víc neplatím, nespotrebovana data se převádí neustále. A happy day dvakrát do měsíce možnost získat 100 procent kreditu navíc.
DERTtwo
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků