Tesco Mobile v síti O2 - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dj.kure 16. 6. 2017 09:12

intago: "... ani Balíček s volným voláním v síti" ... na tohle taky bacha, pokud jsi mimo ČR, tak balíček volání v síti zdarma skutečně neplatí (a to u žádného v ČR dostupného mobilního operátora)... platíš stejně, jako za volání do cizí sítě i kdybys měl těch balíčků v rámci vlastní sítě aktivních deset. Bohužel.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 16. 6. 2017 10:55

hned jsem o tom psal na podporu. Není to tak... Clubcard Balíček platí neomezeně z ČR i EU do Tesca
Postě je kolem toho spousta mýtů a každý op si to asi dělá podle svého...
Nejlíp seštudovat ceník
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 6. 2017 11:53

Tak první simka s internetem EXTRA zdarma a přeneseným číslem je fuč, celkem dala 10,7GB :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hipocrates 19. 6. 2017 12:51

Snažím se pár dnů přenést číslo k Tescu od mobil.cz. ČVOP získáno, kredit u mobil.cz přes 10 Kč, expirace v červenci. Přes samoobsluhu Tesca a novou SIM naklikán převod, potvrzení přišlo emailem a SMS s datem převodu 15.6. Nestalo se. Psal jsem přes kontaktní formulář Tesca na jejich stránkách, odpověď velmi milá: "Dobrý den, velice se omlouvám, ale telefonní číslo 730 XXX XXX není již v systému Tesco mobile. Martina Daňková, Péče o zákazníky."
I tak mě to neodradilo a volal jsem na zákaznickou linku Tesca, v pátek 16.6. Po několika peripetiích jsem byl ujištěn, že je vše v pořádku a je to divné a předává to technikům. Pak se ještě dvakrát ozvala s doplňujícím dotazem a že se ozve. Máme 19.6. po poledni, přenos neuskutečněn, v samoobsluze Tesca stále svítí potvrzené datum přenosu 15.6. a dáma se neozvala s řešením.
Tak jsem dnes opět volal, ať si prý tedy zavolám k mobil.cz, proč pravděpodobně blokují mé číslo por přenos, že u nich je vše v pořádku. Na lince mobil.cz jsem byl ujištěn, že blokován nejsem a u nich problém není. Tuto informaci jsme předal opět Tescu a "ozveme se".
Připadám si jako idiot v bludném kruhu. Ochota a vstřícnost zaměstnanců Tesco mobile mě nemile překvapila. A co považuji za celkem komické, že si holčina na zákaznické lince plete číslo SIMkarty s mobilním číslem. Opakovaně.
hipocrates
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 19. 6. 2017 13:13

Mně od mobil.cz v poho přenesli i číslo s již expirovaným kreditem (3,96) v lednu, na které jsem donedávna jel již jen ten pomalý net.
ČVOP přišlo obratem, minulé pondělí zadáno do Tesco samoobsluhy, hned přišel email "Vážený zákazníku, Vaše objednávka číslo 2050612262xxxx pro telefonní cisla 73589xxxx byla přijata. Prosíme vyčkejte, o dalším postupu Vás budeme informovat. Tesco Mobile ", pak ve čtvrtek přišel druhý "Vážený zákazníku, objednávka číslo 2050612262xxxx k telefonnímu cislu 73589xxxx byla úspěšně zpracována. Plánované datum přenesení tel. čísel je potvrzeno na 16.06.2017. Tesco Mobile ", v pátek ráno vše funkční, na Tesco sim přišly asi v 9 h i nějaké sms o úspěšném přenosu, sim mobil.cz se stala mrtvou a letěla do koše..

Ta tvoje mobil.cz se furt přihlásí do sítě?
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 19. 6. 2017 13:38

Myslím mají 3 pracovní dny na řešení, takže od 16.6 do cca 21.6.
Taky už se mi něco takového stalo mezi jinými dvěma operátory.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 21. 6. 2017 11:06

Sondoval jsem kolik z toho balíčku 5 GB Internet Extra co dostaneme zdarma za přenos čísla od jiného operátora lze spotřebovat v Rakousku, Maďarsku a Slovenku a bylo mi odpovězeno, že celý ( platí to i pro celou EU ). :) Tak to je opravdu fajny dárek, brzo se budu v zahraničí pohybovat, tak to využiju. Ptal jsem se i jestli prodlouží akci i na červenec a bylo mi odpovězeno, že zatím jen na červen.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 6. 2017 11:28

Mohli by prodloužit i na červenec, právě přenáším čtvrté číslo :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 21. 6. 2017 21:29

intago píše:hned jsem o tom psal na podporu. Není to tak... Clubcard Balíček platí neomezeně z ČR i EU do Tesca
Postě je kolem toho spousta mýtů a každý op si to asi dělá podle svého...
Nejlíp seštudovat ceník


Ale to bude asi tim, ze Clubcard balicek (predpokladsm, ze ke starsim bonusokreditovym kartam) obsahuje snad taky nejake volne minuty do cizich siti. Neni to ciste balicek neomez. volani v siti. Takze to by odpovidalo pravidlum...

-- 21. 6. 2017 22:38 --

Nick Cave píše:Tak první simka s internetem EXTRA zdarma a přeneseným číslem je fuč, celkem dala 10,7GB :-)


To bych se teda zeptal, jak mohla dat 10.7 gb, kdyz podle mne max. bonus na sim kartu je 5 gb na 30 dni? Takze to nemaji pohlidane nebo se ta platnost da treba nejakymi datovymi balicky prodlouzit?
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 21. 6. 2017 23:03

Ten balíček říká, že jsem dostal 5 120,0 MB. Za 79 Kč jde obnovit, tj. už mám 10 240. Kredit zbývá 71, takže si můžu 7x pak ještě dokoupit po 50 MB. Takže by to mělo hodit celkem 10 590 MB, tj.10,34 GB. Nick asi připočítává, že už na ní možná dostal v minulé akci za heslo tescomobile300 zadarmo 300 MB (od asi 5. května to bylo dokonce 500 MB). Toť teorie, já zatím prvních 5 GB ještě nevyčerpal.
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 21. 6. 2017 23:14

intago píše:Pozor ale na Balíček, ani v cizině jeho volné minuty neplatí pro volání na cizí čísla v EU... Ty jdou mimo něj po 2,50. Stejně tak Neomezené volání platí jen pro české opy...


Takze volne minuty Clubcard balicku u starych tarifu opravdu neplati pro volani z EU na jina cisla kdekoli v EU?Tak to podle mne asi je v rozporu s tou novou smernici, ta prece (aspon zatim) plati jak pro sitove opy, tak pro virtualy. A kdyz ten balicek zahrnuje i volne minuty do vsech siti, tak ty by mely platit i v ramci EU. Mne to prijde na stiznost k Ctu, pokud by to tam nekdo resil.

A co myslite tim Neomezenym volanim? Balicek Tyden neomezene ( ktery by mel byt pouzutelny u novych i starych tarifu)? Tam mi to prijde podobna situace jako u Clubcard balicku, je to do vsech siti. Jedina drobna zvlastnost je, ze to je jenom tydenni balicek, ale to bvy snad nemelo byt podstatne. Takze ani tohle mi momentalne neprijde koser.

A bonusovy kredit u starych tarifu teda plati v Eu bez nejakych omezeni?diky

-- 22. 6. 2017 00:51 --

BeznyFrantaUzivatel píše:Ten balíček říká, že jsem dostal 5 120,0 MB. Za 79 Kč jde obnovit, tj. už mám 10 240. Kredit zbývá 71, takže si můžu 7x pak ještě dokoupit po 50 MB. Takže by to mělo hodit celkem 10 590 MB, tj.10,34 GB. Nick asi připočítává, že už na ní možná dostal v minulé akci za heslo tescomobile300 zadarmo 300 MB (od asi 5. května to bylo dokonce 500 MB). Toť teorie, já zatím prvních 5 GB ještě nevyčerpal.


Aha, tak ja prave premyslim, jak se na prazdninove mesice co nejlevneji vybavit nejakymi daty na libovolne simce (ci simkach) , pokud mozno platnymi i v EU.
Takze temi 5 gb od Tesco bych mel pokryty temer cely cervenec (pokud prenesu cislo a aktivuju koncem cervna), jeste bych potreboval nejak sikovne pokryt srpen. Ale ten reset za tech 79 kc to je jenom obnova dat v ramci toho jednoho mesice, nebo mi to muze pridat dalsich 5 gb i na srpen?
A tech dokupovanych 50 MB za 10 kc plati jak dlouho, vzdy tyden?

Zatim jsem na srpen zvazoval ten "darek" 2 gb v ramci akce Datove prazdniny u Vodafonu, ale tam uz je to prece jen trochu nakladnejsi. Sice to funguje i na predplacence , coz je moje podminka, a taky to funguje i v ramci EU, ale musi byt k tomu aktivovany a tedy zaplaceny nejaky balicek k predplacence obsahujici data, bohuzel navic v samoobnovovaci verzi. No a nejlevnejsi takovy balicek (se 150 MB) stoji 99 kc na mesic, takze naklady na data na srpen ( 2 gb na mesic mi bohate staci) by byly 99 kc, resp. 200 kc za porizeni nove VF karty ( pokud vezmu, ze bych zbyly kredit nevyuzil). Navic ten "darek" 2gb" ma tu vyhodu, ze muze platit cely cervenec a srpen, nejen jeden mesic, ovsem stale musi byt aktivni datovy balicek. Ale na jednorazovku je to dost komplikovane.
Omlouvam se za castecny OT.

Jako idealni by bylo, kdyby Tesco tu akci s bonusem 5 gb jeste aspon o mesic prodlouzilo, a pak by se dalsim prenesenym cislem dala pokryt i data na srpen, ale s tim se neda dopredu pocitat. Nebo kdyby slo za tech 79 kc tech 5 gb prodlouzit nebo obnovit na dalsi mesic, ale tomu moc neverim.

Neznate nekdo jeste nejakou jinou moznost, jak vyhodne datove pokryt i srpen, i treba pomoci jineho operatora nez Tescomobile?

-- 22. 6. 2017 04:49 --

PS: Tak ted mne jako moznost napadl ten balicek od Tescomobile 100 MB na 1. mesic zdarma (balicek MINI), o ktery si lze pozadat minimalne u nekterych nove porizenych SIM karet. Je to jenom 100 MB, ale aspon neco. Ale jestli bude fungovat i v EU, to nemam overeno.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 6. 2017 04:31

Persbrandt píše:
Nick Cave píše:Tak první simka s internetem EXTRA zdarma a přeneseným číslem je fuč, celkem dala 10,7GB :-)


To bych se teda zeptal, jak mohla dat 10.7 gb, kdyz podle mne max. bonus na sim kartu je 5 gb na 30 dni? Takze to nemaji pohlidane nebo se ta platnost da treba nejakymi datovymi balicky prodlouzit?

Já po vyčerpání prvních 5GB akorát obnovil Extra internet za 79kč a další balíčky, které píše Franta, jsem už nedokupoval, jelikož jsem těch druhých 5GB dojížděl o víkendu, tak asi systém Tesca nezareagoval jak měl a proto jsem prodatoval těch 700MB dat navíc, než mě v pondělí utli :-) a na simce mi ještě zbyl kredit 64kč :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod intago 22. 6. 2017 06:20

Persbrandt. Balicek 120 min do jinych CS siti a neomez. Tesco plati i v zahr.ale ne pro cizi cisla. Treba anglicke. Ty 2.50 za min. Za ne se strhavaji z kreditu

-- 22. 6. 2017 07:41 --

Kdyz ale volas na angl.cislo . at je kdekoliv. z CR je to mezinarodni hovor za 10 za min.
To je paradox
intago
Junior

Odeslat příspěvekod Mikka1 22. 6. 2017 13:47

Prosim muzete mi potvrdit, ze pouziti uvodniho kreditu neni omezeno (jde mi hlavne o jizdenky).
A funguje jeste akce maminka nebo mam pouzit ten kupon, co rozdavaji? Ta akce je vyhodnejsi a pohodlnejsi :)
Za odpoved moc dekuji.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 22. 6. 2017 14:41

intago píše:Persbrandt. Balicek 120 min do jinych CS siti a neomez. Tesco plati i v zahr.ale ne pro cizi cisla. Treba anglicke. Ty 2.50 za min. Za ne se strhavaji z kreditu

-- 22. 6. 2017 07:41 --

Kdyz ale volas na angl.cislo . at je kdekoliv. z CR je to mezinarodni hovor za 10 za min.
To je paradox


To, ze volani na angl. cislo z CR stoji 10 kc/min., je sice hodne, ale nevidim v tom zadny rozpor s legislativou, na to se regulace nevztahuje. Ale ze balicek Clubcard z EU neplati na anglicka cisla, to mi stale prijde v rozporu s EU regulaci. Ale smernici nastudovanu nemam. Asi by se rozhodlo, kdyby to nekdo u Ctu primo napadl.
Persbrandt
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků