Odorik v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 1. 12. 2022 17:22

Je to tak, nelze to měnit za chodu pod jednou linkou, hrál jsem si s tím dlouho... Prostě co telefonní číslo s clipem to nová linka s veřejným číslem.

Už jsem z Odorika volal a mohu objektivně posoudit kvalitu zvuku vs klon betamaxu v mém případě Freevoipdeal. Odorik je lepší asi možná protože umí TCP, stahl jsem si do mobilu Linphone, zaregistroval sip ucet na portu 443 /TCP a všecko nastavení nechal default. Kodeky jdou v této aplikaci nastavit globálně pro všecky účty pokud je jich tam víc. Nechal jsem aktivní:
opus
speex
PCMU
PCMA
G722
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 1. 12. 2022 17:42

Ac tema o Odoriku, zeptam se, kde bych nasel prehled poskytovatelu IP telefonie v CR?
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod steve 2. 12. 2022 08:52

A sme pri tom, aj kvoli takymto otazkam fungovalo telefonujeme.cz, kde sa diskutovalo a riesilo mozne aj nemozne o vsetkych poskytovateloch VoIP, hlavne v CR a okrajove aj v SR. Minule som tu spominal aj 3 mena, ktore som si z tych 15 rokov dozadu zapamatal.
Z adminov odtial, vidim, ze k VoIP-u ma najblizsie 5uch, tak by som ho poprosil, ci by sem nedal novu hlavnu temu aj o poskytovateloch VoIP, nakolko Odorik sa tu nachadza len preto, ze je hybridnym poskytovatelom. Myslim si, ze VoIP v mobilnom telefone je uz dnes standardom, tak to ani k mobilmanii vobec nema daleko.
steve
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 10:41

VoIP bohužel standardem v mobilních telefonech už není, když Google zařízl nativního SIP klienta s příchodem Androidu 12. A také je VoIP v mobilu problém v případě, kdy u mobilního operátora není podpora VoLTE, protože při používání dat (tedy i VoIP) a souběžném hovoru přes 2G dojde k odpojení dat (neboli VoIP je v ten okamžik ze hry venku).
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oesy 2. 12. 2022 17:08

Elnc píše:A také je VoIP v mobilu problém v případě, kdy u mobilního operátora není podpora VoLTE, protože při používání dat (tedy i VoIP) a souběžném hovoru přes 2G dojde k odpojení dat (neboli VoIP je v ten okamžik ze hry venku).


To samé je u Viberu který nabízí také volání, nebo ty pitomé aplikace od faceshitu jako WhatsAp atd...
To není až tak velký problém, prostě ti to spadne a co
Oesy
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 12. 2022 17:32

steve píše:Z adminov odtial, vidim, ze k VoIP-u ma najblizsie 5uch, tak by som ho poprosil, ci by sem nedal novu hlavnu temu aj o poskytovateloch VoIP


No, zase tak velký guru přes VoIP nejsem. Jen VoIP už přes 10 - 15 let používám jako řešení domácího telefonování v rodině. Nejprve VOX 802 a teď Odorik.

Nové téma může založit každý... ale něco mi říká, že VoIP služby jako takové na MobilManii úplně nepatří.
Nějaký přehled VoIP operátorů se dá najít tady (Google je náš přítel):

http://www.internetprovsechny.cz/voip/

P.S.
Mám pocit, že tam byla dřív velká tabulka, kde jich bylo okolo stovky a daly se porovnat najednou různé parametry, ne jen jeden... a nevím, jak moc je to aktuální. Třeba tam nevidím VoIP od Vodafone (UPC).
Zase tak moc mne to nezajímá, já svého VoIP operátora už našel.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 18:48

Oesy píše:
Elnc píše:A také je VoIP v mobilu problém v případě, kdy u mobilního operátora není podpora VoLTE, protože při používání dat (tedy i VoIP) a souběžném hovoru přes 2G dojde k odpojení dat (neboli VoIP je v ten okamžik ze hry venku).


To samé je u Viberu který nabízí také volání, nebo ty pitomé aplikace od faceshitu jako WhatsAp atd...
To není až tak velký problém, prostě ti to spadne a co

Přes tyto komunikátory obvykle volám s někým známým, takže hovor spadne a zavoláme si znovu, to se opravdu nic hrozného neděje. Ale přes VoIP volám i na úřady nebo cizím lidem, kde prostě přerušení hovorů není žádoucí.

-- 2. 12. 2022 18:49 --

5uch píše:
steve píše:Z adminov odtial, vidim, ze k VoIP-u ma najblizsie 5uch, tak by som ho poprosil, ci by sem nedal novu hlavnu temu aj o poskytovateloch VoIP


Nové téma může založit každý... ale něco mi říká, že VoIP služby jako takové na MobilManii úplně nepatří.

Jedno extra vlákno pro VoIP snad tento server unese :) Stejně se to týká minority userů.

/mod edit - stačí citovat část diskuse, na kterou reagujete
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 12. 2022 18:56

Osobně bych diskusi na téma VoIP nezamykal ani nemazal (nevím, jak ostatní moderatizátoři). Ale také ji sám nezaložím (nemám nutkání). ;-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 4. 12. 2022 10:55

Pokračování v tématu VOIP zde: viewtopic.php?p=13382997#p13382997

-- 8. 9. 2023 21:08 --

Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

https://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=42864#p42864
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků