Výběr virtuálního operátora

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod compp 9. 8. 2016 13:35

Čau. Vybírám nového operátora. Mám nějaké favority, nicméně neznám na ně osobní zkušenosti uživatelů. Víceméně toho moc neprovolám ani neprodatuji, takže je vhodný každý čtvrtý.

Počítal jsem ceny se spotřebou, kterou jsem dosáhl v předminulém měsíci, ale kterou běžně nedosahuji a do ceny +- 300,- se mi vlezli tito:

investcon, fpnet, voocall, metronet, šlágr

Upřednostňuji předplacenku, tak jak to mám nyní u blesku. Ale jak tak koukám takových moc není. A když jsou, tak jsou zase drazí. Chci jen operátora v síti T-mobile, a rozhodně nehodlám akceptovat inkaso.
Dokážu se smířit s nějakým drobným balíčkem minut či sms, které prokazatelně provolám a následně si dodatečně provolaný zbytek doplatím. Ačkoliv bych raději preferoval princip "platím co provolám". Nejlevněji snad vychází +4U, ale ten trpí tuším právě tím inkasem.

Začíná mi pomalu téct do bot. Pár týdnů vůbec nevolám a držím si kredit +-50 Kč s tím že bych mohl rychle vyměnit. Ale zatím jsem se nerozhoupal. Teď jsem četl že je potřeba měsíčně v blesku utratit snad 67,-. Tak aby mě neblokli číslo.

Náklady na pořízení (prodej, přenos čísla apod.) samozřejmě hrají roli, ale já nijak často operátory neměním. Náklady tedy nepočítám, ty se rozmělní v budoucí útratě. U blesku jsem koneckonců vydržel čtyři roky.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 8. 2016 13:44

Možná, kdybys napsal jaké máš potřeby minut, sms a dat, tak by se dalo snadněji napovědět.
Každopádně třeba Kaktus - síť T-Mobile, dostupné LTE, 100% bonus na první dobití, 100% bonus na dobití v Happy Hours, jednotky u samoobnovovacích balíčků převádějí do dalších měsíců, při dobití 200Kč máš na dalších 30 dní volání v síti Kaktus zdarma, možnost dobíjení od 50Kč, vstřícný přístup k zákazníkům.
Apple iPhone 13 Pro 128GB Blue | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PMALECEK (500,- pro oba)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod compp 9. 8. 2016 14:00

Ahoj, díky za odpověď. Přiznám se, některé údaje jsem si nechal pro sebe, protože mi vzhledem k dotazu přijdou irelevantní. Výpočet jsem si provedl sám a ptal se na konkrétních pět poskytovatelů.

Upřímně jsem doufal, že nikdo kaktus nezmíní, protože mi nepřipadá jako velká výhoda oproti blesku. Lte nepoužívám, happy hours ani sad hours jdou mimo mne. Nutit se k dobíjení kvůli tomu nechci a hlavně, mají právě ty balíčky. Což o to, vycházejí levněji než v přepočtu za samostatné jednotky, ale raději mám kontrolu. Navíc data si představuji jako 300MB balík, 500 je moc a 200 málo. Za 300MB chtějí ostatní operátoři kolem 130,-

Teoreticky ten kaktus vypadá zajímavě, ale to jen teoreticky.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mangalica 9. 8. 2016 17:26

Kolik průměrně provoláš/proesemeskuješ/prodatuješ? To jsou odrazové body. Ano, u Kaktusu se musí trochu víc přemýšlet, jinak třeba Oskarta (2,0/1,50/77Kč za 200MB + pofupová snížená)
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod ladisl 9. 8. 2016 19:20

Mobil.cz (v síti T-Mobile): 2,20 kč/min, sms 1,50 kč, 200 MB za dobití, dalších 80 MB se dá koupit za 60 Kč.
ladisl
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 9. 8. 2016 21:36

compp: On je výhodný i prakticky, jen musíš využívat těch výhod dobíjení v HH, no :-) pak máš 580MB za 75Kč :-)
dj.kure
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonyni 10. 8. 2016 06:29

compp píše:Počítal jsem ceny se spotřebou, kterou jsem dosáhl v předminulém měsíci, ale kterou běžně nedosahuji a do ceny +- 300,- se mi vlezli tito:investcon, fpnet, voocall, metronet, šlágr

Komu není rady, tomu není pomoci. Výše uvedení poskytovatelé - píše se zde o nich aktivně, ne a čím to asi bude? Základním odrazovým bodem jsou konkrétní potřeby uživatele, tak, jak se Vás ptali kolegové.
anonyni

Odeslat příspěvekod compp 10. 8. 2016 08:03

No tak koukám že to bude metodou "ententýky dva špalíky....", na jednoho z nich to padne.

Padlo to na fpnet Jedná se sice právě principielně o balíček, ale vychází to levně.

Fpnet volám 60 = 99,- (60 min) + 300 MB = 199 + 105,- (70*1.49) = 304,- v extrémním případě.

VS

Kaktus 2*50,- (44 min) + 2*50 (80 sms) + 100 (200 MB) = 300,- (a budu 100 MB kratší)
Mobil.cz 200,- (200 MB v ceně) + 60,- (80 MB navíc) => 99,- (45 min) + 101,- (67 sms) + 60,-

Jo, ten mobil.cz vypadá zajímavě, velmi zajímavě. Je trochu osekaný, ale nijak výrazně. Jeho cena se zdá být pro mé potřeby stále stejná, ať provolám málo nebo co je uvedeno u fpnet. Fpnet pak zase u nižšího počtu min/sms (30 min, 50 sms) vychází o něco levněji (16,-).

Akorát nerozumím termínu bonusový kredit, viz "Z počátečního kreditu 200 Kč je 100 Kč kredit bonusový. Bonusový kredit se čerpá jako první.". Jaký to má pro mě jako potenciálního uživatele reálný dopad?
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 10. 8. 2016 08:40

Bonusovy kredit je terminus technicus - jde utratit jen za volani, SMS a data v CR. Nelze pouzit na 'sluzby tretich stran' - DMS, m-platby, er. linky apod.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod compp 10. 8. 2016 09:38

Jo, díky. Takže to pro mě nemá v podstatě žádný dopad, pokud budu volat jen v ČR.
compp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 8. 2016 12:18

compp píše:
Kaktus 2*50,- (44 min) + 2*50 (80 sms) + 100 (200 MB) = 300,- (a budu 100 MB kratší)

Já osobně nevím jaký je problém dobít u Kaktusu v Happy day, který nyní bývá dvakrát za měsíc. Obzvlášť pro člověka co hledá levné varianty.
V tom případě 1x100= 50 minut+1x 100 SMS 100+ 1x200kč 500MB tj. 400kč díky HD 200 kč. A všeho je víc.
Co se týče HD přijde upozornění o konání, zaplatím z mobilu....5 minut práce?
Co se týče dat jdou použít i samoobnovující balíčky, kde za 1x100kč+1x50kč je 580MB. Tj. díky HD za 75kč.
anonymni

Odeslat příspěvekod volající1 13. 8. 2016 09:58

Dobiji si třeba 200 kč, získám sice bonus, ale provolám za měsíc třeba 10 minut. Pak mi bonus propadne a pokud chci volat „levně“, musím opět dobít min. 200 kč. Zas provolám třeba 10 kč a tak dokola, a co s tím kreditem nastřádaného za půl roku, který má po roce také propadnout? Toto je snad nejdražší volání na světě!
volající1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 8. 2016 10:31

Si snad koupíš data ne? Ty má Kaktus zadarmo při využití bonusu.. Ten bonus je přidaná hodnota grátis, takže i kdyby ti propadl, tak tě to nestojí ani kačku :-)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod volající1 13. 8. 2016 13:30

Cave
nelze souhlasit, ve všech případech včetně gratis co uvádíš je Kaktus dražší než konkurence.
volající1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukmic 13. 8. 2016 14:46

Tak to mi prosím prozraď, kde dostanu 2GB internet na LTE za 200 kč (abych byl přesný 2080 MB za 225 kč) bez smlouvy a s tím, že pokud ho využiji jen z malé části, jednoduše a levně si zajistím, aby mě nepropadl?
Lukmic
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka