Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 8. 2020 13:31

ze.us píše:Tak jasne, ze je to za penize, presneji za cenu noveho balicku. Nebo jsi opravdu cekal, ze neco dostanes zadarmo?

Ne nečekal, jen jsem chtěl upozornit na to, že přechod není bezplatný.
Pokud by chtěl někdo přejít na nové balíčky, tak je to nejlepší den před obnovením.
anonymni

Odeslat příspěvekod vosoun 14. 8. 2020 17:31

No to je přece jasné, že ten nový balíček koupíš až den před obnovou starého. Přece bys ho zbytečně nekupoval třeba den po obnově :) A bezplatný ten přechod v podstatě je, například místo aby sis koupil za 150 Kč starý balíček 1 + 0,5 GB, tak za stejné peníze koupíš 1 + 1 GB. Ale musím přiznat, že trochu pravdu máš a něco zaplatíš, a to 1 den, o který se ti posune datum obnovy datového balíčku, což ale na druhou stranu spousta lidí považuje v podstatě za nulový náklad.. :)
vosoun
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 14. 8. 2020 18:59

v ceníku píšou, že přechod na nové balíčky data zachová vždy, dále pak pro zachování dat, ale už bude platit po staru buď stejný nebo vyšší
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 15. 8. 2020 18:14

Tohle kaktus moc nezvládl. Honem honem něco vymysleli, aby lidi nepřešli k O2 předplacence, ale moc to nedotáhli do konce. Nasyslené data mohli nechat při změně i na nižší balíček. Možná to funguje, ale oficiálně psali že ne. Navíc se z toho stává balíček pro pubescenty. Projet 4 GB na sociálních sítích, to chce hodně umu, zatímco běžné data člověk projede jako nic. Teď už to drží při životě jen dobíječky.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 15. 8. 2020 20:59

Pokud na sockách nesjíždíš videa, tak považuji za nemožné ty data na ně vyhrazená projet. Taky mi to těžce nevyhovuje. Bral bych je všemi deseti do základu. Je to jen marketingový tahák takhle postavené balíčky.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.EE 15. 8. 2020 21:40

Instagram a whatsapp, nemam problem. FB nemam

-- 15. 8. 2020 22:42 --

nnnokiaE52 píše:
ze.us píše:Tak jasne, ze je to za penize, presneji za cenu noveho balicku. Nebo jsi opravdu cekal, ze neco dostanes zadarmo?

Ne nečekal, jen jsem chtěl upozornit na to, že přechod není bezplatný.
Pokud by chtěl někdo přejít na nové balíčky, tak je to nejlepší den před obnovením.


tohle jsem vubec neresil, stary data nepropadnou a datum obnovy neresim.
R.EE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 15. 8. 2020 22:37

Tak samozřejmě, že je lepší mít plnohodnotná data. Ale dává to smysl - Kaktus se prezentuje jako operátor pro mladé. Jediná pořádná podpora je facebooku, původně měli facebook zadara jako hlavní přednost/identifikaci a nenároční uživatelé jsou schopní sledovat jejich facebook (pomiňme různé vychytávky), aby měli slevu při nabíjení. Žádný operátor u nás nebyl už od svého začátku tak silně napojený na sociální sítě. Tím se ho nezastávám, jen mi to dává smysl. Alespoň že to rozšířili i na WhatsApp (nešlo by využít data na videohovory?).
Nabídka O2 je skvělá, ale pokud moc často nedatuju, tak mě měsíčně vyjde dráž. Zaznamenal jsem extrémisty, chlubící se 50+GB v samoobsluze. To je zas druhý extrém, který se podle mě taky nevyplatí. Na Kaktus konkurence zase tak moc netlačí (jak by bylo třeba).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhappy 17. 8. 2020 05:48

OnderCZ píše:Nemělo by se o data přijít ani při přechodu na nižší balíček, jak už tu někdo psal. Ale zatím to nikdo neověřil.

Tak v pátek převeden balíček za 300 Kč měsíčně na balíček za 200 Kč a všechny data převedena, nic nezmizelo. Takže na nižší jde přejít, ale jen jednou při změně na nové tarify.
jhappy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lomax 19. 8. 2020 09:53

Před chvílí mi aplikace Zprávy (od Google) oznámila, že už můžu u Kaktusu používat RCS.

(Poskytovatelem píše, že je Google/Jibe Mobile, nikoli T-Mobile, čili je to ta varianta "už nečekáme na operátora, rozjíždíme to bez něj", IMHO.)
Lomax
Junior

Odeslat příspěvekod cz01 24. 8. 2020 10:04

Asi se to tu už probíralo, ale jen potvrzení. Pokud mi dojdou data, tak v případě jednorázového balíčku mám možnost pokračovat sníženou rychlostí 64/32 Kb/s do konce období. Platí tato možnost i v případě automaticky obnovovaných balíčků? Předpokládám, že ne. Díky
cz01
Junior

Odeslat příspěvekod jhappy 24. 8. 2020 10:10

cz01 píše:Asi se to tu už probíralo, ale jen potvrzení. Pokud mi dojdou data, tak v případě jednorázového balíčku mám možnost pokračovat sníženou rychlostí 64/32 Kb/s do konce období. Platí tato možnost i v případě automaticky obnovovaných balíčků? Předpokládám, že ne. Díky

Ne u automaticky obnovovaných balíčku není snížená rychlost. Jen možnost dokoupit data, nebo zapnout nový balíček.
jhappy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 24. 8. 2020 10:18

Takže při stejné ceně balíčku, jediná nevýhoda jednorázového balíčku je, že si musím hlídat platnost a obnovit včas, abych nepřišel o nastřádaná data. Díky
cz01
Junior

Odeslat příspěvekod har-per 24. 8. 2020 10:42

jednorazove maji tak male objemy, ze tam nic nenastradas :D

navic zpomalena rychlost jde vyuzit pouze u simek aktivovanych pred srpnem 2020, novejsi aktivace uz tuto moznost nemaji
har-per
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz01 24. 8. 2020 11:55

Super, díky za odpověd, potom není co řešit :-)
cz01
Junior

Odeslat příspěvekod dala67 24. 8. 2020 12:40

har-per píše:...jednorazove maji tak male objemy, ze tam nic nenastradas :D ...i


U jednorázových můžeš dokupovat balíčky do zásoby. Když využiješ HD nebo HH tak jsi schopen tu cenu za min slušně stlačit.
dala67
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků