Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sNOWu 10. 5. 2021 14:30

Však to jde aktivovat až do konce května 2021, tak 500 MB spotřebuj a potom zapni 6GB dat+soc
sNOWu
Junior

Odeslat příspěvekod dala67 10. 5. 2021 21:10

robert1 píše:... když dobiju kredit, na nepoužívanou SIM, tak se tam zapne automaticky obnova "továrně přednastaveného balíčku" ...

Nemyslím si, že je to pravda. Továrně přednastavený balíček mohl být uživatelem několikráte i změněn. Podle všeho by mělo jít o balíček, který byl aktivní před uspáním.
dala67
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 11. 5. 2021 13:31

DOBÍJEČKA DNES od 16 do 19 hodin.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 5. 2021 18:03

Dneska taková trošku negativní zkušenost - měl jsem aktivní samoobnovovací balíček 50 minut za 100Kč. U něj jsem měl VYPNUTOU obnou. Jednotky jsem vyčerpal (dříve než za měsíc) a balíček stále svítil, jen s nulou. Tak jsem tedy dokoupil 50 minut za 100Kč. Vše bylo v pořádku, minuty svítíly. Řekl jsem si, stále mi to nabízí možnost dokoupit 50 minut za 100Kč, tak si je koupím ještě 2x, protože budu v příštích deseti dnech hodně volat. Výsledek? 2x jsem dokoupil 200Kč pryč a stále 50 minut. Až na FB mi řekli, že se u samoobnovovacího balíčku nedá dokupovat extra minuty navíc do balíčku, takže jsem v podstatě jen 2x100Kč daroval Kaktusu. Blbá zkušenost (kdyby tam alespoň byla nějaká poznámka, nebo nějaké upozornění pro nováčky). Naštěstí se tedy Barča z Kaktusu trošku smilovala (sama od sebe) a vrátila mi alespoň 100Kč v bonusovém kreditu, takže jsem jen kilo mínus. Moje hloupost, ale nečekal bych aktivní možnost dokupu v samoobsluze, která je jen studnou na peníze.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 12. 5. 2021 18:20

Ahoj ve spolek, s nadšením sem si objednal SIM od Kaktusu, že se na něj přenesu z VF. A budu ho kombinovat s datovou O2 100giga.
A teď jsem se dozvěděl že v roce 2021 Kaktus neumí VoLTE? :D
To jako vážně? To vám nikomu nevadí? Pro mne je to docela komplikace a hodně to rozhodilo mou migraci ke Kaktusu.....
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 5. 2021 18:33

Neumí, připomínám se na jejich FB docela často, i jsme diskutovali proč je potřeba. Ale plánují jej. Počítám, že jej nasadí dříve, než vypnou 3G. Aktuálně to jako problém nevidím, mám druhou SIM VDF s daty, takže případně mohu zavolat z ní.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 12. 5. 2021 18:34

Dost lidem to nevadí, protože SIMku používají primárně jako datovou a na volání a SMS mají SIM jinou, tak jako třeba já ;)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 12. 5. 2021 20:59

Já to mám třeba obráceně :-)) ale věděl jsem to, když jsem přecházel. Nemám s tím aktuálně žádný problém u když mám 5G telefon.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 5. 2021 07:43

V době kdy se dá použít volání přes messengery či whatsap už ikona Volte není úplně priorita. Možností jak volat přes net je mnoho.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 13. 5. 2021 07:54

dj.kure
ono stačí číst tu hlášku při nákupu, kterou to píše a kterou potvrzuješ, že u samoobnovovacích balíčku se jedntoky jednotlivých balíčků nesčítají, ale kupuješ vždy nových XX minut. Jinak na 50minut a ještě k tomu samoobnovovací balíček se vykašli, drahý a neoperativní řešení. LEpší je nákup 200minut a pak párkrát dle potřeby dokoupit prodloužení 22minut a pak zase 200minut a takhle dokola..můžeš si toho koupit pak více do zásoby, když je potřeba a zároveň se tak dobře utrácí bonusový kredit..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rssreader 13. 5. 2021 18:36

Volte je tak zbytečná technologie, že vůbec nechápu na co vlastně ji vlastně zaváděli. Vždyť přes internet se dá volat zadarmo a pod vlastním číslem lze volat přes libovolného VOIP operátora za 50 halířů/minuta. Může mi někdo vysvětlit na co používáte Volte?
rssreader
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 5. 2021 19:25

Tak Volte lidi chtějí kvůli rychlému spojení hovoru a čistšímu hlasu, což messengery a voip fakt neumí.
A Volte také není klasické "volání přes internet", tedy Voip, stačí si o tom něco přečíst třeba tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/VoLTE

Já sám Volte nevyužiju, protože telefony protistran to neumí, stejně jako můj telefon nepodporuje operátor, teda když jsem se naposledy díval..
anonymni

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 13. 5. 2021 19:32

Přivedli jste mne na zajímavou otázku.
Mám telefon na 2 SIM, datovou O2 a brzy kaktus na SMS a volání.
Pokud kaktus neumí VoLTE, a mám jej pouze na zprávy a volání bude mít nějaký vliv dejme tomu na výdrž telefonu když mu vynutím pouze 2G GSM připojení?
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod xsw 13. 5. 2021 23:08

Určitě ano. Já to tak nastavil takě.
xsw
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 5. 2021 06:11

A má to vliv na spotřebu? Jsem dost skeptickej.. :oops:
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků