Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ziki 14. 5. 2021 07:12

Lidi, než plácnete nějaký nesmysl o zbytečnosti VoLTE, tak si představte, že pořád existují lidé, pro které je mobilní telefon stále ještě zařízením hlavně pro telefonování ;-).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 14. 5. 2021 08:02

Doufam ze to zprovozni do konce roku...

v ceniku je psano:

případě současného užívání jiných služeb než služeb přístupu k internetu může
dojít ke snížení garantované kvality mobilní datové služby. Celkovou kapacitu pro využívání mobilních dat může ovlivnit souběžné využívání hlasového volání v LTE
daným Účastníkem; pro každé takové volání se využívá maximálně 100 kb/s na stahování a 100 kb/s na odesílání dat, přičemž taková hodnota má minimální
dopad na jeho službu přístupu k internetu.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 5. 2021 08:43

nnnokiaE52 píše:A má to vliv na spotřebu? Jsem dost skeptickej.. :oops:


Pokud se pohybuješ tak ano , nedochází k častějšímu přelaďování k vysílači. pokud jseš na jednom místě tak je to jedno.

-- 14. 5. 2021 09:45 --

ziki píše:Lidi, než plácnete nějaký nesmysl o zbytečnosti VoLTE, tak si představte, že pořád existují lidé, pro které je mobilní telefon stále ještě zařízením hlavně pro telefonování ;-).


Asi nejde o to říct,že je něco nesmysl. Spíš,že není prioritní pro většinu uživatelů, dokáží si službu nahradit jinak.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 14. 5. 2021 08:59

a jak volanim pres VoIP nahradis treba prichozi hovor v aute se zapnutou navigaci apod. ??
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 14. 5. 2021 09:52

Podle mě VoLTE je podstatné právě když 3G zruší. Hovory přes 3G a 2G jsou zvukově dost jinde. Sice Paegas svého času jako první zavedl kodek EFR ale měli jako jedni z mála problém s echem. Na druhou stranu od doby co jsme přešli z O2 na jinou síť a mám VoLTE tak s kvalitou hovoru fakt nemám problém. Když jsem měl O2 tak i hovory v rámci sítě byly o dost horší než telefonní hovory přes WhatsApp.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 14. 5. 2021 10:13

polda píše:Asi nejde o to říct,že je něco nesmysl. Spíš,že není prioritní pro většinu uživatelů, dokáží si službu nahradit jinak.

A na základě čeho předjímáte, že takto to vidí většina uživatelů? Co se týče volání, tak Messenger, WhatsApp, Skype, Viber aj. sice mohou být alternativou ke klasickému volání, ale nejsou jeho plnohodnotnou náhradou, poněvadž ne každý tyto kecálky musí nutně používat. Co vyhovuje puberťákovi na komunikaci s kamarády ještě nemusí vyhovovat technikovi na seriózní komunikaci se zákazníky. Prostě klasické telefonování se stále hojně používá a lepší kvalita hlasu je jistě žádoucí, takže VoLTE určitě není zbytečná služba i když to tak někteří mohou vnímat na základě toho, že jej sami nepoužívají.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 5. 2021 10:32

To je jak na kolotoči, kdo chce ať používá kecálky kdo chce ať používá VoLte, žádná služba není zbytečná. Že ji zrovna používáte neznamená ,že je prioritou i pro ostatní.

-- 14. 5. 2021 11:34 --

anonymius píše:a jak volanim pres VoIP nahradis treba prichozi hovor v aute se zapnutou navigaci apod. ??


Netýká se to ČR (ikdyž to bude možná podobně,) nevím jestli Holandska nebo Belgie ,výkum fy PARROT přes - 60% uživatelů mobilních telefonů nemá automobil. Takže tento problém jim bude putna..... atd.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EvzenP 14. 5. 2021 13:30

Tak ono zalezi, v jake vekove kategorii ten vyzkum delali ;-)
EvzenP
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 5. 2021 14:44

Myslíš, že pokud to dělali ve věkové kategorii 10-15 let tak jich 40 % má automobil a používá handsfree?
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 14. 5. 2021 15:45

nnnokiaE52 píše:A má to vliv na spotřebu? Jsem dost skeptickej.. :oops:

V místě se slabším signálem hodně.
xsw
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 14. 5. 2021 15:47

2hauzz: protože O2 jako jediný operátor nepodporuje HD Voice v rámci 2G a 3G. Tento kodek jim funguje až v rámci VoLTE / VoWiFi. Osobně mi aktuálně absence VoLTE u Kaktusu nevadí, ale jakmile zruší 3G, tak už to bude problém, protože nepůjde současně telefonovat a surfovat. A to už může být limitující (občas mám hovor a jsem třeba připojen na vzdálený PC a naviguji), což už pak nepůjde. Maximálně změním operátora, žádný problém.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 14. 5. 2021 19:06

Tady může být problém u Kaktusu pokud bude na data bo 6GB za 66,7Kč/měsíc a na hovory bude 2.SIM třeba Emtéčko s VoLTE tak se ten net na Kaktusu v případě hovoru na 2.SIM stejně odpojí :-/ Tak musíme doufat že to Kaktu matka T-debile povolí než vypnou 3G.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 14. 5. 2021 21:07

Ahoj mám blbý dotaz: zapnul jsem si "jednorázový" tarif 50 min volání. Dnes jsem ho vyplácal a chtěl přejít na "samoobnovovací" 200min. Ale pořád při aktivaci v Kaktus apce mi to hlásilo, že dokud mám aktivní ten "jednorázový" tak nemohu aktivovat žádný "samoobnovovací".
Jelikož jsem potřeboval volat tak jsem si zapnul opět "jednorázový" 200 min. To šlo.
Teď ale nevím jak se dostat na "samoobnovovací" 200 min.
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 5. 2021 21:25

Nech si jednorázový. Je to výhodnější.
anonymni

Odeslat příspěvekod foto1977 14. 5. 2021 21:29

V čem je výhodnější? Jako, že se mi případně nehromadí neprovolané minuty?
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků