Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Swejzi 2. 12. 2021 15:52

Tak 3G včera vypnuli už i u nás. Aktivaci VoLTE se kaktus nadále zuby nehty brání, takže budeme volat pouze ve 2G jak v roce 2000. Před lety bych to chápal jako čistě marketingové rozhodnutí, ale v roce 2021 je to čistá fušeřina. Chtělo by to je s tím hromadně otravovat, jinak se nic nezmění.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 2. 12. 2021 16:20

VoLTE a 5G jsou prémiové služby jen pro prémiové klienty, na klienty virtuálů zbývají jen o málo levnější služby s hodně starými technologiemi.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Swejzi 2. 12. 2021 17:45

VoLTE umí i obyčejný Twist, Kaktus není virtuál, ale brand T-Mobilu. 5G ať si klidně nechají, ale VoLTE je prostě normální evoluce, nic prémiového. Volání přes LTE je určitě i energeticky efektivnější, než přes zastaralou technologii. O kvalitě hovoru a jiných nevýhodách nemluvě.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 2. 12. 2021 17:47

Souhlas, musi se asi porad psat na FCB, jinak nevim... nekdo nekde psal, ze je VoLTE jiz v reseni...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 2. 12. 2021 17:53

Já tedy pozoruji, že můj mobil má delší výdrž baterie, když mu povolím na SIM pro volání pouze 2G síť. Takže o energetické efektivitě VoLTE pochybuji.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Swejzi 2. 12. 2021 18:03

VoLTE je "v řešení" několik let. Evidentně se prostě nechce.

-- 2. 12. 2021 18:04 --

Jjrr mluvil jsem o BTSce, nikoliv koncovém zařízení. Ale tohle je na jinou debatu.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Swejzi 2. 12. 2021 18:34

A není lepší mít prostě na výběr, než nuceně fungovat na zastaralé a nevyhovující technologii? S tímhle přístupem bysme dodnes žili v jeskyních a s klackem lovili mamuty.
Swejzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 2. 12. 2021 18:48

To jjrr: telefon je snad od slova telefonovat - neřešit moc spotřebu - to nemusíš mít zařízení vůbec zapnuté a pak ti vydrží velmi dlouho... VoLTE používá nejkvalitnější kodek pro volání, takže zvuk je velmi čistý a "bohatý" a zároveň můžeš v jednu chvíli používat data i hovor, což hodně oceníš, pokud používáš třeba online navigaci a zároveň ti někdo do toho zavolá... Absolutně největší spotřeba energie je u moderního telefonu právě u nefunkčního VoLTE, protože při každém hovoru se musí přepnout z 4G/LTE do starší sítě. Tento problém je zároveň i u 5G sítí, protože u nich ještě neexistuje řešení pro použití na volání - pokud již váš mobil i operátor podporuje 5G síť, ale vy máte hodně hovorů, tak se zatím 5G nevyplatí kvůli tomu využívat (vysoká energetická náročnost a reálný přínos rychlosti je mizivý, ve srovnání s nejmodernější LTE+ sítí).
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _vpa 2. 12. 2021 21:12

VoLTE by měl být povolen v první polovině 2022, tedy snad od července.
_vpa
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 2. 12. 2021 23:30

odstávka samoobsluhy, tak že by zítra čekalo něco nového?
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EvzenP 2. 12. 2021 23:37

Dear customer, from 02.12.2021 23:00 to 03.12.2021 00:30 is planned maintenance outage.

No tak to je masakr... to tam nemaji nikoho, kdo by to umel napsat skutecne anglicky a ne touhle silenou Czenglish?!
EvzenP
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 3. 12. 2021 04:52

Nemají. Čekal jsi od techniku Royal English?
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod eetg 3. 12. 2021 05:59

Nic nového tam není.
eetg
osobne

Odeslat příspěvekod t152 3. 12. 2021 07:03

Tak u mě se projevilo vypnutí 3G tím,že jsem ted doma skoro pořád přepnutý na 2G síti. Už předtím jsme měl docela špatný signál,tak 4G jede občas a přepínalo mě to na 3G. Ted 3G není,takže jen 2G. Zvyšování kvality :hm
t152
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků