Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze

O virtuálních operátorech a jejich službách

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Elnc 28. 11. 2022 06:46

Aktivuješ SIM a bude tam balíček 10 GB kamkoliv s platností 30 dnů, po uplynuté této doby se balíček sám obnoví (pokud bude dost peněz na jeho obnovu samozřejmě). Když si dobiješ, tak se peníze objeví v kreditu a jak s nimi naložíš je tvoje věc. Jenom pro úplnost, tak na kartě máš ještě uvítací kredit 100 Kč a jakýkoliv případný bonusový kredit je platný 12 měsíců od aktivace SIM.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chachar1922 28. 11. 2022 07:11

Děkuji za radu
chachar1922
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod technikus 28. 11. 2022 07:18

JayDeeSq píše:Takže pro technikuse nejlepší řešení, pokud ti nejde o číslo, je si objednat sim zdarma a udělat na ní tripl

Díky za tip, ale číslo měnit nechci. Zkusím to chvíli s dobíječkami a kdybych zjistil, že data nestačí, nebo začnu i volat a psát, přešel bych na Neřešto za 300. Popravdě bych na něj přešel klidně hned, ale s dobíječkami :mrgreen:
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod Milos 28. 11. 2022 08:26

Kdyby šly tarify Neřešto hradit z kreditu (z Dobíječek), tak na ně s jistotou přejde většina z nás ;-)
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elnc 28. 11. 2022 08:29

A také by neškodila výhoda Mezi námi. Rychlost by pak po vyčerpání dat mohla být třeba 5 Mbps. Pak se o tom již dá uvažovat :)
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 28. 11. 2022 08:40

Milos píše:Kdyby šly tarify Neřešto hradit z kreditu (z Dobíječek), tak na ně s jistotou přejde většina z nás ;-)


Neřesto v podstatě – až na pár drobných věcí - odpovídá baličkům s cenou z dobíječky, takže kdyby Neřešto šlo hradit z dobíječek, asi by na ně přešla celá republika.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod libol 28. 11. 2022 08:47

Odpovídá, ale chybějící "Mezi námi" to zabíjí - tedy aspoň pro nás "seniory", kteří volají i SMSkují ;-)
libol
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 28. 11. 2022 09:39

Mně osobně Mezi námi nic nepřináší, snad nikoho známého u Kaktusu neznám. Ale jo, když si ho koupí rodina/známí prostě skupina lidí apod., lze to pak řádně používat.

Na té balíčkové verzi je dobré, že si každý zvolí data/SMS/minuty dle svých potřeb a lze ještě využít dobíječku, aby to bylo finančně zajímavější.
U toho Neřešta je jasně seskládaný tarif z dat, SMS a minut. I to je však za dané peníze super, nicméně ne každému musí vyhovavat co obsahuje. Mně osobně se za předchozí používání Neřešto + neomezené socky hromadily GB, minuty i volání a pak to bylo vesměs nevyužitelné, zbytečně nasyslené a vlastně i zaplacené.
Avšak bylo jasné a finální, kolik měsíčně platím - 300 Kč a mohl jsem datovat, občas někam zavolat nebo poslat SMS. Teď na balíčkové kombinaci se musím pár prvních měsíců seznamovat a sledovat, jaké mám výdaje a potřeby a podle toho si to ideálně nastavit.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 28. 11. 2022 16:00

Hlídání spotřeby v rámci balíčků (ale i u Neřešto) dost usnadňují Widgety na plochu z apky Kaktusu.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod technikus 28. 11. 2022 17:10

Používám 2 widgety, jak Kaktusí, tak Data Usage Manager
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod VelkyZnalec 28. 11. 2022 17:47

Elnc píše:Že se nesmí nově nabízet tarif, který porušuje síťovou neutralitu, není rozhodnutí T-Mobile, ale EU: https://mobilmania.zive.cz/clanky/datov ... fault.aspx Takže ať je T-Mobile jaký chce, tak za toto skutečně nemůže a je nesmysl mu to vytýkat.

Pokud jde o to, že se nějaký balíček nově již nenabízí, tak to je rozhodnutí každého operátora co (ne)bude nabízet. Nikde není dané, že nějaké balíčky tady musí být Na věčné časy a nikdy jinak jak láska k SSSR za komoušů.


Souhlasím s tím že nic nemusí nabízet na věčné časy (nabídka)... Ale třeba když už jsem si od něj koupil plastovou karticku s platnosti do roku 2025, tak by měl dodržet aspoň ten první měsíc když je to jasně napsané na té kartičce (SIM)...

To je jako bych si koupil v eshopu televizi, zaplatil za ní třeba 20tisic a oni mi pak dají úplně něco jiného za 2 koruny.

Nebo když si třeba sjednám spořicí účet kde garantují úrok 4% s tím že mi to určitě vyplatí třeba za 12mesicu...ale po 12mesich by mi nedali ani procento. Je to podle tebe v pořádku? Evidentně ano jak tak čtu.

Prostě se snažím říct že když už jsem si koupil 6GB+neomezeně (fyzickou kartu s garancí), tak to mají dát aspoň první měsíc nebo adekvátní náhradu (třeba neomezená data na měsíc a pak by se nic neobnovovalo).

Zkusím to ještě zjednodušit. Vybereš si a koupíš 1GB z nabídky balíčku a dostaneš 1MB, je to podle tebe správné? Řekl bych že ano, je přece jedno co koupím dát mi můžou co chtějí... Když už to nejsou schopni splnit tak vrátit peníze nebo adekvátní náhrada.
VelkyZnalec
Junior

Odeslat příspěvekod EvzenP 28. 11. 2022 18:21

AttaliaCZ píše:
Milos píše:Lepší je používat dobíječky průběžně, dobíjet jednou za dva měsíce (první měsíc se uhradí z bonusového kreditu a druhý měsíc se uhradí ze standardního kreditu).


A co je na tom lepšího? Je to úplně jedno. Ja mam třeba nasysleno 2 tisíce bonusového kreditu.

Tak treba to, ze svoje penize zbytecne nepujcujes T-Mobile na nulovy urok ;-)
Jinymi slovy - ty dva tisice, ktere tam nechavas kdovijak dlouho zbytecne lezet, muzes misto toho radeji pouzit na neco uzitecneho TY SAM, nez aby je pouzil T-Mobile na svoje obohaceni.
(Jinak jsi spis myslel "nasysleno STANDARDNIHO kreditu, ne?)
EvzenP
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 28. 11. 2022 18:38

Ne, 2 tisíce bonusového kreditu, celkově asi 5400 Kč.

Zase to tak neprožívám :-)
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 28. 11. 2022 18:52

VelkyZnalec píše:
Elnc píše:Že se nesmí nově nabízet tarif, který porušuje síťovou neutralitu, není rozhodnutí T-Mobile, ale EU: https://mobilmania.zive.cz/clanky/datov ... fault.aspx Takže ať je T-Mobile jaký chce, tak za toto skutečně nemůže a je nesmysl mu to vytýkat.

Pokud jde o to, že se nějaký balíček nově již nenabízí, tak to je rozhodnutí každého operátora co (ne)bude nabízet. Nikde není dané, že nějaké balíčky tady musí být Na věčné časy a nikdy jinak jak láska k SSSR za komoušů.


Souhlasím s tím že nic nemusí nabízet na věčné časy (nabídka)... Ale třeba když už jsem si od něj koupil plastovou karticku s platnosti do roku 2025, tak by měl dodržet aspoň ten první měsíc když je to jasně napsané na té kartičce (SIM)...

To je jako bych si koupil v eshopu televizi, zaplatil za ní třeba 20tisic a oni mi pak dají úplně něco jiného za 2 koruny.

Nebo když si třeba sjednám spořicí účet kde garantují úrok 4% s tím že mi to určitě vyplatí třeba za 12mesicu...ale po 12mesich by mi nedali ani procento. Je to podle tebe v pořádku? Evidentně ano jak tak čtu.

Prostě se snažím říct že když už jsem si koupil 6GB+neomezeně (fyzickou kartu s garancí), tak to mají dát aspoň první měsíc nebo adekvátní náhradu (třeba neomezená data na měsíc a pak by se nic neobnovovalo).

Zkusím to ještě zjednodušit. Vybereš si a koupíš 1GB z nabídky balíčku a dostaneš 1MB, je to podle tebe správné? Řekl bych že ano, je přece jedno co koupím dát mi můžou co chtějí... Když už to nejsou schopni splnit tak vrátit peníze nebo adekvátní náhrada.

Na kartičce může být napsáno co chce, ale pokud se jedná o zásah orgánů veřejné moci, pak to musí každý vč. T-Mobile respektovat, což je případ i těch SIM s balíčkem neomezeně socky, jenž se prostě nově aktivovat nemohou. O vrácení peněz si pak jistě požádat můžeš a nejspíš uspěješ, pokud ti ovšem jako adekvátní náhrada nestačí aktuálně platné balíčky.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P1x3lo 28. 11. 2022 20:21

P1x3lo píše:Ahoj,
chtěl bych ujistit v mém postupu. Mám aktivovanou free simku na které mám své číslo pak Boží balíček 6G + neo. socky (uspaný) a pak neaktivovanou tripl sim.

1. Plánuji v dobíječce aktivovat tripl sim
2. Na tu si pak převedu Boží balíček a automaticky se mi aktivuje 10GB za 250Kč
3. Třeba za měsíc, nebo mohu hned ještě převedu své číslo na tuto SIM?

Výsledek: Svoje číslo na free sim bude mít tripl sim s balíčkem 10GB za 250Kč, nebo jsem někde udělal chybu? :-D


Ahoj,
tak mám asi botu ve svém plánu já číslo (svoje hlavní z free sim) nedostanu do toho tarifu 10GB za 250Kč, jelikož si balíček převezme z té mé free sim. Tj. žádný a ten balíček 10GB zanikne. :hm Říkám to správně? Jediné co zůstane tak je klasický a bonus kredit.
P1x3lo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků